Domů / / / Šedivé vlasy a 4 způsoby jak z...

Šedivé vlasy a 4 způsoby jak zachovat jejich lesk

Poslední úprava 02.06.2017
Sdílet článek

Věděli jste, že i předtím, než spatříte první šediny, dokážete odhadnout, jaké budou vaše vlasy - bílé, stříbrné či šedé? Odstín šedé vám pomohou předpovědět fotky z dětství. Černé vlasy se mění na ocelově šedou, červené a hnědé mají zlatavé podtóny smíšené se stříbrnou. Blond vlasy z dětství se zvyknou změnit na bílou.

Když se objeví první příznaky šedivění vlasů, můžete udělat několik jednoduchých věcí pro to, aby vaše šediny zářily.

1) Nechte si udělat nový střih

Nejlepší způsob jak přejít na šedivé vlasy je kratší sestřih. A to je všechno. Vlasy vám budou růst a stříbrná se přirozeně promíchá s barvou vašich vlasů.

2) Vlasy si barvěte jen střídmě

Vyhýbejte se dvoubarevným mixům. Vlasy si barvěte smývatelnou barvou. Ta vydrží přibližně čtyři až šest týdnů, než se z vlasů vymyje. Jednotné šediny můžete mít po šesti měsících, nebo i později. Když bude více než 75% vlasů šedivých, s barvením můžete přestat úplně. V této chvíli již nebudete vypadat, že jste si je zapomněli nabarvit, ale že vlasy tak skutečně mají vypadat.

3) Volte ten správný šampon

Šedivé vlasy jsou velmi pórovité, nasáknou vše, co na ně dáte. A to včetně pigmentu ze šamponu. Proto se vyhýbejte šamponům s odstínem. Volte raději bílé nebo průhledné šampony.

4) Nezapomínejte na údržbu

Protože jsou šedivé vlasy tvrdší a nepoddajnější, než vlasy s obsahem pigmentu, můžete potřebovat více přípravků na péči o vlasy, abyste je měli stále pod kontrolou. Dobrou volbou je kondicionér určený na kudrnaté nebo nepoddajné vlasy. Tyto obsahují změkčující a vyhlazující přísady. Pravidelně si dopřejte i hloubkovou očistu vlasů, abyste se zbavili skutečně všech nečistot a reziduí.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy