Domů / / / / Transplantace vlasů a ideální...

Transplantace vlasů a ideální věk na zákrok

Poslední úprava 23.02.2018
Sdílet článek

Vypadávání vlasů se týká mužů i žen všech věkových kategorií. V nejhorších případech začínají být holá místa vidět už na začátku dvacítky. Pro mnohé je to přímo katastrofa. Většinou však nejste na vině, je to záležitost genetické predispozice. S postupem času se řídnoucí či holé fleky na hlavě stávají neustále širšími a širšími. Vede to k částečné nebo úplné ztrátě vlasů, a to ve věku 40 až 50 let. A zde přichází otázka: jaký je ten správný věk na podstoupení transplantace vlasů?

Transplantace vlasů a věk

Podle odborníků je ideálním věkem na transplantaci vlasů 40 let a více. V tomto věku vlasy obvykle začínají padat, takže je lze nahradit "novými" vlasy. Pokud se však transplantace vlasů provede v oblasti, kde okolní vlasy nadále postupně padají, může dojít k nepřirozenému vzhledu člověka. Přesně to se stává příliš mladým kandidátům. Transplantované vlasy rostou v plné síle, okolní vlasy však stále řídnou. Z tohoto důvodu není transplantace vlasů doporučená mladým mužům s vrozenou (kongenitální) alopecií. Řešení však existují. Těmto pacientům s vypadáváním vlasů se doporučuje užívání léků (Propecia, Minoxidil), které pomáhají stabilizovat jejich mužskou vzorovou plešatost. Jakmile zkušený vlasový chirurg situaci vyhodnotí jako vhodnou, může si nechat pacient vlasy transplantovat.

Transplantace vlasů - faktory, které je třeba zohlednit

Při vyhodnocování vhodného kandidáta na transplantaci vlasů třeba brát ohled i na některé další faktory. První a nejdůležitější je, nastudovat si rodinnou anamnézu pacienta. Takto lékař zjistí, jak výrazně může plešatost pacienta postihnout. Podle tohoto hodnocení lze stanovit vhodnou dobu na transplantaci vlasů.

Dalším důležitým faktorem je množství vlasů, které jsou k dispozici na "dárcovské oblasti". Dárcovské vlasové folikuly se odebírají ze zadní části vlasové pokožky pacienta. Množství vlasů, které lze transplantovat, závisí na množství zdravých vlasů v dárcovské oblasti. To znamená, že pokud rodinní příslušníci trpí na úplnou plešatost, nejste vhodným kandidátem. Do budoucna nemusí být u vás transplantace vlasů možná, protože nebudete mít v dárcovské oblasti vlasy, které by bylo možné transplantovat.

Ideálním kandidátem na transplantaci vlasů jsou většinou muži kolem 40, kterým padají vlasy postupně a jejich příbuzní trpěli na částečnou ztrátu vlasů. Samozřejmě to neznamená, že by jiné věkové kategorie nebyly na zákrok způsobilé. Je však třeba se se svým problémem obrátit na kvalifikovaného odborníka na transplantaci vlasů.

Přečtěte si také, co tranplantace vlasů obnáší a jak je třeba o transplantované vlasy pečovat.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy