Domů / / Reverzní mytí vlasů pro jemné...

Reverzní mytí vlasů pro jemné a zářivé vlasy?

Poslední úprava 19.12.2016
Sdílet článek

Reverzní mytí vlasů (tedy opačné mytí vlasů) je trendem, který se nedávno dostal do světa. Tato revoluční metoda slibuje vlasům větší objem a bohatost. Pokud jste o této metodě ještě neslyšeli, znamená to aplikování dřív kondicionéru až poté šamponu! Zdá se vám to příliš zvláštní? Možná to tak zní, ale podívejme se na tuto metodu blíže.

Co je to reverzní mytí vlasů?

Nový trend, reverzní mytí vlasů, slibuje vaším vlasům objem - vytvořením efektu jako po čerstvě fénem vysušených vlasech. Jak bylo zmíněno výše, nejprve si vlasy umyjete kondicionérem a až poté šamponem, co má na vaše vlasy ošetřující účinky (díky kondicionéru) a čistící účinky díky šamponu. Pro reverzní umytí vlasů si jednoduše namočte vlasy, umyjte kondicionérem a nechte působit 5 minut. Následně si vlasy opláchněte, aplikujte šampon a znovu opláchněte. Podle této metody vaše vlasy zůstanou lesklé a husté, protože si opravdu smýváte veškerý kondicionér, čili nemůže to vaše vlasy oslabit a způsobit ztrátu barvy a života.

Správný postup jak na to

  • Vyberte si váš oblíbený šampon dle vašeho typu vlasů a kondicionér, který běžně používáte.
  • Vaše vlasy potřebují být úplně mokré po opláchnutí teplou vodou. Vlasy také nevyžmýkejte.
  • Aplikujte si na vlasy bohatší dávku kondicionéru a pořádně ho naneste na kořínky a jemně vmasírujte do pokožky vlasů.
  • Nechte působit 10 minut pro absorpci ošetřujících účinků. Také pokud chcete, můžete vlasům dopřát další masáž.
  • Nevymývejte z vlasů kondicionér, místo toho vlasy našampónujte.
  • Poté, co byl kondicionér na vašich vlasech po dobu několika minut, nakloňte hlavu tak, abyste vlasům dodali více vlhkosti. Následně aplikujte šampon. Použijte přibližně 25% méně šamponu než při běžném mytí. Nechcete totiž vaše vlasy zbavit všeho kondicionéru. Po aplikaci šamponu vlasy rozpěňte a smyjte jako obvykle. A to je vše!
  • Osušte vlasy suchým ručníkem a pokud máte naspěch použijte fén na vlasy.
  • Výsledek budete vidět ihned!

Jaký účinek má reverzní mytí?

Pokud na vlasy aplikujete kondicionér a po nějakou dobu masírujete pro lepší vstřebání, vlasům tak dopřejete pečující účinky. Pokud předtím vlasy namočíte teplou vodou, povrch vlasu se otevře, což poskytne přístup ošetřujícím účinkem. Pokud na vlasy nanesete šampon (který přirozeně není teplý) povrch vlasu se uzavře a zbytek kondicionéru se smyje. Po vysušení vlasů tak vaše vlasy zůstanou hydratované a nejsou zatíženy a oslabené zbytkem kondicionéru.

Je reverzní mytí vhodné i pro vás?

Na tuto otázku lze odpovědět jednoduše. Zatímco nezkusíte, nezjistíte. Reverzní mytí vlasů můžete přidat do vaší rutiny a nejdříve zkusit tuto metodu dvakrát týdně a později můžete častěji, podle vašich potřeb. Pokud máte mastné vlasy, reverzní mytí vlasů je skvělým řešením. Způsobíte tak, že vaše vlasy budou živější a jemnější. Příjemné reverzní mytí vlasů!

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc