Domů / / Jak si udržet nehty zdravé

Jak si udržet nehty zdravé

Poslední úprava 26.01.2018
Sdílet článek

Udržování si nehtů silných a zdravých jim nejen pomůže vypadat co nejlépe, ale zabrání i zarůstání nehtů, které může být bolestivé, a také vývoji infekcí pod nehty. Kombinace doplňků výživy se zdravou stravou také může pomoci udržet vaše nehty zdravé.

Péče o nehty a jejich čištění

 1. Čistěte si konečky a okolí nehtů pravidelně kartáčkem na nehty a antibakteriálním mýdlem. Obyčejné mytí rukou často nevyčistí celý nehet - měkký kartáček může pomoci vyčistit těžko přístupná místa. Je to zvláště důležité po manipulaci s potravinami, zejména syrovým masem, drůbeží, rybami a vejci.
 2. Pečujte o svou kutikulu. Tento malý kus kůže na základně nehtů pomáhá chránit nehtové lůžko před působením živlů. Stříhání nebo trhání kutikuly může vést k infekci. Pokud je Vaše kutikula přerostlá, jemně ji zatlačte zpět čistou, měkkou vatovou tyčinkou nebo speciálním k tomu určeným dřívkem a hydratujte ji krémem na kutikulu.
 3. Při úklidu nebo práci v zahradě používejte ochranné rukavice. To pomáhá chránit Vaše nehty před škodlivými chemikáliemi a špínou.
 4. Abyste si udrželi boty suché, noste bavlněné ponožky. Vlhkost nebo pot mohou vést k růstu plísní na nehtech. Můžete tomu zabránit, pokud budete mít nohy stále v suchu.
 5. Nenoste obuv, která Vám nesedí. Těsná obuv může způsobit, že nehet vrůstá do Vašich palců, což má za následek bolestivé zarůstající nehty.

Údržba nehtů

 1. Nehty si vždy ostříhejte dorovna. Stříhání si bočních stran nehtů a stříhání si nehtů do oblouku jsou hlavní příčiny zarůstání nehtů. Na vytvarování nehtů si je pilujte v jednom směru; pilování nehtů oběma směry může způsobit jejich loupání a trhání, což je může oslabit. V obecnost i platí, že na nehty na rukou je nejlepší jemný pilník, zatímco na nehty na nohou je nejlepší středně drsný.
 2. Vyleštěte si své nehty, abyste tak odstranili veškeré nerovnosti a vyhladili celkový povrch nehtů. Pro extra lesk použijte čtyřhranný leštící blok a každý nehet si leštěte každou stranou po dobu 5 až 10 sekund. Pomáhá to nejen zlepšit vzhled Vašich nehtů, ale zvyšuje to i průtok krve do nehtového lůžka, což pomáhá růstu silných a zdravých nehtů.
 3. Naneste si na nehty tenkou vrstvu čirého produktu na posílení nehtů. Pomůže chránit nehty před vnějším opotřebením a dodá jim potřebné živiny a vlhkost.
 4. Po 10 dnech si lak na nehty odstraňte pomocí odlakovač bez obsahu acetonu. Kvalita laku na nehty se po jeho aplikaci postupně zhoršuje. Pokud si lak na nehtech necháte příliš dlouho, může je poškodit. Odlakovač s obsahem acetonu zbavuje nehty vlhkosti, což může zapříčinit, že se stanou křehké a náchylné k lámání.
 5. Pro zlepšení nebo udržení si zdraví svých nehtů užívejte doplňky výživy. Podle odborníků, užívání 2,5 mg biotinový doplňku, každý den napomáhá růstu silnějších, zdravějších nehtů.

Budete potřebovat:

 • Kartáček na ruce
 • Antibakteriální mýdlo
 • Vatové tyčinky
 • Rukavice
 • Bavlněné ponožky
 • Kleštičky na nehty
 • Pilník na nehty
 • Leštič na nehty
 • Posilovač nehtů
 • Odlakovač na nehty bez obsahu acetonu
 • Doplněk výživy s obsahem biotinu
Jak si udržet nehty zdravé Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc