Domů / / Jak často je třeba pilovat neh...

Jak často je třeba pilovat nehty?

Poslední úprava 29.01.2018
Sdílet článek

Ať už z hlediska zdraví vašich nehtů, nebo ze zvyku je prospěšné používat pilník. Je to dobrý způsob jak upravit nehty a zarovnat zubaté okraje, které mohou vzniknout kdykoliv, podle toho jakou práci vykonáváte. Kromě upravení nehtu je pravidelné pilování dobré pro celkové udržování nehtu.

Jak často je třeba používat pilník, závisí od dotyčné osoby a délky, kterou chce dosáhnout. Člověku rostou nehty v průměru kolem 2-3 mm za měsíc. Z toho vyplývá, že pilování jednou za týden by pro většinu lidí mělo stačit. Nicméně, pokud zjistíte, že vaše nehty rostou rychleji nebo pomaleji, můžete si dobu mezi pilováním upravit. Je zajímavé, jak často se vaše nehty mohou změnit v průběhu života. Nehty obvykle rostou rychleji během letních měsíců a v období těhotenství. Jak stárnete vaše nehty rostou pomaleji. Čili svou manikúru je třeba přizpůsobovat věku.

Pokud jde o vaše nehty na nohou, nemusíte je pilovat tak často. Tyto nehty rostou pomaleji v průměru kolem 1 mm za měsíc. Nehty na nohou nejsou vystaveny takové činnosti jako na rukou, v důsledku toho je není třeba upravovat tak často.

Když pilujete své nehty, je dobré jen vyhlazovat hrany. Pravidelné starání se o nehty probíhá v několika krocích, včetně čištění, stříhání, pilování a leštění nehtů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc