Domů / / Je nezdravé kousat si nehty?

Je nezdravé kousat si nehty?

Poslední úprava 01.02.2018
Sdílet článek

Pokud si koušete nehty naznačujete tím okolí, že jste nervózní a tento stav není dobrý pro váš image. Strkání prstů do úst a následné kousání nedělá dobrý dojem. Navíc to znamená, že vaše nehty vypadají zničeně, neprofesionálně a potřebují manikúru.

Pokud si koušete nehty, nejste v tom sami. Ve skutečnosti je to nejčastější způsob jak projevujeme svou nervozitu. Kousání nehtů se nejvíce objevuje u dětí ve věku 10-18 let. Asi 50% dětí si kouše nehty z nervozity. Dospívání může být obtížné, takže kousání nehtů je obvykle jen známka stresu. Někteří se tohoto zlozvyku nezbaví ani do dvacítky, třicítky, jen velmi malé procento si kouše nehty i ve vyšším věku.

Kousání nehtů není nebezpečné a je nepravděpodobné, že by mohlo způsobit dlouhodobé poškození nehtů. Pokud si nekousnete do nehtového lůžka, nebo do základu nehtu, kde začíná růst. Nicméně, nadměrné kousání nehtů může způsobit krátkodobé problémy jako krvácení, bakteriální infekce a bradavice kolem nehtového lůžka. Bakterie a viry se můžou přenést z vašich úst na vaše nehty, nebo z vašich rukou do úst. Pokud si často myjete ruce v teplé mýdlové vodě zabíjíte bakterie a je menší pravděpodobnost, že okusování nehtů zapříčiní nějaké škodlivé účinky.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc