Domů / / Vitamíny vhodné pro zdraví a r...

Vitamíny vhodné pro zdraví a růst nehtů

Poslední úprava 01.02.2018
Sdílet článek

Konzumace vyvážené, na živiny bohaté stravy je důležité pro růst a udržování zdravých nehtů. Vaše nehty mohou být ve špatném zdravotním stavu, pokud je vaše výživa špatná, a to může vést ke křehkým, bledým nebo rozštěpeným nehtům. Pro udržení si silných a zdravých nehtů jsou některé vitaminy nevyhnutelné.

Biotin

Vitamín H, označovaný také jako biotin, se používá při léčbě onemocnění jako je vypadávání vlasů, křehké nehty a diabetes. Tento vitamín může pomoci při zvětšování tloušťky nehtů na rukou i nohou pokud máte křehké nehty. Mezi potraviny bohaté na biotin patří losos, vejce, sýr, játra, avokádo a květák.

Kyselina listová

B vitamín, kyselina listová, pomáhá při růstu a udržování si zdravých nehtů. Tento vitamín můžete přijímat konzumací potravin, jako jsou fazole, luštěniny, drůbež, měkkýši, játra a tmavá listová zelenina. Tento vitamín můžete také užívat jako doplněk ve formě kyseliny listové. Některé potraviny, jako jsou celozrnné pečivo a cereálie jsou obohacené tímto vitaminem.

Vitamín B 12

Vitamín B 12 je důležitý jak pro růst tak i zdraví Vašich nehtů. Pokud máte nedostatek vitaminu B12 může se u vás vyvinout anémie. K anémii dochází, když v těle nemáte dostatek červených krvinek, které přenášejí kyslík a další živiny do životně důležitých orgánů, jako je srdce. To může vést k slabosti, únavě, dušnosti, bledé pleti a nezdravým, bledým nehtem. Chcete-li zvýšit svůj příjem vitaminu B 12, konzumujte bílkoviny na živočišné bázi, jako jsou ryby, maso, drůbež, mléčné výrobky a vejce. Pokud nechcete konzumovat živočišné potraviny, budete muset užívat doplněk výživy nebo hledat vitamin B 12 v obohaceném chlebu a cereáliích.

Riboflavin

Riboflavin, také označován jako vitamin B 2, pomáhá při zvyšování Vaší úrovně energie a udržování zdraví Vaší pleti, vlasů a nehtů. Chcete-li získat tento vitamín, můžete konzumovat potraviny, jako jsou vejce, maso, mléko, zelená zelenina a ořechy, případně zvolit riboflavínový doplněk.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc