Domů / / Jaké vitaminy používat k dosaž...

Jaké vitaminy používat k dosažení silných nehtů

Poslední úprava 06.04.2020
Sdílet článek

Každý chce pevné, lesklé nehty, které vypadají zdravé a silné. Ale když jsou nehty často vystaveny vodě, chemikáliím, a dokonce i lakům a odlakovačům na nehty, mohou se stát slabé, křehké a neatraktivní. Některé dietní faktory mohou také mít vliv na vzhled nehtů.

Jezte zdravou a pestrou stravu

Jezte zdravou, pestrou stravu. Nejzdravější způsob, jak získat potřebné živiny, je konzumace celozrnných potravin, které poskytují vlákninu a stopové prvky, které jsou prospěšné pro celkové zdraví. Chcete-li maximalizovat zdraví Vašich nehtů, začněte tím, že zlepšíte svůj jídelníček a budete jíst širokou škálu zdravých potravin z hlavních skupin potravin, kterými jsou ovoce, zelenina, libové bílkoviny, včetně libového masa, fazole, luštěnin, ořechů a semen, celých zrn a zdravých olejů.

Užívejte multivitamínové doplňky

Užívejte multivitaminové doplňky, abyste si tak kompenzovali nutriční mezery v stravě. Nikoho příjem potravy není vždy ideální a někdy nemusíte konzumovat dostatek vitaminů a minerálních látek, které přispívají ke zdraví nehtů. Užíváním multivitaminů můžete zajistit dostatečný denní příjem potřebných živin.

Užívejte biotin

Užívejte biotinový doplněk. Biotin je stopový vitamin v B-komplexu, který se často používá pro zlepšení pevnosti nehtů. Na posílení nehtů se doporučuje denní dávka 2,5 mg biotinu, ale to je nejlepší se nejprve poradit se svým lékařem, zda biotin je pro Vás to pravé, a v jakém dávkování byste ho měli užívat.

Mějte na paměti, že nedostatek železa, vápníku, zinku, bílkovin, křemíku, vitaminu A, vitaminu C nebo vitamínů skupiny B-komplex přispívá k slabým, nezdravým nehtům.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro zdravé nehty

    Vitaminový komplex na nehty dodá potřebné výživné látky potřebné pro růst zdravých a pevných nehtů .

Čtěte víc