Domů / / Jak předcházet lámání nehtů

Jak předcházet lámání nehtů

Poslední úprava 29.01.2018
Sdílet článek

Péče o nehty je důležitá, když se snažíte své nehty si pěstovat, udržovat jejich délku nebo jste právě na skvělé manikúře. Vždy je tu ale riziko, že se nehty mohou zlomit. Pomozte svým nehtům, aby byly silné a zdravé.

Instrukce

 1. Nepoužívejte nehty jako nástroj. Pokud nehty věci škrabete nebo otevíráte, jejich konečky budou náchylnější k lámání a odlupování.
 2. Při úklidu nebo práci v zahradě používejte ochranné rukavice. Mnoho chemikálií používaných v domácnosti nehty poškozují a jakékoli hrubé zacházení přispívá k lámání nehtů.
 3. Neobhrýzejte si nehty, a neloupejte si starý lak na nehty. Vaše nehty oslabí a zkřehnou, což zvyšuje šance toho, že se zlomí.
 4. Na nehty naneste vrstvu laku - ať už barevného či průhledného. Běžný lak na nehty může pomoci udržet jejich vlhkost a existují i laky na nehty vyvinuté na posílení nehtů. Lak si nelúpte, starý lak odstraňte odlakovačem a po týdnu naneste novou vrstvu. Vyhněte se odlakovačem na nehty s obsahem acetonu, který nehty vysušuje.
 5. Dvakrát denně své ruce hydratujte aplikací krému na nehty a kutikulu. Nehty potřebují hydrataci stejně jako Vaše pokožka. Krém naneste znovu po mytí rukou a odstranění laku na nehty.
 6. Dbejte na zdravou výživu. Přijímejte dostatek bílkovin, a abyste tělu dodali železo, jezte celozrnné obiloviny a listovou zeleninu. Mléka a vejce Vám dodají zinek, stejně jako i bílkoviny. Užívání biotinu, vitamínu B-komplex, v podobě doplňku výživy může pomoci Vašim vlasům i nehtům.

Tipy:

 • Pokud používáte přípravky na zpevnění nehtů, vyhněte se těm, které obsahují toluen sulfonamid nebo formaldehyd, které mohou dráždit pokožku.
 • Nehty, které nereagují na léčbu, nebo se jejich problémy vyskytují ve spojení s dalšími příznaky, mohou indikovat zdravotní problém. Pokud Vás trápí slabé nehty, rýhy a skvrny, žloutnutí nehtů nebo jiné problémy, navštivte svého lékaře.

Budete potřebovat:

 • Ochranné rukavice
 • Lak na nehty
 • Odlakovač na nehty bez obsahu acetonu
 • Hydratační krém
Jak předcházet lámání nehtů Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc