Domů / / Jak si přestat kousat nehty

Jak si přestat kousat nehty

Poslední úprava 07.12.2018
Sdílet článek

Okusování si nehtů je častým problémem a je těžké tento zvyk prolomit. Když si okusujete nehty, vystavujete se mnohým bakteriím nacházejícím se na ruce. Zbavte se tohoto nepěkného zvyku jednou provždy. Naučte se přestat okusovat si nehty už nadobro.

  1. Používejte výrobky, které Vám pomůžou zbavit se tohoto zvyku. V drogeriích je k dispozici mnoho produktů, které pomohou přestat si kousat nehty. Mnoho z nich se nanáší na nehty podobně jako lak a zanechává na nich velmi hořkou chuť. Tato hořká chuť na Vašich nehtech jejich okusování udělá méně příjemným.
  2. Dejte si udělat umělé nehty. Umělé nehty jsou vyrobeny z akrylové látky, kterou je těžké rozkousat. Umělé nehty tak vytvářejí bariéru mezi Vašimi přírodními nehty a ústy a zároveň skvěle vypadají.
  3. Zkuste hypnózu. Hypnotizéři pracují s lidmi, kteří se snaží zbavit svých zlozvyků, včetně okusování si nehtů. Zhypnotizují Vás, aby Vám tak pomohli zbavit se zlozvyku.
  4. Motivujte sami sebe, tak, že se za neohrýzání nehtů odměníte. Stanovte si malé cíle. Dejte si malou odměnu, pokud jste vydrželi neokusovat si nehty celý den. Dejte si větší odměnu, pokud vydržíte neokusovat si nehty celý týden. Odměňte se ještě více, pokud vydržíte delší dobu.

Tipy:

Když jste doma používejte ochranné rukavice. Rukavice vytvoří fyzickou bariéru a připomenou Vám, abyste si neokusovali nehty.

Jak si přestat kousat nehty Průměrné hodnocení: 4.5 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc