Domů / / Jak ošetřit roztřepené, loupaj...

Jak ošetřit roztřepené, loupající se nehty

Poslední úprava 02.02.2018
Sdílet článek

Roztřepené a loupající se nehty jsou běžným problémem, který má mnoho řešení. Jednou z hlavních příčin štěpení nebo loupání nehtů je klima. Během zimních měsíců je důležité, abyste si ruce chránili teplými rukavicemi a tak omezily jejich expozici silnému větru a chladu. Pravidelná hydratace rukou a nehtů také u mnoha lidí přináší dobré výsledky. Ochrana nehtů před vlivy životního prostředí, vždy když je to možné, je nezbytná pro získání zdravých nehtů.

Instrukce

 1. Prohlédněte si nehty a zjistěte, zda nevykazují příznaky nemoci. Nehty, které jsou ztluštělé, vybledlé, mají na sobě rýhy nebo jamky mohou být příznaky plísňové infekce nebo lupénky. Pokud jsou tyto příznaky přítomny, vyhledejte lékařskou pomoc.
 2. Ostříhejte si nehty tak, že konečky nehtů jsou ve stejné úrovni s konečky prstů. Dlouhé nehty mohou narážet do předmětů, takže problém se štěpením a loupáním nehtů se ještě zhorší. Opilníkuje si konečky nehtů a odstraňte tak ostré hrany.
 3. Na povrch nehtů naneste dvakrát denně vitamin E a jojobový olej. Obě látky jsou dostupné v podobě mlék, krémů nebo extraktů. Vitamin E a jojobový olej rehydratuje nehty a zabrání jejich třepení nebo loupání.
 4. Pro zdraví nehtů užívejte každý den multivitaminový doplněk. Vyberte si multi-vitamin, který obsahuje B-komplex vitamíny, biotin, nebo vitamin B-7. V průběhu 24 hodin byste neměli užít více než 2,5 mg.
 5. Vyhněte se používání rozpouštědel a chemikálií, což může vést k dalšímu štěpení nebo loupání nehtů. Voda a čisticí prostředky jsou hlavní příčinou suchých a poškozených nehtů. Při mytí nádobí nebo úklidu vždy používejte gumové rukavice.
 6. Jednou denně nehty hydratujte kyselinou mléčnou nebo alfa-hydroxy kyselinou. Na rehydrataci nehtů na ně naneste hydratační přípravek. Po dobu 20 minut mějte ruce v rukavicích, abyste tak udrželi vlhkost na nehtech.
 7. Jezte vyváženou stravu s množstvím bílkovin a omega-3 olejů. Potraviny bohaté na živiny přispějí k posílení nehtů a zamezí třepení a loupání. Dobrým zdrojem omega-3 olejů jsou olejnaté ryby.
 8. Zbavte se stresu pomocí relaxace a pravidelného cvičení. Štěpení a loupání nehtů je hlavním příznakem stresu. Cvičení pomáhá ulevit od nahromaděného napětí v těle a uvolňuje endorfiny a toxiny prostřednictvím potu.

Budete potřebovat

 • Nůžky na nehty
 • Pilník na nehty
 • Vitamin E
 • Jojobový olej
 • Multivitaminy
 • Gumové rukavice
 • Kyselinu mléčnou
 • Alfa-hydroxy kyseliny
 • Bavlněné rukavice
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc