Domů / / Jak často by se měly stříhat n...

Jak často by se měly stříhat nehty?

Poslední úprava 01.02.2018
Sdílet článek

Správná péče o tělo zahrnuje i malé, často zapomenuté oblasti jako jsou nehty na rukou, ale i na nohou. Konec konců, tyto malé části mají důležitou úlohu a to ochraňovat citlivé prsty před zraněním. Takže jejich udržování a správně upravování je jedním z nejlepších způsobů jak se vyhnout problémům s nehty.

Ale jak často třeba nehty stříhat? Odpověď závisí na tom, na jaký druh práce používáte ruce. Například, pokud hrajete na housle, nebo pracujete s automobilovými motory budete chtít kratší nehty, tak musíte samozřejmě stříhat nehty častěji, abyste udrželi požadovanou délku. Ale pokud pracujete v kosmetickém průmyslu, možná dáte přednost delším nehtům a v tom případě je nestříhejte tak často, abyste dosáhli požadovanou délku.

Dalším důležitým faktorem je zvážení toho, že různé nehty mají tendenci růst různě rychle. Nehty na palci rostou rychle. A nehty na prostředníčku a prsteníčku rostou rychleji než ostatní. Nehty na pravé ruce rostou také o trochu rychleji než na levé ruce. V průměru nehty rostou asi o 0,1 mm denně. A právě proto zjistíte, že některý nehet musíte zkrátit častěji než jiný.

V každém případě je nejdůležitější zkracovat nehty pravidelně a ujistěte se, že nemáte zubaté okraje, abyste nezachytila ​​o oblečení. Stačí když si budete stříhat nehty jednou týdně a pravidelnou péčí se z toho stane zvyk. Nehty si zastřihněte, vyčistěte pod špičkami, zatlačte dolů kůži a nakonec použijte pilník.

Pokud máte křehké nehty nebo se vám lámou, měli byste je zkracovat častěji a neriskovat, že se zlomí samy. Doporučujeme nehty stříhat krátce po tom jak vyjdete z vany, nebo sprchy, nebo po tom jak si je vymoci ve vodě.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc