Domů / / Jak pečovat o měkké nehty

Jak pečovat o měkké nehty

Poslední úprava 29.01.2018
Sdílet článek

Krásné, pěstěné, nehty jsou konečným detailem osobní péče. Pro mnoho lidí je manikúra jednoduchá. Pokud však máte měkké nehty, může to být těžké. I když se dosažení silných nehtů zdá nemožné, dá se to. Vědět jak se starat o měkké nehty je cestou k silným nehtům.

Instrukce

  1. Při mytí nádobí noste rukavice. Rukavice byste měli nosit vždy, když Vaše ruce přijdou do kontaktu s vodou nebo saponátem. Ochrání nehty před chemickými látkami, a to nejen těmi, které používáte, ale i těmi, které mohou být ve vodě. Nehty změkčené vodou jsou náchylnější k lámání a loupání.
  2. Nehty mějte stále nalakované, byť i průsvitným lakem, protože lak působí jako ochranná vrstva. Na trhu je množství druhů průsvitných laků na nehty, ale vyberte si takový na proteinové bázi, ne syntetický. Některé produkty jsou navrženy tak, aby léčili tenké, měkké, slabé nebo odlupující se nehty.
  3. Jezte zdravě. O své nehty pečujte konzumací dobré stravy. Odborníci navrhují jíst stravu s vysokým obsahem bílkovin, ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a velkým množstvím vody. Kromě toho se doporučuje vyhnout se rafinovaným cukrem a jednoduchým sacharidům.
  4. Ujistěte se, že ve své stravě přijímáte dostatek hořčíku. Více než 60 procent veškerého hořčíku v těle se nachází v kostře. Vzhledem k tomu, že nehty jsou tvořeny kostí, je důležité mít dostatek hořčíku. Užívání hořčíkových doplňků je dobrým způsobem jak toho dosáhnout a tak pomoci posílit měkké nehty.
  5. Naneste na nehty olej. Podstatou tohoto triku je to, že olej chrání nehty před vodou, která nehty změkčuje. Jakýkoliv olej postačí. V drogerii objevy mnoho jednoduchých olejíčků, které k tomuto účelu velmi dobře poslouží.
  6. Vyhněte se loupání nebo okusování nehtů. Síla, kterou aplikujete na nehet jeho kousáním nebo trháním, ho oslabuje. Pokud je to možné, stále s sebou noste pilník na nehty. Nehty si pilujte často, aby byly jejich strany hladké. Tím se sníží nutkání okusovat si je.

Budete potřebovat

  • Průsvitný lak na nehty na proteinové bázi
  • Gumové rukavice
  • Olej
  • Magnesiový doplněk výživy

Tip:

Nošení rukavic při mytí nádobí udržuje Vaše ruce krásně.

Jak pečovat o měkké nehty Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc