Ztráta vlasů v raném stádiu těhotenství

Poslední úprava 20.05.2020
Sdílet článek

Zatímco vypadávání vlasů po těhotenství zasáhne až 40 - 50 procent žen, může vypadávání vlasů během těhotenství naznačovat hormonální problém, nutriční deficit.

Průběh

90 procent Vašich vlasů obvykle roste, zatímco dalších 10 procent odpočívá. Ženám odpočívající vlasy vypadnou, když si myjí vlasy, češou je a provádějí další běžné činnosti. Těhotenské hormony často prodlouží růstový cyklus vlasů, což vede u mnoha žen k silnějším, hustším vlasům v průběhu těhotenství. Jakmile však porodí a hladiny hormonů se sníží, mnoho žen zaznamená mírné a dočasné vypadávání, protože se více vlasů vrátí do odpočinkového stavu.

Identifikace

Většina lidí ztrácí asi 50 až 100 vlasů denně. Toto normálně vypadávání by nemělo způsobit žádný typ plešatosti, nebo nápadné prořídlé vlasů. Můžete si však všimnout, větší ztrátu vlasů, pokud jsou vaše vlasy dlouhé, nebo pokud pravidelně chemicky ošetřujete vlasy barvami na vlasy, trvalými nebo žehličkami na vlasy.

Zvažte

Nevolnost a zvracení z důvodu těhotenských hormonů v prvním trimestru těhotenství může vést ke špatné výživě, což může zase vést k vypadávání vlasů v těhotenství. Mohou pomoci potravinové doplňky s B komplexem, biotinem, vitamínem C, vitamínem E a zinkem. Vždy se poraďte se svým lékařem před tím, než začnete v průběhu těhotenství užívat jakýkoliv typ vitaminových doplňků.

Upozornění

I po odstranění všech zásadních nedostatků ve výživě či hormonální nerovnováze, může trvat i několik měsíců dokud se vlasy vrátí do normálu. Hormonální problémy mohou narušit normální průběh vypadávání vlasů po dobu až tří měsíců a trvá další tři měsíce, dokud se věci vrátí do normálu…

Prevence a řešení

Pokud Váš lékař určí, že vypadávání vlasů v těhotenství spustili hormonální změny nebo nevhodná výživa, stav se s největší pravděpodobností vyřeší sám, když se vaše hormony upraví nebo do svého jídelníčku přidáte vitamíny a minerály. Do té doby může kratší účes často pomoci zakrýt řídnutí vlasů. Můžete také zkusit zahušťovací produkty a šampony, abyste svým vlasům dodali plnější vzhled. Je vhodné aby jste hledali produkty, které obsahují biotin a oxid křemičitý. Vyhněte se úpravě svých vlasů fény, kulmami, horkými natáčkami nebo jinými vyhřívanými zařízeními.

Zdroje

Ztráta vlasů v raném stádiu těhotenství Průměrné hodnocení: 4 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy