Ztráta vlasů v raném stádiu těhotenství

Poslední úprava 28.03.2018
Sdílet článek

Vzhledem k tomu že, vypadávání vlasů je často zmiňované jako potenciálně nežádoucí účinek těhotenství, některé ženy mohou mylně usuzovat, že k úbytku vlasů obvykle dochází během těhotenství. Zatímco vypadávání vlasů po těhotenství zasáhne až 40 - 50 procent žen, může vypadávání vlasů během těhotenství naznačovat hormonální problém, nutriční deficit.

Průběh

90 procent Vašich vlasů obvykle roste, zatímco dalších 10 procent odpočívá. Ženám odpočívající vlasy vypadnou, když si myjí vlasy, češou je a provádějí další běžné činnosti. Těhotenské hormony často prodlouží růstový cyklus vlasů, což vede u mnoha žen k silnějším, hustším vlasům v průběhu těhotenství. Jakmile však porodí a hladiny hormonů se sníží, mnoho žen zaznamená mírné a dočasné vypadávání, protože se více vlasů vrátí do odpočinkového stavu.

Identifikace

Většina lidí ztrácí asi 50 až 100 vlasů denně. Toto normálně vypadávání by nemělo způsobit žádný typ plešatosti, nebo nápadné prořídlé vlasů. Můžete si však všimnout, větší ztrátu vlasů, pokud jsou vaše vlasy dlouhé, nebo pokud pravidelně chemické ošetřujete vlasy barvami na vlasy, trvalými nebo žehličkami na vlasy.

Zvažte

Nevolnost a zvracení z důvodu těhotenských hormonů v prvním trimestru těhotenství může vést ke špatné výživě, což může zase vést k vypadávání vlasů. Mohou pomoci potravinové doplňky s B komplexem, biotinem, vitamínem C, vitamínem E a zinkem. Vždy se poraďte se svým lékařem před tím, než začnete v průběhu těhotenství užívat jakýkoliv typ vitaminových doplňků.

Upozornění

I po odstranění všech zásadních nedostatků ve výživě či hormonální nerovnováze, může trvat i několik měsíců dokud se vlasy se vrátí do normálu. Hormonální problémy mohou narušit normální průběh ztráty vlasů po dobu až tří měsíců a trvá další tři měsíce, dokud se věci vrátí do normálu…

Prevence / řešení

Pokud Váš lékař určí, že vypadávání vlasů na začátku těhotenství spustili hormonální změny nebo nevhodná výživa, stav se s největší pravděpodobností vyřeší sám, když se vaše hormony upraví nebo do svého jídelníčku přidáte vitamíny a minerály. Do té doby může kratší účes často pomoci zakrýt ztrátu vlasů. Můžete také zkusit zahušťovací produkty a šampony, abyste svým vlasům dodali plnější vzhled. Je vhodné aby jste hledali produkty, které obsahují biotin a oxid křemičitý. Vyhněte se úpravě svých vlasů fény, kulmami, horkými natáčkami nebo jinými vyhřívanými zařízeními.

Ztráta vlasů v raném stádiu těhotenství Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy