Vypadávání vlasů v těhotenství

Poslední úprava 03.04.2020
Sdílet článek

Nadměrné vypadávání vlasů, které následuje 1-5 měsíců po těhotenství se nazývá Postpartum alopecia a patří typově pod Telogen effluvium. Tento jev není vzácný, postihuje 40 - 50% žen, ale jako většina změn během těhotenství, i tento problém je pouze dočasný.

Proč vypadávají vlasy během těhotenství?

Vypadávání vlasů způsobené s těhotenstvím většinou začíná po porodu. Během těhotenství, větší množství vlasů vstupuje do fáze odpočinku, což je součástí normálního vlasového cyklu. Tento jev není dostatečně vážný na to, aby zapříčinil permanentní vypadávání vlasů nebo plešatá místa na hlavě. Měl by se začít ztrácet 3-4 měsíce po porodu. Pokud máte pocit, že Vám vypadává nadměrné množství vlasů, kým jste těhotná, může to mít původ v nedostatku minerálů a vitamínů.

Nejběžnější období vypadávání vlasů v těhotenství se vyskytuje zhruba 3 měsíce po porodu. Zvýšené hladiny hormonů během těhotenství zabraňují vlasům ve vypadávání. Po porodu se hladiny hormonů vracejí do normálu, což umožňuje vlasům vypadnout a obnovit původní cyklus. Vlasy, které vypadnutí bylo oddáleno těhotenstvím, mohou vypadnout i najednou.
Až 60% vlasů, které jsou ve fázi růstu, může vstoupit do fáze odpočinku. Vypadávání vlasů dosahuje svého vrcholu většinou v období 3-4 měsíců po porodu - vlasové folikuly se obnovují. Jak bylo zmíněno výše, toto vypadávání vlasů je jen dočasné a mělo by se vrátit do normálu během 6 - 12 týdnů.

Může být vypadávání vlasů spojené s jinými problémy?

Vypadávání vlasů může být uchováváno čímkoliv, co způsobí změnu v hladině estrogenu v těle. Vypadávání vlasů může být následkem:

Pozitivum těhotenství pro vlasy

Těhotenství provází zvýšená hladina estrogenu. Estrogen způsobuje, že vlasy zůstávají ve fázi růstu. Během těhotenství tedy můžete očekávat na hlavě skutečnou korunu krásy.

Jak pečovat o vlasy během těhotenství a po porodu

Je několik věcí, které můžete udělat, abyste měli zdravější vlasy nebo zredukovali jejich vypadávání:

  • Vyhýbejte se ohonům, copům a všem účesům, které mohou vlasy natahovat a ničit.
  • Jezte stravu bohatou na ovoce a zeleninu, která obsahuje antioxidanty a flavonoidy. Ty mohou chránit vlasové folikuly a stimulovat růst vlasů.
  • Používejte šampony a kondicionéry, které obsahují biotin nebo silici. (doporučujeme šampon FOLIVITAL PRO, který je dostatečně jemný a obsahuje biotin)
  • Vlasy jsou křehké, když jsou vlhké - snažte se je česat jemně.
  • Pokud potřebujete použít fén, nastavte chladnější vzduch.
  • Doplňujte si stravu těmito látkami: Vitamin B komplex, Biotin, Vitamin C, Vitamin E, Zinek. Pro nastávajíci maminky je určený mix vitamínů proti vypadávání vlasů Folivital Pro Mama
Vypadávání vlasů v těhotenství Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy