Domů / / Tipy pro zdravé nehty

Tipy pro zdravé nehty

Poslední úprava 31.01.2018
Sdílet článek

Nehty odrážejí váš celkový zdravotní stav, proto je náležitá péče o nehty důležitá. Zde jsou tipy dermatologů jak udržet vaše nehty zdravé:

1. Udržujte své nehty čisté a suché.

2. Stříhejte nehty rovně. Používejte špičaté nůžky na nehty nebo štikátko. Na horní části jemně nehty zaoblete pro maximální pevnost.

3. Pilováním udržujte své nehty tvarované a bez vyčnívajících částí.

4. Nekousejte si nehty a neodstraňujte kůžičku. Tímto si můžete nehty poškodit.

5. Nepoužívejte své nehty jako nástroj, například na otevírání plechovky.

6. Nehty na nohou si pravidelně zastřihujte. Krátké nehty minimalizují riziko úrazu a poškození.

7. Pokud jsou nehty na nohou hrubé a těžko se stříhají, ponořte nehty do teplé slané vody. Přidejte jednu čajovou lžičku soli na půl litru vody a ponořte na 5 až 10 minut.

8. Vyhněte se "vydlabávání" zarostlých nehtů na nohou, zvláště pokud jsou zanícené a bolavé. Pokud trpíte zarostlými nehty na nohou, pro ošetření navštivte lékaře.

9. Noste boty které vám správně sedí. Rovněž měňte páry bot, které nosíte každý den.

10. V bazénu a ve veřejných sprchách noste žabky. Redukuje to riziko infekce způsobené houbovou plísní, která se může dostat do vašich nehtů na nohou.

Pokud se vaše nehty nějakých způsobem změní, opuchnou nebo vám způsobují bolest, navštivte vašeho dermatologa protože toto mohou být příznaky vážných nehtových onemocnění. Obzvláště důležité je vyhledat léčbu jakéhokoliv problému nehtů pokud máte cukrovku nebo špatný krevní oběh. Pokud máte dotazy nebo nějaké obavy ohledně péče o nehty, obraťte se na lékaře.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc