Domů / / Jako nevhodné stravovací návyk...

Jako nevhodné stravovací návyky ničí váš vzhled

Poslední úprava 17.08.2022
Sdílet článek

Mnoho lidí trápí problémy s pokožkou. Častokrát je to přitom výsledek nevhodného stravování. Protože to co jíme a pijeme má přímý dopad na naši tvář. Tyto symptomy lze nazvat jako "lepková tvář", "cukrová tvář", "vínová tvář" a "mléčná tvář".

Dobrý dermatolog teoreticky dokáže podle způsobu stárnutí obličeje říct, jaký druh jídel člověk jedl ve výrazné míře. Například, pokud člověk jí k snídani cereálie, na oběd chléb a na večeři těstoviny, způsobí takové stravování u některých lidí otoky a nadýmání. Jemné linie kolem očí a úst mohou být způsobeny několika sklenicemi vína. Pokud trpíte intolerancí, může vyvolat kousek sýru nebo šlehačky například takové tmavé kruhy pod očima. Jednoduše, člověk mívá vepsané v obličeji, zda má problémy s jídlem nebo pitím.

A způsob stárnutí obličeje je určen částečně i tím, co člověk jí. Případně, čeho jí příliš mnoho.

Kaskáda hormonálních a chemických změn, která urychluje stárnutí zvenčí i zevnitř těla může být spuštěna potravinami, které nedokážete řádně a bez problémů strávit. Obzvláště škodlivé potravinové skupiny jsou následující:

  • alkohol
  • cukr
  • mléčné výrobky
  • lepek

Všechny tyto potraviny přispívají k hromadění příznaků stárnutí jako je povadlá kůže, vrásky, předčasné jemné linie, změny zbarvení pleti, otoky a skvrny.

Základní příčina problému a přetížený orgán

Stravovací návyky a část těla, která je nejvíce zatížena spouštějícími konzumovanými potravinami, navzájem souvisejí. Stravovací návyky, přehřešky a nerovnováha se odrazí i na obličeji, ať už jde o oči, tváře, bradu nebo čelo.

Cukrový obličej

Symptomy: Nezdravě bledý nebo šedý nádech pokožky, ztenčení pokožky, bolestivé pustulózní skvrny, vyzáblý vzhled obličeje, váčky pod očima, vrásky na čele.

Když nám odpoledne poklesne energie, je velmi jednoduché sáhnout po něčem sladkém. Vznikne začarovaný kruh, který vás nutí vyjídat sladké stále více a více vždy, když vysoké hladiny cukru v krvi nevyhnutelně klesnou.

Cukr ničí pružnost pokožky. Čelo je spojováno s procesem trávení, pokud jde o mapování obličeje. Právě proto se "cukrová tvář" projevuje v podobě vrásek nebo fleků na čele.

Jak problém vyřešit: Stačí přestat konzumovat zpracovaný cukr. Přestat jíst cukr úplně není ani snadné ani vhodné. Pokud se vám podaří příjem "umělého" cukru snížit alespoň o polovinu, hned spatříte zlepšení vzhledu. Postupně se vám možná podaří odpoutat od cukru úplně. Používejte přírodní verze jako jsou datle, med a ovoce, ne rafinovaný cukr.

Vínový obličej

Symptomy: Hluboké nasolabiální vrásky a rýhy, flekaté tváře a nos, dehydrovaná pokožka, zvětšené póry, pokleslé víčka, zarudnutí mezi očima a zřetelné linie.

Přestože se takovému vzhledu říká vínová tvář, může se objevit u každého člověka, který konzumuje příliš mnoho alkoholu. Alkohol ničí pružnost pokožky, ovlivňuje játra a dehydruje pleť.

Jak problém vyřešit: Nekonzumujte alkohol 20 dní a pak se řiďte pravidlem 89/20. Pít můžete 20% času a abstinovat 80% času.

Lepkový obličej

Symptomy: Skvrny kolem brady, tmavé pigmentové skvrny a nateklé červené tváře.

Tmavá pigmentace nebo skvrny kolem reprodukčních orgánů jsou hlavními příznaky intolerance lepku. Pokud lidé trpící na růžovky odstraní lepek ze stravy, problém se obvykle výrazně zlepší.

Jak problém vyřešit: Pokud je problémem lepek, jednoduše ho ze stravy vylučte. Nestačí pouze snížit. Lepek třeba vyloučit úplně. Dopřejte si dostatek vlákniny a pijte hodně vody. Obnovíte vzhled lícních kostí a pomůžete vyrovnat vzhled pokožky.

Mléčný obličej

Symptomy: Hrčky na bradě, malé bílé skvrnky, tmavé kruhy a otoky pod očima, opuchlá víčka.

Mnozí lidé časem přicházejí o schopnost řádně strávit mléčné výrobky. Tělo se snaží bojovat proti mléčným produktům a dochází k zánětu. Stejný zánětlivý proces, který způsobuje zahřívání v okolí podvrtnutí kotníku, otoky a zarudnutí, může způsobit i tmavé kruhy pod očima, otoky a váčky pod očima i opuchlá víčka.

Umělé hormony jsou vyráběny většinou z mléka. Narušením hormonálního systému dochází také k problémům, které se projevují na bradě, která reprezentuje reprodukční orgány.

Jak problém vyřešit: Člověk by měl mléčné výrobky vyřadit z jídelníčku alespoň na 20 dní, pokud má pocit, že trpí na intoleranci. Třeba pozorovat změny, pokud jde o množství energie, trávení i vzhled.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc