Domů / / Překvapivé způsoby jak zjemnit...

Překvapivé způsoby jak zjemnit vrásky

Poslední úprava 11.06.2019
Sdílet článek

Vypěstujte si dobré základy péče o pleť

Pokud si skutečně chcete uchovat mladistvě vypadající pleť, začněte s nejdůležitějšími zásadami:

  • vyhýbejte se slunci
  • používejte širokospektrální ochranu proti slunečnímu záření
  • noste ochranné oblečení proti slunci (dlouhé rukávy a nohavice)
  • nekuřte
  • používejte hydratační krémy

Spěte na zádech

Když noc co noc spíte ve stejné poloze, přivodíte si "spánkové linie", vrásky, které se hromadí v horních vrstvách pokožky a nezmizí, když vstanete. Pokud spíte na boku (vědeli jste, že je zdravější spát na levém boku?), tvoříte si vrásky na tvářích a na bradě, pokud spíte na břiše tváří dolů, vrásky se objevují na čele.

Jezte více lososa

Losos, spolu s dalšími studenovodní rybami, je vynikajícím zdrojem proteinů, jedním ze stavebních bloků krásné pleti. Obsahuje také množství omega-3-mastných kyselin. Odborníci tvrdí, že esenciální mastné kyseliny vyživují pleť a udržují ji kyprou a mladistvou a pomáhají minimalizovat vrásky.

Nemžourejte - pořiďte si brýle na čtení!

Každý mimický výraz, který neustále opakujete (například mžourání), přetěžuje obličejové svaly a tvoří rýhy pod povrchem kůže. Z těchto rýh se pak postupně mohou vytvořit vrásky. Takže mějte oči doširoka otevřené. Používejte brýle na čtení, pokud je potřebujete. A pořiďte si sluneční brýle. Chrání kůži kolem očí před sluncem a brání vám v mžourání a krčení očí.

Řádně se natřete krémy s alfa-hydroxy kyselinami (AHA)

Tyto přírodní kyseliny odstraní z vrchní vrstvy kůže mrtvé kožní buňky. To pomáhá zmenšit velké póry, jemné linie a povrchové vrásky, hlavně kolem očí. Silnější formy AHA mohou pomoci podpořit tvorbu kolagenu v pleti. To je protein, který dodává kůži sílu a pevnost. Pokud budete používat AHA, může se stát pokožka citlivější na slunce, takže používejte denně i opalovací krémy.

Nepřehánějte to s mytím obličeje

Voda z vodovodu obírá pokožku o hydrataci a přirozené oleje, které ji chrání před vráskami. Pokud si obličej myjete příliš často, smýváte i ochranu. Používejte mýdlo s hydratačními přísadami, případně pouze čistící gel nebo krém.

Natřete se vitamínem C

Podle některých studií dokáží krémy s vitamínem C podpořit pokožku při tvorbě kolagenu. Vitamin C ji chrání proti poškození UVA a UVB paprsky a pomáhá zredukovat zarudnutí, tmavé skvrny a nerovný tón pleti. Musíte ale používat produkty péče o pleť s tím správným typem vitamínu C. Kyselina L-askorbová se zdá jako nejlepší volba pro úlevu od vrásek. Vitamin C můžete v seznamu složek najít uveden i pod označením askorbylpalmitát.

Vyzkoušejte antioxidační a zesvětlující sérum - vitamin C, které díky jeho stabilizovanému vitamínu C brání předčasnému stárnutí buněk, rozzařuje a zesvětluje pleť, vyrovnává zbarvení pokožky a podporuje syntézu kolagenu.

Sója a péče o pleť

Sója může zlepšit vzhled pleti a také ji chránit. Studie udávají, že je třeba sóju aplikovat přímo na pokožku nebo ji užívat jako doplněk stravy (ne jako jídlo). Takto se můžete chránit nebo dokonce vyléčit poškození ze slunce. Může také pomoci zlepšit strukturu a pevnost pleti a dokonce vyrovnat tón pleti.

Vyměňte kávu za kakao

Zkuste chutný nápoj, který navíc redukuje vrásky (objevte i další způsoby jako redukovat vrásky). Jedna studie ukazuje, že kakao, které obsahuje vysoké hladiny dvou antioxidantů (epikatechin a katechin) chrání pokožku před poškozením sluncem, zlepšuje proudění krve ke kožním buňkám, udržuje pleť hydratovanou a díky tomu je pokožka na pohled i na dotek vláčná a hladká.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc