Domů / / Maska na obličej – 5 ovocných...

Maska na obličej – 5 ovocných receptů, které si můžete udělat doma

Poslední úprava 13.03.2023
Sdílet článek

Ovocná maska na obličej je jeden z nejlepších způsobů, jak získat okamžitě svěží a zářící pleť. Ovocné směsi pomáhají při hloubkovém čištění, exfoliaci, hydrataci a také odstraňují nečistoty z pórů. Takže budete nádherně zářit.

Na obličej můžete použít i různé látkové masky nebo pleť vyživovat zevnitř. Osvěžující masáž obličeje ovocnou dužinou nebo ovocná maska na obličej však má také své kouzlo.

Maska na obličej z vodního melounu

Meloun patří mezi přírodní masky na obličej a zanechává pokožku na pohled i na dotek jemnější a hebkou. Rozmačkejte několik kousků melounu na hladkou kaši, pak ho jemně aplikujte na tvář a na krk. Nechte působit 10-20 minut, poté opláchněte studenou vodou.

Maska na obličej z papáji

Papája je bohatá na antioxidanty a obsahuje speciální enzym nazývaný papain, který dokáže odbourat odumřelé buňky a odstranit hluboké nečistoty z pleti. Papája dokáže také odstranit z pleti opálení a díky ní bude pokožka přirozeně zářit. Použijte pohár papájového džusu, případně přiložte plátek papáji na kůži. Dužinou si masírujte kůži na obličeji a na krku po dobu 15 až 20 minut a pak smyjte.

Maska na obličej z granátového jablka

Granátová jablka patří mezi ovoce, které obsahuje nejvíce antioxidantů. Mají protistárnoucí vlastnosti, dokáží omladit pleť. Rozmixujte několik semínek z granátového jablka a směsí potřete obličej i krk, takto odstraníte odumřelé buňky. Nechte zaschnout a smyjte studenou vodou.

Maska na obličej z jablka

Jablková maska na obličej pomůže změkčit pokožku. Rozemele několik kousků jablek na hladkou kaši, přidejte trochu medu. Masku aplikujte na tvář a na krk. Po nějakém čase smyjte a těšte se z miminkovsky hebké pokožky.

Maska na obličej z kiwi

Na odstranění opálení je dobré i kiwi. Vezměte trochu pyré z kiwi, přidejte lžičku medu nebo jogurtu a dobře promíchejte. Směs aplikujte na obličej a na krk, nechte působit 20 minut. Smyjte studenou vodou.

Maska na obličej – 5 ovocných receptů, které si můžete udělat doma Průměrné hodnocení: 2 (2 hodnocení­)

Čtěte víc