Domů / / 8 zlozvyků, kvůli kterým vypad...

8 zlozvyků, kvůli kterým vypadáte starší

Poslední úprava 13.05.2020
Sdílet článek

Péče o vlasy

Zlozvyk: Automaticky nastavíte nástroje na úpravu vlasů na nejvyšší teplotu.

Proč vás to dělá starší: Když si na vlasy vypustíte horko, a je jedno, jestli jde o fén, žehličku na vlasy nebo kulmu, vytvoříte ve vlasovém vláknu drobné vzduchové bublinky. Tyto bublinky způsobují lámání, takže vlasy působí řidší a vy starší.

Jak problém řešit: Pokud jde o fény, je velmi důležitá vzdálenost mezi tryskou a vlasy. Nejmenší škodu způsobilo fénování ze vzdálenosti 15 cm (ve srovnání s 10 cm a 5 cm), a to i při delším fénování. Existuje také několik střihů a účesů, které netřeba upravovat teplem a přesto vypadají upraveně. Pokud se se svým fénem či kulmou nedokážete rozloučit, použijte nejdříve prostředek na ochranu před teplem. Přístroj nastavte na střední ohřev a nepřecházejte ním opakovaně na stejném místě na vlasech.

Noční vyjídání

Zlozvyk: Neustálé uždibování a pojídání krekrů, sušenek a jiných drobností.

Proč vás to dělá starší: Konzumace rafinovaných sacharidů a cukrů způsobuje rapidní výkyvy krevního cukru. Molekuly cukru putují krví do všech buněk v těle, spojují se s tuky a proteiny. Když se tento cukr naváže na kolagen (bílkovinu, která dodává pokožce její pružnost) bez přítomnosti enzymu, dojde k procesu zvanému glykace. Výsledná kombinace kolagenu a cukru je pak tužší, což může vést ke vzniku vrásek a ke zhoršenému oběhu v kůži.

Jak problém řešit: Dejte si raději oříšky, jogurt, nebo edamame. Tedy potraviny s nízkým glykemickým indexem, které jsou pro vás lepší.

Cvičení a posilování

Zlozvyk: Krčení obličeje, mžourání, sténání, namáhání svalů obličeje při zvedání závaží.

Proč vás to dělá starší: Víte, že mžourání může způsobit vrásky, proto je dobré investovat do kvalitních slunečních brýlí. Jasné sluneční světlo ale není jediná věc, kvůli které mhouříte. Namáhání obličejových svalů během cvičení má stejný efekt.

Jak problém řešit: Udělejte pár dřepů před zrcadlem, abyste viděli, jestli se při tom "šklebíte". Pokud ano, snažte se zaměřit na dýchání během dřepů. Těžko krčit tvář, když vdechujete nebo vydechujete.

Hladký, sexy koňský ohon nebo drdol

Zlozvyk: Nosíte vlasy příliš sčesané, upjaté a utažené.

Proč vás to dělá starší: Opakované upravování vlasů a tahání kořínků vlasů může vést k trakční alopecii, nebo ustupující vlasové linii.

Jak problém řešit: Takový typ ztráty vlasů lze snadno zvrátit, pokud se podchytí včas. Místo začesání vlasů do upjatého koňského ohonu si zčešte vlasy z obličeje raději do volného chaotického drdolu. (Viz také, jak vypadá správná péče o vlasy.)

Vaše předsevzetí o zdravém stravování a péče o tělo

Zlozvyk: Vyhýbáte se tukům.

Proč vás to dělá starší: Zdravé tuky, jako omega-3 nenasycené mastné kyseliny, pomáhají tlumit záněty v těle. Tělo je pak méně náchylné na tvorbu vyrážek a akné, růžovku a jiné zdravotní problémy, které vyústí do zarudnutí. Omega-3 jsou také prevencí rozpadu kolagenových a elastinových vláken v pokožce, které tvoří její výplň.

Jak problém řešit: Nikdo vám nebrání omezit příjem nasycených tuků. Ujistěte se ale, že konzumujete potraviny se zdravými, nenasycenými tuky, například avokádo, losos, olivový olej a lněná semínka.

Tik pozdního odpoledne

Zlozvyk: Třete si oči.

Proč vás to dělá starší: Agresivní tření způsobí nejen to, že si můžete zlámat řasy a tyto vám budou padat. Můžete si poškodit i oblast pod očima, může vám začervenat pokožka, takže budete vypadat obzvlášť unavená. Zmizí to, ale musíte si oči přestat třít.

Jak problém řešit: Vymyslete si nový návyk, který vám ochrání zrak a mladistvý vzhled. Pravidlo 60:20:20. Buďte minimálně 60 centimetrů od objektu, na který se zahledíte, pohled udržte minimálně 20 sekund a toto opakujte každých 20 minut.

Vaše snídaně na styl vstát a jít

Zlozvyk: Pít smoothie jenom z ovoce.

Proč vás to dělá starší: Možná si pomyslíte, vždyť čerstvé ovoce a zelenina je plná antioxidantů, které se spojují s bojem s volnými radikály poškozujícími kožní buňky. Ano, to určitě ano. Ale džusy, které obsahují množství ovoce (a pouze ovoce), mívají obvykle neuvěřitelně vysoké hladiny fruktózy. A přestože je fruktóza přírodní cukr, může docházet k procesu glykace, co dělá vaši pokožku unavenou a vyčerpanou.

Jak problém řešit: Přidejte do mixéru i nějaký kel. Tmavá zelenina a listová zelenina obsahuje nejvyšší množství antioxidantů, které chrání pokožku. Včetně zinku, který pomáhá štěpit kolagen, budovat nový kolagen a bránit tvorbě vrásek. (viz také zelené smoothie pro omlazení pleti)

Péče o pleť s ohledem na příznaky stárnutí

Zlozvyk: Denní aplikace slunečního krému, ale pouze na obličej. A zapomínáte na antioxidanty.

Proč vás to dělá starší: Přestože si už ženy vzali k srdci používání opalovacího krému na obličej, příliš mnoho žen stále zanedbává ruky. I ruce jsou náchylné na příznaky stárnutí. Například ztráta tuku, kvůli čemuž se zvýrazňují žíly. UV záření škodí rukám ve formě skvrn a vrásek. Mnozí dermatologové doporučují antioxidanty na minimalizaci poškození od slunce a znečištění. Znečištění se spojuje s více příznaky stárnutí obličeje, jako jsou například tmavé stařecké skvrny. Představte si opalovací krém jako zámek na dveřích domu a antioxidanty jako poplachové zařízení proti vloupání. Nejdůležitější je zamknout dveře. Extra dodatečnou ochranu však máte, pokud zamknete a současně zapnete alarm.

Jak problém řešit: Nezapomeňte natírat opalovacím krémem i hřbety rukou, hlavně během řízení. UVA paprsky, které hrají hlavní roli při stárnutí pokožky, pronikají i přes sklo. Pokud budete hledat výrobky s obsahem antioxidantů, zaměřte se na sérum na pleť, které bývají vhodné pod make-up a měly by se dávat pod opalovací krém. Kosmetiku vrstvěte vždy od nejlehčí po nejtěžší nebo nejhustší. Takto hustší produkt nebrání snadnějšímu v průniku ke kůži.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc