Domů / / 12 tipů pro hezčí nehty

12 tipů pro hezčí nehty

Poslední úprava 29.01.2018
Sdílet článek

Dlouhé, silné a zdravé nehty jsou možné - pokud nepropadnete mýtem a ženským drbům! Odborníci vám prozradí vše, co potřebujete vědět.

Jako skvělý nový účes nebo režim péče o pleť, zdravé nehty s manikúrou jsou nedílnou součástí celkového úhledného vzhledu - který může fungovat jako výhoda v sociálním i pracovním světě. Naneštěstí, odborníci tvrdí, že ženy i muži přepadli mýtem a starým drbům, jak se starat o nehty.

Další past: mnoho z nás se spoléhá na poradenství v salonech, nicméně některé z nich neposkytují nejlepší rady nebo ošetření.

Chcete-li pomoci napravit věci na správnou míru a dostat se na cestu krásných nehtů - nejlepší dermatologové nabízejí těchto 12 tipů k dosažení zdravých, upravených a elegantních nehtů.

1) Nestříhejte ani nemanipulujte s kůžičkou v okolí nehtů

Ať už máte vaše nehty profesionálně upravené nebo se o nich staráte sami, doporučení č. 1 je nezasahovat do kůžičky v okolí nehtů, tvrdí odborník. Kutikula je přírodní bariéra proti plísňovým onemocněním a bakteriím - a pokud ji jednou porušíte, ochrana se ztratí. Nejenže vaše pokožka v okolí nehtů bude vypadat hůř - zčervená, oteče a bude nerovná - ale také vám může způsobit infekci, která poškozuje nehtové lůžko a vede k dlouhodobému poškození nehtu. Stříhání kůžičky v okolí nehtů může způsobit potenciální škodu, ale stejně problémy může způsobit i zatlačování ji zpět.

2) Zpevňovač nehtů používejte střídmě - nebo vůbec

Věcí k zapamatování je, že kompaktory způsobují více škody než užitku, říká odborník. Rovněž připomíná, že tyto produkty nejsou klinicky testovány, takže většina tvrzení není podložených vědou. Pokud nejsou nehty výjimečně slabé a křehké, většina lidí nemá ze zpevňovačů žádný užitek. Zdravé nehty jsou ohebné, takže na jejich ochranu před lámáním se vyhněte všemu, co je udělá více křehkými.

3) Vyživujte nehtové lůžko a pokožku v okolí

Zatímco je málo lékařských záznamů, které ukazují, že vyživující krém na nehtové lůžko pomůže nehtu růst, zkrášlí alespoň pokožku v okolí nehtů a pomáhá ochraňovat nehty před lámáním pro nedostatek živin. Pokud mají vaše nehty sklon k lámavosti, může to znamenat, že potřebují živiny - a aplikováním oleje kolem pokožky v okolí nehtu pomůžete vyživit celý nehet, což bude redukovat výskyt štěpení, praskání a dělení nehtu, říkají odborníci.

4) Berte výživové doplňky biotin

Podle některých studií výzkumníci zjistili, že doplňky biotinu (patří do skupiny vitaminu B) zvyšují tloušťku nehtu a ochraňují ho před dělením a lámáním. V další studii, která hodnotila 45 lidí s těžkými problémy nehtů, 2.5 miligramu biotinu na den na několik měsíců prospělo všem - s 91% významným zlepšením u 45 lidí.

Odborníci tvrdí, že k dosažení efektu, je třeba dát si předepsat silné, terapeutické množství 2,5 miligramu denně. Některé nehtové produkty obsahují křemík a doplněk MSM (metylsulfonylmetan), dvě další živiny spojené se zdravím nehtů.

Doplněk výživy, který nefunguje: želatina. Odborníci tvrdí, že jedení nebo namáčení nehtů v rosolu nezvyšuje sílu nehtu - a namáčením v kapalině mohou nehty nasáknout vodou a nakonec nehty oslabit. Dodávají, že je několik málo vědeckých důkazů o tom, že doplňky výživy nebo nehtové produkty obsahující vápník, kvasnice nebo fluorid nemají žádný významný vliv na zdraví nehtů.

5) Omezte profesionální manikúru

Pokud je těžké odolat rozmazlování luxusní pedikúry nebo manikúry, studie vytvořená odborníky ukázala, že ti, kteří ji podstupují pravidelně mají pravděpodobněji sušší a křehké nehty. Podle teorie doktorů může být důvod vystavování se více chemikáliím a škodlivým ingrediencím. Dodávají, že ženy, které chodí na manikúru častěji, trpí chronickými infekcemi nehtového lůžka, což dokazuje oteklá, zarudlá oblast v okolí nehtů. Pokud se podíváte na boky vašeho prstu, oblast kolem nehtového lůžka by měla být plochá. Pokud je nateklá, je to důkaz chronické infekce. Jedním ze způsobů jak redukovat problémy podle expertů, je vzít si na manikúru vlastní nástroje. Rozhodně to sníží riziko infekce a zajistí zdravější zážitek.

6) Vyhněte se odlakovačům na nehty s acetonem

Jeden produkt, kterému se doporučují vyhnout všichni dermatologové, pokud máte křehké nehty, je odlakovač na nehty s acetonem. Bylo prokázáno časem a studií, že poškozuje nehty a způsobuje, že se stávají křehkými.

7) Vyhněte se drsným pilníkům

Staré pilníky jsou příliš škodlivé pro nehty, způsobují drobné praskliny a trhliny, které vedou k lámavosti a poraněním, tvrdí odborníci. Místo toho, doporučují pilovat nehty s hladkým, jemným pilníkem, ale ne směrem tam a zpět. Pilovat nehty máte jen v jednom směru, a dělejte to pomalu a rovnoměrně na redukování rizika lámavosti.

8) Nepřehánějte mytí rukou a omezte kontakt s čisticími chemikáliemi

I když mytí rukou častěji může být zdravé, když to budete přehánět můžete oslabit vaše nehty. Pokud máte práci, kde je časté mytí rukou povinné, odborník radí používat výživný krém tak často jak je to možné a natírat i kůžičku v okolí nehtů několikrát za den. Pokud děláte domácí práce nebo perete, minimalizujte kontakt se škodlivými chemikáliemi, včetně saponátu na mytí nádobí, a to nošením gumových rukavic, kdykoli to bude možné.

9) Změňte šampon

Zatímco většina žen ví, jaký šampón nesedí jejich vlasům, hodně si jich neuvědomuje, že možná nesedí jejich nehtům - i když jejich vlasy vypadají skvěle. Toto je částečně pravda o čistících šamponech nebo těch pro mastné vlasy, které jsou navrženy, aby se zbavovaly lipidů a jiné přirozené mastnoty z pokožky. Pokud jsou vaše nehty velmi suché a používáte ledajaké mýdlo či výrobek, který se zbavuje mastnoty, je to možná příčina vašich suchých nehtů, tvrdí odborníci.

10) Zvolte prodloužení jen konečků nehtů než celé umělé nehty

Všichni odborníci obecně tvrdí, že umělé nehty jsou pro nehty špatné, často vedou k plísňové nebo dokonce bakteriální infekci - někdy dokonce k dlouhodobému poškození. Pokud musíte mít umělé nehty, zvolte si prodloužení jen konečků nehtů. I když stále mohou způsobit problémy, možná škoda je menší, protože pokryta část je menší.

Důležité varování:

Použití akrylové kapaliny se složkou známou jako MMA (methylmethakrylátu), bylo zakázáno v mnoha státech a bylo vydáno varování ohledem na vysokou citlivost alergiky a vážných poškození nehtů. Nicméně protože je to levnější ingredience, stále jsou některé salony, které ji používají. Jak si můžeme být tak jisti? Podle dermatologů, pokud nehtové produkty mají silný, nezdravý zápach, těžko se pilníkem, nebo pokud se nenamáčíme snadno, mohou obsahovat MMA. Jakékoliv podezření byste měli nahlásit.

11) Nezapomeňte na nehty na nohou!

Vše, co platí pro vaše nehty na rukou, platí i pro nehty na nohou, a podle odborníků mohou být dokonce nehty na nohou více náchylné na problémy vzhledem k neopatrné pedikúře. Protože chodidla jsou častější uvnitř boty - v tmavém, vlhkém prostředí - může se snadněji rozvinout plíseň, tvrdí dermatolog. Pokud chodíte na pravidelnou pedikúru, odborníci tvrdí, že si máte vzít své vlastní nástroje a nikdy nedovolit specializovanému pracovníkovi, aby vám dřel kůžičku pod nebo v okolí nehtů. Navíc, stříhání nehtů na nohou v úhlu - namísto zastřižení narovno - zvyšuje riziko zarůstání nehtů, což může být bolestivé a někdy přeroste do infekce.

12) Sledujte znaky na vašich nehtech ukazujících na zdravotní problémy!

Ve většině případů, problémy nehtů lze vysledovat ohledem na prostředí - vystavování se škodlivým čisticím chemikáliím, používání vysušujících produktů na nehty nebo obecně jen fyzická zátěž jako je psaní na počítači, a nadměrné používání konečků prstů.

Odborníci tvrdí, že stav našich nehtů, může někdy reflektovat problémy ve vašem celkovém zdraví. Zde jsou důvody, proč se na ně podívat:

  • Bílé nehty - stav jater.
  • Napůl růžové / napůl bílé nehty - porucha ledvin.
  • Zažloutnutí a ztluštění nehtů, zpomalený růst - problémy s plícemi.
  • Bledá nehtová lůžka - chudokrevnost.
  • Nažloutlé nehty s mírným zarudnutím na nehtech - cukrovka.

V roce 2005 skupina doktorů v Irsku zjistila, že časné znaky choroby řídnutí kostí osteoporózy, mohou být zjištěny v nehtech. Výzkumníci objevili, že cosi zvané jako disulfidové vazba - přítomné v nehtech a kostech - bylo u lidí s osteoporózou níže.

Samozřejmě, pokud si všimnete nějaké zdravotní problémy, konzultujte všechny zjištění a obavy s vaším doktorem.

12 tipů pro hezčí nehty Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc