Domů / / Jak zacházet se zlomeným nehte...

Jak zacházet se zlomeným nehtem?

Poslední úprava 31.01.2018
Sdílet článek

Vaše nehty o vás řeknou hodně. Pokud jsou upraveny a udržovány, naznačují, že se o sebe staráte. Lámavé nehty mohou být signálem stresu a nervozity. Pokud se vám nehty lámou, je třeba začít jím věnovat pozornost.

Když se vaše nehty začnou lámat, je to přirozený ukazatel na něco ve vašem životě. Možná si myslíte, že musíte jíst více želatiny nebo více železa, ale není to tak. Lámání nehtů je typické pro opakované působení vody na nehty. Vany, sprchy, mytí nádobí, plavání může rozdělit buňky, které drží vaše nehty pohromadě.

Než si objednáte nouzovou manikúru, podívejte se lépe na své nehty. Pokud jsou suché, boudu potřebovat více času na regeneraci. Nehty rostou průměrnou rychlostí asi 2-3mm za měsíc. Trvá přibližně 3-6 měsíců vyrůst nehtu od kožky až ke špičce.

Než začnete dělat něco s lámavostí nehtů, musíte nejprve jemně odstranit přebytečné části nehtu, kterými byste se mohli někde zachytit. A pak můžete začít řešit situaci.

Hydratace zlomeného nehtu

Zlomené nehty jsou suché. Když jsou vystaveny vodě rozkládá se v nich keratin, který posiluje nehty a drží pohromadě vrchní část nehtu. I příliš mnoho chemikálií v odlakovači může způsobit lámavost nehtu. Pokud bojujete proti suchosti musíte vaše nehty hydratovat.

Hydratace nehtů je jednoduchá. Kdykoliv používáte krém stačí si ho vetřít do okolí nehtu. Měli byste používat hydratační krém po mytí rukou, koupání, ale i po použití odlakovače. Pokud si zapomenete natřít ruce během dne, naneste malé množství krému na vaše nehty před spaním. Tento jednoduchý krok může být cestou k uzdravení vašeho nehtu. Samozřejmě ne všechny hydratace jsou vhodné. Existuje množství hydratačních výrobků, krémů a pleťových vod a vy si musíte vybrat tu správnou.

Hydratační krémy by měly obsahovat:

  • Proteiny, jako je kalogén a keratin, posiluje buňky v nehtové ploténce a nehty jsou odolnější vůči štěpení.
  • Vazelína, lanolin, minerální olej zpomalí rychlost úbytku vlhkosti v nehtech, zabraňují vysoušení.
  • Důležité jsou změkčovadla, které zachycují vlhkost. Běžné stabilizátory vlhkosti jsou: kyselina mléčná, glycerin, propylénglykon, alfa hydroxidy kyseliny a fosfolipidy.

Možná budete trávit pár minut čtením štítků, ale bude to dobře strávený čas. Hydratační krém, který obsahuje proteiny, dodá nehtům více vlhkosti, kterou potřebuje jako prevenci proti vysoušení.

Domácí léčba popraskaných nehtů

Život s lámáním nehtů může být frustrující a někdy i bolestivý. Existují jednoduché kroky, kterými můžete doma minimalizovat svůj problém.

  • Vaše nehty a voda. Pokud vystavíte vaše nehty velkému množství vody v průběhu dne, není to dobré pro vaše nehty. Měli byste investovat do gumových rukavic. Zvažte používání rukavic při mytí nádobí nebo čištění s chemikáliemi.
  • Mýdla také vysušují. Zkuste jiné mýdla, které obsahují hydratační látky a jsou šetrnější pro vaše nehty.
  • Omezte odlakovače. Zejména ty, které obsahují aceton, mohou způsobit vysušení nehtů a následné zlomení. Snažte se odlakovač používat co nejméně, tak jednou za 2 týdny.
  • Zastřihávejte si pravidelně nehty, abyste o nic nezachytily, co způsobí jejich zlomení. Udržujte je krátké, jemně zaoblené.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc