Domů / / / / Kúra na vlasy - jak si uděláte...

Kúra na vlasy - jak si uděláte vyživující horkou vlasovou kúru ze slunečnicového oleje

Poslední úprava 19.06.2023
Sdílet článek

Se vším tím šamponováním, stylováním, barvením, úpravou teplem a dalšími věcmi, které děláme svým vlasům, není divu, že mnohé z nás trápí ztráta lesku vlasů a poškozené vlasy. Naštěstí nám Matka Příroda dává přírodní ingredience, které dokáží pomoci, včetně olejů. Častokrát jsou to oleje, které používáte na vaření. Dokáží podpořit zdraví a krásu vlasů, zvláště pokud se použijí jako horká vlasová kúra.

Proč může pomoci horká kúra na vlasy

Záchrana matných, mdlých, suchých vlasů

Pokud jsou vaše vlasy jako sláma a chybí jim lesk, může vás zachránit přírodní horká kúra na vlasy. Je to proto, že přírodní oleje jako slunečnicový nebo olivový olej jsou velmi bohaté na výživné látky a antioxidanty, které spolupracují s esenciálními mastnými kyselinami, aby obnovily a oživili vlasy. Vlasy by tak opět nabyly svůj jas a lesk. Horká kúra na vlasy pomáhá dostat oleje zpět do vlasů, brání jejich vysychání. Protože právě suché vlasy se snadno lámou a ničí.

Pomoc při ochraně proti suché vlasové pokožce a proti lupům

Mnohé ženy trápí suchá vlasová pokožka a lupy. Objevují se, pokud se odumřelé buňky odlupují ze suché, velmi mastné nebo mikroby infikované vlasové pokožky. Výsledkem je zarudnutí, svědění hlavy, šupinky a celkové podráždění vlasové pokožky. Aby se obnovila rovnováha hydratace, suchá a dehydrovaná vlasová pokožka začíná tvořit nadměrné množství mazu. A ten následně blokuje a ucpává vlasové folikuly. Ucpané folikuly jsou lákadlem pro mikroby, což vede k bakteriální a plísňové infekci vlasové pokožky. Výsledkem jsou lupy nebo seboroická dermatitida. Pokud na hlavu nanesete horkou vlasovou kúru a potom si umyjete vlasy šamponem, je to velmi účinný způsob jak zabránit oběma - suché vlasové pokožce i lupům.

Prodlení doby mezi návštěvami kadeřníka

Pokud je to už nějaká chvíle, co jste byli naposledy u kadeřníka, je horká kúra na vlasy vhodnou pomocí. Dokáže totiž zakrýt příznaky zanedbaných vlasů. Olej vsákne do roztřepených konečků, pomůže je načas vyhladit, dokud nedostanete termín u kadeřníka. Pokud si kúru dopřejete jednou týdně, budete moci návštěvu odložit i o několik týdnů.

Hloubkové ošetření minimalizující poškození způsobené upravováním a barvením vlasů

Všechny nástroje, které používáte na upravování vlasů, například kulmy nebo žehličky, fény, nemluvě ještě o barvení vlasů, mohou vlasy velmi poškodit. Všechny typy vlasů jsou náchylné k poškození vlasu kvůli barvení a používání nadměrného tepla. Proto je pravidelná, hloubková péče velmi důležitá, přímo povinná. Pomůže minimalizovat poškození, barvené vlasy budou déle zářivé. Netřeba zapomínat na to, že pokud přicházejí vlasy o olej, zůstanou matné, mdlé, bez života. Velký rozdíl přitom může udělat právě pravidelná aplikace horké vlasové kúry, ideálně jednou týdně.

Zabránění vzniku střapatých, nechtěně zkadeřených vlasů

Kadeření vlasů kvůli vlhkosti je běžné hlavně v zimních a letních měsících, zvláště na místech s vysokou vlhkostí. "Chemlon" na hlavě nás však může překvapit téměř kdykoliv. Horká kúra na vlasy dokáže držet nechtěné kadeření vlasů pod kontrolou, přitom vlasy nezatíží.

Zvýšení proudění krve, podpora růstu vlasů a prevence vypadávání vlasů

Pokud si vmasírujete horký olej do vlasové pokožky, dokáže proniknout až do hloubky, vyživit vlasové folikuly a stimulovat průtok krve, a tím podporuje růst vlasů (viz také masáž hlavy). Používání přírodních olejů může pomoci při prevenci řídnutí vlasů a léčit vypadávání vlasů, plešatost a alopecii areata, pro které je charakteristické vypadávání vlasů v chuchvalcích.

Prevence šedin

Přírodní oleje jsou bohaté na antioxidanty, mohou pomoci bojovat proti volným radikálům, které dokáží poškodit zdravé buňky a dokonce způsobit předčasné stárnutí. Zároveň působí jako ochrana vlasových folikulů, aby byly zdravé a silné.

Nejlepší oleje, které lze používat na horkou kúru na vlasy

Jaký olej a horká kúra na vlasy jsou nejlepší? Účinné mohou být víceré druhy olejů, mezi ty nejlepší patří:

Kokosový olej na vlasy

Kokosový olej je vynikající na všechny typy vlasů. Bonusem je, že pokud trpíte na lupy nebo šupinky, může pomoci horká kúra na vlasy z kokosového oleje vaše vlasy rychle zachránit. Je totiž bohatý na antioxidanty a poskytuje antivirové, protiplísňové i antibakteriální vlastnosti. Pomáhá zlepšit zdraví vlasové pokožky, spojuje se s bojem proti infekcím a plísním, podporou růstu vlasů a dodává vlasům objem i lesk.

Konopný olej na vlasy

Konopný olej je známý tím, že zlepšuje cirkulaci krve a slouží jako prevence infekcí na vlasové pokožce. Výsledkem jsou zdravější a delší vlasy. Také pomáhá vlasy zpevnit a posílit, brání vzniku lupů, zmírňuje vypadávání vlasů.

Olivový olej na vlasy

Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, včetně kyseliny olejové a kyseliny linolové, které jsou zvláště vyživující, pokud jde o vlasy a vlasovou pokožku. Působí tak, že pokryje vlasové vlákno, takže ho udržuje zdravé a chráněné. Pokud je vnější vrstva vlasů poškozena barvením, úpravou teplem a podobně, zakryje právě tyto poškozené vrstvy. Vlas je pak hladší, uhlazenější a zdravější. Olivový olej je obzvláště vhodný k prevenci šedivění vlasů, protože obsahuje hodně antioxidantů.

Arganový olej na vlasy

Arganový olej se vyrábí z plodů arganového stromu, který roste v Maroku. Prospívá kráse, dokáže totiž dodat vlasům živiny. Je plný vitamínů, antioxidantů, omega-6 mastných kyselin a kyseliny linolové.

Slunečnicový olej na vlasy

Slunečnicový olej poskytuje vlasům hlavně bohatý hydratační účinek, a to díky množství živin, včetně vitaminů A, B, C a E, i prvkům jako železo, draslík a vápník. Také antioxidantům a esenciálním mastným kyselinám. Slunečnicový olej obsahuje mnoho kyseliny olejové, což je esenciální kyselina potřebná pro zdraví člověka. Pomáhá také přirozeně stimulovat přirozený růst vlasů, slouží jako prevence vypadávání i lámání vlasů.

Jak si udělat horkou kúru na vlasy ze slunečnicového oleje

Slunečnice potěší každého, dokonce i vaše vlasy. Zkuste následující kúru na vlasy.

Budete potřebovat:

  • ½ šálku organického kokosového oleje
  • 1 polévkovou lžíci jojobového oleje (dle uvážení)
  • ¼ šálku sušených slunečnicových lupenů
  • teplovzdorný skelný pohár

Naplňte pohár sušenými okvětními lístky slunečnice, kokosovým a jojobovým olejem. Vložte ho do pánve, ve které je trochu vody a nechte 2 hodiny pomalu vařit. Směs nechte mírně vychladnout a potom lupeny slijte. Přikryjte a skladujte při pokojové teplotě.

Jak se slunečnicový olej na vlasy používá?

Přelijte trochu oleje s vyluhovanou slunečnicí do sklenice nebo džbánku. Nádobku vložte do horké, nikoliv vařící vody. Nechte zahřívat přibližně pět minut. Olej vmasírujte do vlasů, začněte u konečků a propracujte se až ke kořínkům. Vetřete do vlasové pokožky, pokud ji máte suchou. Pokud máte spíše mastnou pokožku, přestaňte s vtíráním ještě na vlasech. Pro intenzivní hloubkové ošetření si vlasy zabalte do ručníku a nechte působit 30 minut až hodinu. Potom z vlasů vymyjte a hlavu si osušte jako obvykle.

Kúra na vlasy - jak si uděláte vyživující horkou vlasovou kúru ze slunečnicového oleje Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy