Domů / Zmírněte výskyt vrásek a zpoma...

Zmírněte výskyt vrásek a zpomalte stárnutí pleti pomocí těchto šesti úžasných domácích receptů

Poslední úprava 05.10.2022
Sdílet článek

Vrásky a stárnutí pleti je častý problém, a začíná se již na konci dvacítky. Zhoršuje se, pokud pravidelně kouříte a pijete alkohol. I slunce a znečištění prostředí má na pokožku vliv a urychluje objevování se příznaků stárnutí a výskyt vrásek.

Existují naštěstí domácí recepty, které můžete použít na zmírnění vrásek a stárnutí pleti. A právě ty vám nabízíme.

  1. Masírujte zvrásněnou pleť před spaním kokosovým olejem. Zvýšíte tak cirkulaci krve a pomůžete zmírnit výskyt vrásek.
  2. Dejte si na pokožku ananasovou šťávu. Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C a antioxidantů. Vitamin C a antioxidanty mají prokazatelný vliv na kůži - tedy působí proti stárnutí kůže.
  3. Denně si ošetřujte pokožku gelem z aloe vera. Jde o přirozený zdroj alfa-hydroxykyselin. Ty pomáhají při odstraňování mrtvých buněk, jemných linií a vrásek, jde hlavně o vrásky kolem očí. Pomáhají také při stimulaci tvorby kolagenu, kterému vděčí pokožka za pevnost a v konečném důsledku odstraňuje vrásky.
  4. Dopřejte své tváři dobrou relaxační masáž obličeje. Můžete použít olivový olej nebo ananasový masážní krém.
  5. Natřete si na obličej rozmačkaný banán, jednu z nejúčinnějších přírodních složek známých schopností zlepšit kvalitu pleti a zmírnit vrásky.
  6. I rajčatová šťáva smíchaná s medem pomáhá při redukci vrásek, stačí ji natřít na část obličeje, na které jsou patrné vrásky.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc