Domů / / Jak se zbavit vrásek pod očima

Jak se zbavit vrásek pod očima

Poslední úprava 18.01.2021
Sdílet článek

Vznik vrásek pod očima a ovadlá pokožka v okolí očí, jsou více pravděpodobnější, když stárnete a vaše pokožka se stává tenčí a ztrácí svou elasticitu. Vrásky pod očima v raném věku se stávají běžným problémem. Vrásky pod očima a v okolí očí se mohou objevit u lidí se světlou pokožkou již ve věku 25 let, zejména u těch, kteří se nadměrně vystavují slunci. Navíc, faktory jako stres a kouření mohou také urychlit proces předčasného stárnutí.

Muži i ženy dnes hledají nejlepší možné řešení jak se zbavit vrásek pod očima. I když těmto známkám stárnutí se nedá zcela vyhnout, můžete udělat nějaké kroky k redukci a prevenci vzhledu hlubokých vrásek pod očima. Domácí recepty, včetně kombinace s hydratačními krémy a oleji, obličejovými cvičeními a masážemi, mohou udržet pokožku pevnou a hydratovanou, čímž se zmírní vrásky pod očima a visící pokožka v okolí očí. Následující domácí recepty vám pomohou zbavit se vrásek pod očima a zastavit jejich rychlý návrat.

Domácí recepty jak odstranit vrásky pod očima

Existují přirozené způsoby jak se zbavit vrásek pod očima, oteklých očí a váčků pod očima efektivně. Níže zmíněné recepty jsou jedny z nejlepších domácích receptů na odstranění vrásek pod očima a v okolí očí přirozenou cestou. Vždy se nejprve doporučuje otestovat malý kousek pokožky, abyste poznali reakci vaší pokožky, protože pokožka v okolí očí je velmi jemná.

Vaječné bílky na zbavení se vrásek pod očima

Jeden domácí recept, který je rychlý a jednoduchý na pomoc proti vráskám v okolí očí a povislé pokožce pod očima je použití masky z vaječných bílků. Nanášejte vaječné bílky na vrásky pod očima na denní bázi. Rozmazlením pokožky pod očima maskou z vaječných bílků, zpomalíte proces stárnutí a pokožka zůstane vyživená s požadovanými živinami potřebnými pro tělo. Vaječné bílky jsou známé pro jejich pokožku zpevňující činnost a to pomůže v zpevňování povislé kůže v okolí očí. Kromě pokožky pod očima, můžete aplikovat masku z vaječných bílků na vaše čelo, krk, pokožku v okolí úst, ruce nebo jiné části těla, na odstranění hlubokých vrásek a jemných linií, a na zpevnění povislé pokožky. Pokud budete aplikovat masku z bílků denně po dobu několika týdnů, začnete si všímat obrovské zlepšení v textuře a tónu vaší pokožky pod očima.

Avokádo na odstranění vrásek pod očima

Avokádo je jeden z nejlepších přírodních receptů, který se věnuje vráskám pod očima v mladém věku. Pomáhá zlepšovat texturu a tón pokožky a redukuje jemné linie a hluboké vrásky, které se formují pod očima. Protizánětlivé účinky a vlastnosti bojující proti vráskám obsažené v avokádu, je dělají skvělou péčí pro vrásky kolem očí. Avokádová oční maska ​​hydratuje vaši pokožku kolem očí, díky překypujícím zásobám mastných kyselin. Dobrá hydratace je důležitá z pohledu odvrácení znaků stárnutí pokožky, jako jsou hluboké linie a vrásky na obličeji a krku. Avokáda dodávají výživu, která je bohatá na vitaminy B a E. V případě pokud chcete odstranit vrásky pod očima a v okolí očí, povislou kůži, oteklé oči a tmavé kruhy pod očima, vezměte rozmačkané avokádo a aplikujte ho kolem očí. Používejte avokádovou masku jako péče o vrásky v okolí očí na pravidelné bázi, a na ochranu před návratem vrásek pod očima v budoucnu.

Okurková šťáva na odstranění vrásek pod očima

Okurková šťáva je jedním z nejlepších domácích receptů na léčbu vrásek a tmavých kruhů pod očima. Okurková šťáva přirozeně hydratuje a vyživuje pokožku. Okurky obsahují vitamín C a kyselinu kávovou. Tyto silné antioxidanty pomáhají budovat kolagen a elastin a ochraňují kožní buňky od poškození účinky UV záření. Naneste okurkovou šťávu pravidelně na pokožku pod očima na minimalizaci vrásek, povislé kůže v okolí očí, tmavých kruhů a na obnovu unavených a oteklých očí.

Ricinový olej na ošetření vrásek pod očima

Ricinový olej se nachází v mnoha nejlepších krémech proti stárnutí a krémech na pokožku pod oči. Ricinový olej je levný, a je tak cenově přístupnou domácí léčbou pro vrásky pod očima a povislou pokožku v okolí očí. Aplikujte pár kapek ricinového oleje pod oči přes noc, po vyčištění obličeje. Jemně masírujte pokožku v oblasti očí polštářky prstů pro hladší a pevnější pokožku v okolí očí.

Citronová šťáva na odstranění vrásek pod očima

Dalším vynikajícím domácím receptem na redukování vrásek pod očima a v okolí očí je citronová šťáva. K odstranění očních vrásek, suché pokožky, a tmavých kruhů, umixujte jednu nebo dvě kapky medu s 2-3 kapkami čerstvé citronové šťávy. Aplikujte směs na oblast pod očima na 15 až 20 minut. Také můžete použít směs citronové nebo rajčatové šťávy stejným způsobem.

Kokosový olej na odstranění vrásek pod očima

Používání kokosového oleje na jemnou tkáň v okolí vašich očí je jedním z nejlepších domácích receptů na léčbu a prevenci vrásek pod očima, v jejich okolí, povislé kůže kolem očí a váčků pod očima. Před tím, než půjdete do postele, naneste kokosový olej na pokožku v okolí očí, úst, čela, krku a dalších oblastí, jako pomoc na redukci vrásek a na zpevnění oslabené pokožky. Denní aplikace kokosového oleje vám pomůže zbavit se suché pokožky pod očima, zpevní oslabenou pokožku, a odstraní hluboké vrásky pro jemnou a zářivě vypadající pokožku.

Ananasová šťáva na odstranění vrásek pod očima

Čerstvá ananasová šťáva je jednou z nejlepších péčí o pleť v domácích receptech na odstranění očních vrásek, tmavých kruhů a váčků pod očima. Aplikujte ananasovou šťávu pod oči a nechte působit alespoň 20 minut. Pomůže redukovat vrásky pod očima a jejich okolí, vrásky z úsměvu, váčky a tmavé kruhy pod očima. Ananasová šťáva je přirozená forma alfa-hydroxy kyselin, u kterých bylo prokázáno, že zjemňují jemné linie a vrásky. Ananas obsahuje bromelin, enzym, který zbavuje pokožku mrtvých kožních buněk a špíny, a zpevňuje oslabenou pokožku pod očima.

Esenciální oleje na zbavení se vrásek pod očima

Existuje několik esenciálních olejů, které mohou být použity na péči o oční vrásky. Semínka mrkve, heřmánek, kadidlo, levandule a neroli (květ pomerančovníku hořkého) jsou jedny z nejlepších esenciálních olejů, které mohou být použity k odstranění vrásek pod očima. Esenciální oleje pomáhají obnovovat pokožku a regenerují tkáň na tváři, výsledkem čehož je hladší, mlaději vypadající vzhled. Masírování pokožky pod očima s použitím esenciálních olejů je na odstranění vrásek, tmavých kruhů, a váčků pod očima nejlepší.

Strava na péči o pokožku a na odstranění vrásek pod očima

Strava hraje důležitou roli pro zpevnění oslabené pokožky pod očima a na redukování vrásek pod očima. Jemná pokožka v okolí očí je nejvíce ovlivněna rozpadem kolagenu, jehož výsledkem jsou váčky a linie pod očima a v jejich okolí. Jsou určité typy jídel na péči o pleť, které pomáhají obnovit elasticitu a urychlují tvorbu kolagenu, čímž se odstraní oční vrásky, stařecké skvrny a přirozeně se zpevní povadlá pokožka v okolí očí. Jezte zelenou zeleninu, klíčky, vejce, ryby, oříšky, papáju, fialově zbarvené ovoce, abyste ochránili vaši pokožku před stárnutím a na udržení pleti pevné a bez vrásek.

Přírodní recepty na zbavení vrásek pod očima potřebují určitý čas, ale dosáhnete nimi dlouhodobý kýžený výsledek.

Opatrnost při péči o pokožku jako je vyhýbání se nadměrnému vystavení slunci, nošení slunečních brýlí, netřít si pokožku v okolí očí, používání opalovacích krémů a krémů na vrásky pod očima, konzumace čerstvého ovoce a zeleniny jsou také ideální pro redukci vzniku hlubokých očních vrásek a jemných linií v okolí očí.

Jak se zbavit vrásek pod očima Průměrné hodnocení: 3 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc