Domů / / Proč muži dostávají erekci rán...

Proč muži dostávají erekci ráno?

Poslední úprava 17.01.2018
Sdílet článek

Povíme si o často velmi nevyhovujícím fenoménu, se kterým se polovina světové populace musí pravidelně vypořádat. Takže jaký je vědecký příběh této ranní slávy? Pojďme to zjistit!

Ranní sláva nebo noční otok i tak se nazývají spontánně erekce, které se objevují v průběhu spánku nebo při probouzení. Mají ji všichni muži a běžně se vyskytuje tři až pětkrát během spánku.

Erekce ve skutečnosti začíná již v děloze a pokračuje po celý život. Pokud chcete nějakou útěchu, muži v tom nejsou úplně sami. Ženy také mají kritorálnu erekci a vaginální hromadění během spánku.

I když několik různých teorií v průběhu let se pokoušelo vysvětlit příčiny ranní erekce jejich důvod je stále nejistý. Tyto spontánní erekce jsou propojeny s rychlými pohyby očí (REM- rapid eye momevent) ve spánku. Jednou z možností, která to způsobuje je, že během REM spánku noradrenalinových buňky (buňky v těle, které uvolňují noradrenalin), které se nacházejí v oblasti mozkového kmene nepracují, tedy jsou vypnuty. Tyto buňky jsou spojeny s penisem. Proto, když je jejich aktivita během spánku snížena, testosteron v závislosti na dráždění mohou vyvolat erekci.

Je také možné, že spontánní erekce se spouští uvolňováním oxidu dusnatého (NO). NO je uvolněný buňkami, které lemují vnitřek cév, který je pak rozptýlen do hladkého svalstva, což způsobuje uvolnění. To také způsobuje, že cévy se rozšíří, čímž se zvětšuje průtok krve do penisu a způsobuje erekci. Je to proto, že zvýšená aktivita mozku během REM spánku spouští kaskádu událostí, které nakonec vedou k uvolňování oxidu dusnatého do nervových vláken. Vše je regulováno testosteronem.

A tak jsme se radili jak? Co s tím? Proč? Jedna možnost je, že tato cvičení ve spánku prospívají vašemu zdraví. Erekci způsobuje erektivní tkáň, která natýká co okysličuje tkáně. Tímto okysličováním udržují svou životaschopnost a pomáhají předcházet kavernózní fibróze, která může v konečném důsledku vést k erektilní dysfunkci.

Další zajímavá teorie je, že přehazování se na posteli chrání muže před mokrou postelí. Existují dva typy erekce: psychogenní a reflexní. Psychogenní začíná se stimulací myšlenek, obrazů, které vyvolávají erekci prostřednictvím nervových signálů. Reflexní erekce jde o nedobrovolný proces ke kterému dochází bez sexy myšlenek a může ji vyvolat plný močový měchýř. Nervy kontrolující reflexní erekce se nacházejí v sakrálních nervech míchy, které jsou také stimulovány pomocí plného močového měchýře. Vzhledem k tomu, že je těžké jít na záchod s erekcí zabraňuje nočnímu pomočování. I když to může znít věrohodně, zdá se to nepravděpodobné, protože tělo má mnoho jiných metod než vám zabránit v smáčení postele. Zdá se tedy, že nejpravděpodobnější vysvětlení je, že všechny tyto noční pletichy pomáhají, aby vaše korunovační klenoty byly zdravé. Buďte tedy rádi, že erekce dohlíží i na vás.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc