Domů / / Dobrá erekce? - Vyhněte se těm...

Dobrá erekce? - Vyhněte se těmto látkám

Poslední úprava 29.03.2022
Sdílet článek

Kdykoliv přijde řeč na přirozené zlepšení sexuálního zdraví a výkonnosti a erekce, většině lidí napadnou bylinné složky a doplňky známé svou schopností zvýšit libido a působit jako afrodiziakum, které jsou bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Nicméně, není tomu vždy tak. Ve skutečnosti, pravidelná konzumace mnoha přírodních potravinových složek může vést k snížené sexuální aktivitě, sníženému libidu a dokonce způsobit problémy s erekcí.

Yohimbe (Yomibine)

Existuje mnoho různých informací o Yohimbe. Již odedávna byla kůra Yohimbe považována a používána jako sexuální stimulant nebo afrodisiakum. Nedávné studie zjistily, že Yohimbe může potenciálně léčit problémy s erekcí, známé také jako mužská impotence. Důležitou složkou je jeho účinná látka zvaná Yohimbin, což je alkaloid, který vědci momentálně zkoumají. Proběhlo však jen málo výzkumů, které by prokazovaly účinky Yohimbine na sexuální výkonnost nebo zlepšení erekce.

Klinické studie Yohimbine ukázaly rozporuplné výsledky, pokud jde o jeho účinnost na erekci. V Německu byla Yomibine kůra prohlášena za nebezpečnou v důsledku komplikací jako je zvýšený krevní tlak a srdeční frekvence jakož i selhání ledvin.

Yohimbe nebo doplňky výživy, které obsahují Yohimbe by neměly užívat ti, kteří mají problémy se srdcem, trpí úzkostí, onemocněním ledvin, vysokým krevním tlakem, a ti, kteří užívají antidepresiva. Kvůli těmto skutečnostem je Yohimbe kontroverzní lék, jehož bezpečnost a účinnost je třeba stanovit prostřednictvím budoucích klinických testů.

Nikotin z tabáku

Mnoho klinických testů a studií prokázalo silnou souvislost mezi kouřením tabáku a obtížemi dosáhnout erekce. Nikotin je vazokonstriktor, který zužuje krevní cévy, které omezují správný průtok krve v celém těle. Bylo prokázáno, že v dlouhodobém horizontu nikotin způsobuje nevratné poškození tepen. Velké problémy kardiovaskulárního systému mají výrazný vliv na penilní erekci, protože ta závisí na toku krve.

Muži kuřáci mají větší potíže dosáhnout tvrdší erekce než muži, kteří jsou nekuřáci.

Kofein

Kofein způsobuje zvýšení krevního tlaku, což je stav spojený s mužskou neplodností a sníženým libidem. Kromě toho, kofein zatěžuje nadledvinky, které tvoří většinu hormonů.

Ukazuje se, že pravidelná konzumace kofeinu snižuje produkci testosteronu a zvyšuje svalové napětí, což způsobuje, že je těžké se uvolnit. Tato situace je škodlivá, protože k dosažení uspokojivého sexuálního zážitku je třeba se uvolnit. Navíc, stejně jako nikotin, kofein je vazokonstrikční látka, která může bránit průtoku krve do penisu a způsobit problémy s dosažením tvrdé erekce.

Cukr (glukóza)

Slabá erekce je většinou spojována s muži trpícími cukrovkou, kteří mají vysokou hladinu cukru v krvi. Ve skutečnosti se jedná o první spojení mezi cukrovkou a impotencí. Zvýšená hladina cukru v krvi poškozuje nervy a krevní cévy, které jsou důležité pro dosažení a udržení erekce.

Poškození krevních cév vede k neschopnosti správně uvolnit oxid dusnatý. Jak již bylo uvedeno, oxid dusnatý je nezbytný, protože to je chemická látka, která přenáší zprávy do tepen ve svalech penisu. Svaly se uvolní a penis se naplní krví, což vyústí v erekci.

Cholesterol

Stejně jako při glukóze, existuje mnoho lidí, kteří trpí vysokou hladinou cholesterolu a slabou erekcí zároveň. Člověk, který má vysokou hladinu cholesterolu má i tukové usazeniny ve stěnách tepen. Tento stav je v medicíně známý jako ateroskleróza. Mastné usazeniny způsobí nejen vysoký krevní tlak, ale i problémy s erekcí.

Tento stav může přispět k samotné impotenci, protože nejenže snižuje správný průtok krve do penisu, ale zasahuje do schopnosti těla rozšířit cévy a dosáhnout tvrdé erekce.

Sója

Jedním z hlavních zdrojů bílkovin v mnoha nápojech a potravinách je sója. Sója má nepochybně řadu příznivých účinků ale na druhé straně, přílišná konzumace sóji může negativně ovlivnit mužské sexuální zdraví a kvalitu erekce.

Hlavním důvodem je to, že jedním ze způsobů, kterým sója pozitivně ovlivňuje zdraví, je prostřednictvím napodobování ženského pohlavního hormonu. Sója má účinky estrogenu. Ačkoliv neexistují žádné důkazy toho, že mírná konzumace sóji může mít negativní vliv na erekci, její nadměrná konzumace teoreticky negativní účinky mít může.

Výše uvedený je jen krátký seznam toho, čeho se vyvarovat nebo alespoň minimalizovat, abyste si udrželi dobré sexuální zdraví a dobrou erekci. Jednoduše řečeno, udržení si a dosažení zdravého sexuálního života u mužů nezahrnuje pouze vyvarování se určitým složkám stravy, ale i přijímání dobře vyvážené stravy a zdravý způsob života.

Podle mnoha sexuologů a odborníků na zdraví, jedním z nejlepších způsobů jak zlepšit sexuální zdraví je vyhnout se tomu, co je špatné a přijímat to, co je dobré. Kromě toho, správný výběr potravin může zabránit běžným zdravotním problémům u mužů.

Dobrá erekce? - Vyhněte se těmto látkám Průměrné hodnocení: 1 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc