Domů / / Poruchy erekce

Poruchy erekce

Poslední úprava 24.03.2022
Sdílet článek

Nedostatečná erekce je nejčastější poruchou. Nazývaná i erektilní dysfunkce nebo impotence. Je to neschopnost dosáhnout a udržet erekci, která je dostačující pro uspokojivý pohlavní styk.

Slabá erekce je velmi běžné onemocnění a to zejména u starších mužů. Odhaduje se, že polovina všech mužů ve věku mezi 40 a 70 let ní bude do určité míry trpět.

Slabá nebo nedostatečná erekce - proč k ní dochází?

Mohou mít celou řadu příčin, které mohou být jak fyzické, tak i duševní (psychologické). Fyzické příčiny nedostatečné erekce jsou:

  • zúžení cév směřujících do penisu - což je obvykle spojeno s vysokým krevním tlakem (hypertenze), vysokou hladinou cholesterolu a diabetem
  • hormonální problémy
  • operace nebo poranění

Mezi psychologické příčiny slabé erekce patří:

  • úzkost
  • deprese
  • problémy ve vztazích

Diagnostika poruch s erekcí

I když Vám to může být trapné, je důležité, aby poruchy erekce diagnostikoval profesionál, aby tak bylo možné identifikovat její příčinu.

Erektilní dysfunkce může být obvykle diagnostikována po konzultaci s praktickým lékařem. Ten se bude ptát otázky týkající se symptomů, vyšetří vás a udělá některé testy.

Jak se léčí poruchy erekce?

Slabá erekce se primárně léčí tím, že se řeší příčina problému, ať už je fyzická nebo psychologická.

Zúžení tepen (tzv. kornatění tepen), je jednou z nejčastějších příčin nedostatečné erekce. V těchto případech Vám praktický lékař může navrhnout změny životního stylu, jako je hubnutí, abyste tak pokusili snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. To může pomoci zmírnit vaše příznaky, jakož i zlepšit Vaše celkové zdraví. Můžete také dostat léky k léčbě aterosklerózy, například statiny na snížení hladiny cholesterolu a léky na snížení krevního tlaku.

Existuje několik možností léčby poruch erekce, které se ukázaly jako velmi úspěšné. Léky, jako je sildenafil (prodávaný jako Viagra), mohou být použity u nejméně dvou třetin mužů. Vakuové pumpy, které podporují průtok krve do penisu a způsobují erekci jsou také v 90% případů úspěšné. Doporučené jsou i některé přírodní léky a extrakty.

Psychologická léčba zahrnuje kognitivně-behaviorální terapii a sexuální terapii.

Léčba problémů s erekcí se obecně v posledních letech výrazně zlepšila. V dnešní době je většina mužů po léčbě opět schopna mít úspěšný pohlavní styk.

Poruchy erekce Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc