Domů / / Poruchy erekce - 7 nejčastější...

Poruchy erekce - 7 nejčastějších mýtů

Poslední úprava 18.01.2018
Sdílet článek

Existuje mnoho mylných představ o problémech s erekcí a jejich příčinách. Zjistěte pravdu a objasněte si jakékoliv nejasnosti ohledně Vaší erekce. Erektilní dysfunkce nebo nedostatečná erekce je běžná sexuální porucha, která postihuje mnoho mužů. Ale i přes její častý výskyt je slabá erekce často nepochopená. Níže uvádíme některé běžné mýty o slabé erekci a fakta, které je vyvrátí.

Mýtus o slabé erekci č. 1: Těsné spodní prádlo může způsobit poruchy erekce

Žádný výzkum neprokázal, že nošení těsného spodního prádla může vést k erektilní dysfunkci. Nicméně, těsné spodní prádlo může přispívat k neplodnosti. Pokud jsou varlata příliš blízko u těla, zvyšuje se jejich teplota a to brání produkci spermií.

Mýtus o nedostatečné erekci č. 2: K poruchám s erekcí dochází, když Vás partner nepřitahuje

I když nedostatek přitažlivosti - nebo dokonce i některé problémy ve vztahu - mohou přispět k erektilní dysfunkci, většina případů slabé erekce má fyziologickou příčinu. "Problém začíná s biologickou příčinou, která může vést ke ztrátě sebevědomí vyhýbání se sexu, strachu z neúspěchu a vyhýbání se svému sexuálnímu partnerovi," vysvětlují odborníci.

Mýtus o slabé erekci č. 3: Erektilní dysfunkce je normální součást stárnutí

Erektilní dysfunkce není nezbytnou součástí procesu stárnutí. "Stejně jako artritida a srdeční choroby, problém s dosažením erekce se u starších mužů vyskytuje jednoduše častěji. Pravděpodobnost výskytu některých onemocnění se s věkem zvyšuje a stejně je to i s erektilní dysfunkcí. Slabá erekce může být také příznakem jiného problému, jako je například kardiovaskulární onemocnění. Penis je cévní orgán, a proto jakékoli onemocnění související s průtokem krve v těle může mít vliv na erekci.

Mýtus o poruchách erekce č. 4: Erektilní dysfunkce postihuje pouze starší muže

Přestože výskyt erektilní dysfunkce je vyšší u starších mužů, impotence může postihnout muže jakéhokoliv věku. Mladší lidé, kteří mají diabetes, vysoký krevní tlak, nebo kardiovaskulární problémy jsou pod obzvláště vysokým rizikem.

Mýtus o slabé erekci č. 5: Nejlepší léčba slabé erekce jsou perorálně užívané léky

Léky na erektilní dysfunkci nefungují pro každého a většinou se nepoužívají jako první způsob léčby. Lékař nejprve doporučí změny životního stylu, například přestat kouřit a zhubnout. Dalším krokem může být určit, zda není slabá erekce způsobena léky, které užíváte. Můžete vyzkoušet i psychoterapii. Perorální užívané léky mohou být předepsány na zvýšení průtoku krve do penisu a dosažení erekce.

Mýtus o slabé erekci č. 6: Problémy s erekcí jsou způsobeny emocionálními problémy

Někdy se věřilo, že nedostatečná erekce je jen psychologický problém. V současné době se však odborníci domnívají, že příčinou většiny případů erektilní dysfunkce jsou fyziologické faktory. Fyziologické příčiny mohou souviset s onemocněními jako je cukrovka, onemocnění ledvin, nebo vysoký krevní tlak a mohou být i nežádoucími účinky léků. Tyto fyzické příčiny mohou také přispět k těm emocionálním. Když člověk trpí erektilní dysfunkcí, může začít prožívat úzkost nebo depresi a porucha erekce se může stát zdrojem psychického stresu.

Mýtus o poruchách erekce č. 7: Nedostatečná erekce nemůže být způsobena pouze jízdou na kole

Jízda na kole je spojena s vyšším rizikem získání problémů s erekcí. Pokud usnete v křesle ve zvláštní pozici, v této části těla budete cítit mravenčení, protože do ní krev neproudila správně. Když jezdíte na kole, většina z tělesné hmotnosti je soustředěna v rozkroku, což poškozuje endotelové buňky stisknutím.

Nedostatečná erekce je složitý problém s mnoha možnými příčinami a mnoha možnými druhy léčby. Nejlepší způsob, jak zjistit, co se skrývá za Vaším problémem s erekcí je otevřeně si popovídat se svým lékařem a být správně diagnostikován.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc