Domů / / Co je špatného na dlouhotrvají...

Co je špatného na dlouhotrvající erekci?

Poslední úprava 24.03.2022
Sdílet článek

Priapismus je dlouhotrvající erekce, kterou opravdu nechcete! Na první pohled to sice může znít jako dobrý problém. Nicméně, pokud erekce trvá déle než 4 hodiny, znamená to, že postižený člověk má priapismus - neměli byste tyto příznaky brát na lehkou váhu, všechny vtipy stranou. V seznamu erektilních problémů je zmínka o erekci, která trvá více než 4 hodiny, na popředních místech. Proto pokud máte takový problém, nejlepší je kontaktovat svého lékaře.

Dlouhotrvající erekce, která trvá déle než 4 hodiny bez sexuální stimulace, by mohla být vaše poslední, pokud nevyhledáte lékařskou pomoc.

Proč poplach? Priapismus je nebezpečný. Je to způsobeno tím, že krev zůstane v pasti uvnitř penisu. Když krev nemůže obíhat přes buňky, které tvoří strukturu penisu, nepřenáší se kyslík. Tyto buňky začnou umírat. Může to mít za následek poškození tkáně a v extrémních případech úplnou ztrátu erekce.

Druhy priapismu

Existují 2 druhy priapismu: a to vysoký průtok a nízký průtok. Oba typy mohou způsobit dlouhotrvající erekci. Jedna je nebezpečnější než druhá.

Priapismus s vysokým průtokem je priapismus většinou způsoben zraněním. Poškozená tepna, kterou se krev dostává do penisu, zásobuje více. Tím je způsobeno přenásobení okysličení krve. Tento druh priapismu je vzácný a není bolestivý. I když to může vyžadovat lékařské vyšetření, tento druh dlouhotrvající erekce není tak nebezpečný.

Nízký průtok priapismu je typ vleklé erekce, kdy je krev uzavřena v penisu. Tento druh je bolestivý a nebezpečný. Nezapomeňte, že nebezpečný a bolestivý priapismus není vždy spojen se sexuální aktivitou. Pokud máte pohlavní styk během několika hodin a vaše erekce odchází po orgasmu a znovu ji nabudete, nejedná se o priapismus.

Faktory vedoucí k nízkému průtoku

Priapismus může způsobit viagra a stejně i mnoho jiných léků. I když léky mohou způsobit priapismus u mužů mezi věkem 20-50 let. Chlapci mezi 5-10 let mohou získat priapismus už jako novorozenci. Asi ve třetině všech případů příčina nikdy není známa. Ostatní dvě třetiny jsou obecně způsobené tímto:

  • Léky na erektilní dysfunkci: dobrá zpráva je, že léky inzerované v televizi málokdy způsobují priapismus. Orální léky a injekce vstřikované přímo do penisu způsobují méně než jedno procento priapismu. Ale šance, že dostanete priapismus právě z těchto léků se zvyšuje, pokud je opravdu nepotřebujete a užíváte je jen rekreačně.
  • Drogy: dlouhodobé erekce jsou spojeny s rekreačním užíváním drog jako kokain, marihuana nebo alkohol. Léky, které vám mohou způsobit priapismus, jsou například léky proti depresi a úzkosti a některé léky na krevní tlak a léky na srážení krve.
  • Zdravotní stav: nemoci, které způsobují zpomalení průtoku krve a vedou k vyšší srážlivosti krve, mohou způsobit priapismus.
  • Poranění: zranění, které vedou k poškození cév, většinou způsobují vysoký průtok priapismu. Nicméně poškození míchy nebo poranění v oblastí genitálií z některých typů rakoviny může způsobit nízký průtok priapismu. Ve vzácných případech to může způsobit i vnější poranění penisu. Neobvyklé zprávy ukazovaly i na kousnutí pavoukem a nejméně v jednom případě bylo důvodem tetování na penisu.

Léčba priapismu

Závisí na příčině a čase, jak dlouho má pacient erekci. S vysokým průtokem priapismu se obvykle vyžaduje lékařský nebo chirurgický zákrok na omezení průtoku krve do penisu. Při nízkém průtoku se vyžaduje okamžitá léčba a ta může obsahovat:

  • Ledové obklady v oblasti penisu a léky proti bolesti
  • Léky, které se přímo vstřikují do penisu
  • Jehla vložena do penisu do průtoku staré krve

Pokud se priapismus léčí do 4-6 hodin, je prognóza úplného uzdravení vynikající. Nikdy neignorujte dlouhotrvající erekci a nesnažte se jí po tak dlouhé době zbavit svévolně. To už byste měli dávno vyhledat lékařskou pomoc.

Čtěte dál
Poruchy erekce
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc