Domů / / Celulitida - jak ji odstranit?

Celulitida - jak ji odstranit?

Poslední úprava 14.07.2021
Sdílet článek

Smrt, daně a celulitida… to jsou věci, ve kterých jsme si všichni rovni. Celulitida nediskriminuje, většina žen všech věkových kategorií a velikostí (ano, dokonce i štíhlé modelky) má alespoň pár míst pomerančové kůže. Co jde udělat pro prevenci, zmírnění nebo vyléčení celulitidy přirozenou cestou?

Existují stovky teorií o tom, co způsobuje celulitidu a ještě více "zázračných" výrobků na boj proti ní, ale nikdo neví přesně, čím je celulitida způsobena nebo co dělat pro její odstranění nebo vyléčení.

Mnozí odborníci se domnívají, že celulitida je způsobena kombinací faktorů, jako jsou životní styl, strava, nedostatek pohybu, hormonální změny a stárnutí. Někteří říkají, že ženský hormon estrogen je jejím hlavním viníkem a důvodem, proč muži běžně nedostanou tuto obávanou pomerančovou kůži.

Hormony a stárnutí - partneři v tomto zločinu

Estrogen podporuje ukládání přebytečného tuku kolem ženských boků, stehen a hýždí. Někteří odborníci se domnívají, že ženská těla ukládají přebytečné toxiny kolem těchto tukových buněk a že nahromadění těchto odpadních produktů zapříčiňuje nebo zhoršuje vzhled celulitidy.

Stárnutí bylo také označeno jako viník, protože se vlákna, která pevně drží kůži mladé ženy v celku, zkracují s vyšším věkem. To způsobí zvýšený tlak na kůži, která vytlačí tuk, toxiny a tekutiny směrem ven a kolem kožních vláken, což má za následek nevzhledné boule na povrchu kůže, které nazýváme celulitida. Tento efekt se dá nejlépe popsat, jako když skočíte na měkkou postel - propadnete se do středu postele a matrace kolem vás se vyboulí.

Přidejte k tomu fakt, že když stárnete, Vaše pokožka se zjemňuje a "bulky" se stanou více viditelné.

Muradova teorie

Murad obrátil teorii celulitidy naruby. Je toho názoru, že celulitida není problém tuku, ale problém kůže způsobený nedostatečným příjmem vody. Teorie zní takto: tuk, který vystoupil pod povrch kůže (což zapříčiňuje vzhled podobný pomerančové kůži) by ve skutečnosti měl být ukryt ve spodní vrstvě kůže, aby ho nebylo vidět. Důvodem, proč tyto tukové buňky migrují pod povrch kůže, je dehydratace dermis (horní vrstvy pokožky). Pokud jsou tukové buňky pohřbeny hluboko ve spodních vrstvách kůže a jsou obklopeny dobře hydratované pojivovou tkání, nezpůsobí problémy.Na rehydrataci kůže se ale nedoporučuje pít velké množství vody, ale spíše zlepšit stravování a životní styl.

Co však víme určitě je, že i docela jednoduché změny životního stylu - více cvičení a zdravá strava - mohou hodně změnit během relativně krátkého času. Musíte si však uvědomit, že boj proti celulitidě vyžaduje změnu toho, jak žijete svůj život. Pouze pokud přijmete zdravý životní styl, budete opravdu moci vytěžit maximum z proticelulitidních krémů nebo strojů.

Přírodní prostředky na odstranění celulitidy

Snižte množství toxinů

Odkud pocházejí nahromaděné odpadové látky v těle? Nemají se jich ledviny, játra, potní žlázy a lymfatický systém náhodou zbavit za nás? Odpověď je, že tyto váčky odpadu existují, protože tělo je každý den bombardováno více toxiny, než je schopno zvládnout a odstranit.

Mnozí odborníci se domnívají, že kofein, který přijímáme ve stravě (v kávě, čaji, čokoládě a šumivých nápojích) má přímý a negativní vliv na tok lymfy a krevní oběh, protože způsobuje stahování malých krevních cév. To snižuje množství základních kožních živin a kyslíku, které se dostanou do tkání a brání efektivnímu buněčnému metabolismu, což vede k hromadění odpadních produktů.

Řešení? Zbavte se tohoto škodlivého přebytku toxicity a snižte množství kávy, alkoholu, potravin s velkým množstvím chemických přísad a příliš zpracovaných potravin. To Vám zároveň pomůže zhubnout.

Změňte svůj jídelníček

Celulitida vypadá hůře, když je pojivová tkáň v kůži slabá, protože tukové buňky mohou vystupovat přes pojivovou tkáň do vrstvy kůže těsně pod povrchem. Pokud chcete zachovat pojivovou tkáň silnou, jezte hodně potravin bohatých na antioxidanty, jako jsou pomeranče, jahody, brokolice, rajčata a hrášek, které všechny obsahují vitamín C - účinný vitamín, pokud jde o obnovení struktury pokožky. Antioxidanty pomáhají tělu zbavit se volných radikálů, což jsou molekuly, které se spojují s rakovinou a předčasným stárnutím.

Jezte více jablek. Jablka nejsou příliš kyselé, no toxiny jsou, takže jablka mají tendenci vyrovnat jejich pH. Pektin v jablkách je rozpustný typ vlákniny, která pomáhá při detoxikaci zažívacího traktu tím, že vás donutí použít toaletu častěji. Hrušky, banány, citrusové plody, mrkev a zelí všechny obsahují pektin.

Vyhněte se nadbytečnému cukru. Nejenže příliš velkým množstvím cukru získáte kilogramy, ale jeho nadbytek zasahuje do způsobu, jakým naše tělo metabolizuje vitamín C - vitamin, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu a elastinu.

Vyberte si čerstvé potraviny, syrové ovoce a zeleninu. Příliš zpracované a rafinované potraviny jsou plné přísad, konzervačních látek, tuků a soli, které zatěžují systém odstraňující toxiny ve vašem těle. Tím, že jíte ovoce a zeleninu syrovou, získáte maximální užitek z vitamínů, které obsahují.

Cibule a česnek obsahují sloučeniny síry, které posílí váš imunitní systém, což na oplátku sníží zátěž na váš lymfatický systém. Také čistí krev a lymfu od toxinů.

Jezte biopotraviny. Biopotraviny jsou bez pesticidů, insekticidů, hormonů a umělých dochucovadel, což sníží počet toxinů, se kterými se vaše tělo musí vypořádat.

Pochutnejte si na bioflavonoidech. Do svého jídelníčku zařaďte hodně modrých a červených potravin, jako jsou červené hrozny, borůvky, třešně a ostružiny. Bioflavonoidy přítomné v těchto potravinách jsou plné antokyanidinů pomáhajících proti stárnutí. Tyto antioxidanty krmí vaši kůži a pracují ve spojení s vitamínem C, čímž zachovávají pevnost kolagenu a zpevňují celkovou strukturu kůže.

Voda, voda, voda. Zůstaňte dostatečně hydratováni, ale nepřehánějte to. Pití příliš mnoho vody může vyplavit z vašeho systému důležité elektrolyty.

Šťáva z citronu. Začněte den svěží a oživení vypitím poháru teplé vody s trochou šťávy z citronu. To nastartuje vaše játra.

Cvičte

Pravidelné cvičení je klíčem k vašemu novému já bez jamek. Cvičení spálí tuk a vytvaruje svaly, čímž se sníží výskyt celulitidy. Čím je ve vašem těle méně tuku, tím jsou tukové buňky menší a čím menší jsou tukové buňky, tím je menší tlak na pojivovou tkáň, a tím bude celulitida méně viditelná.

Cvičení také zlepšuje krevní oběh v pokožce, takže pojivová tkáň bude pružnější a lymfatický tok povzbuzen. Výsledkem je, že systém odstraňování toxinů v těle je efektivnější a výskyt celulitidy se sníží.

Dřepy, výstupy a výpady jsou dobré pro snížení celulitidy, protože tyto cviky jsou nejlepším způsobem, jak zpevnit celulitidou postižená stehna a hýždě.

Krev, pot a slzy. Po tom, co se vypotíte v posilovně, skočte do sauny. Nejen, že si vaše bolavé svaly odpočinou, pomůžete také detoxikovat své tělo tím, že otevřete póry, čímž se zvýší vylučování toxinů. Doma zas každých pár týdnů přeměňte svou koupelnu na parní místnost tak, že napustíte opravdu horký koupel nebo pustíte horkou sprchu a zavřete všechna okna a dveře.

Přírodní terapie

Začněte s jógou, je to skvělý způsob, jak protáhnout a vyformovat svaly, následkem čehož bude vaše pleť vypadat hladší.

Bojíte se jehel? Neměli byste se, protože akupunktura je skvělý způsob, jak odblokovat tělesnou energii a odstranit všechny nežádoucí toxiny. Akupunkturista pomáhá tělu, aby se léčilo samo a obnovilo rovnováhu. To, spolu se změnami ve stravě a režimem cvičení, pomůže eliminovat toxiny z přetíženého systému.

Postavte se rovně. Dobrý postoj nejenže způsobí, že budete vypadat štíhlejší, ale také zlepší dýchání, což má za následek lepší cirkulaci.

Reflexologie. Zvyšte přísun energie do zbytku těla tím, že budete mít pravidelně léčebné reflexologické sezení. Říká se, že reflexologie stimuluje uvolňování uložených toxinů do krevního oběhu a lymfatického systému, odkud jsou pak odbourávány.

Meditujte. Uvolněte se! Stres způsobuje uvolňování adrenalinu, který přesměruje krev pryč z pokožky do svalů, které se připravují na "boj nebo útěk". Napjaté svaly také zastavují volný tok krve, a tím i přísun kyslíku a živin do kůže. Když jste ve stresu, také si častěji dopřejete látky vytvářející toxiny jako je alkohol, káva, sladké a cigarety. Naučte se jak meditovat nebo začněte s jógou, která Vám pomůže zbavit se stresu.

Aromaterapie pro celulitidu. Aromaterapeutická masáž éterickými oleji, jako je pepř, jalovec a grapefruit má podpořit vylučování toxinů, zatímco šalvěj a rozmarýn zahřejí kůži a zvýší krevní oběh.

Další věci, které můžete udělat

Nadechněte se a vydechněte. Procvičte si dýchání zhluboka. Nejenže Vás to uklidní, ale zlepší to i krevní oběh. Také se snažte dostat se každý den na čerstvý vzduch, protože znečišťující látky z dopravy a sekundárního cigaretového zvyšují zatížení těla toxiny.

Nenoste těsné oblečení. Cokoliv, co omezí průtok krve je špatné, pokud jde o celulitidu, protože nechcete zabránit odtoku tekutin a toxinů.

Překryjte to. Tuk a jamky na stehnech vypadají lépe opálené, ne? Může to být tak, ale z dlouhodobého hlediska povede poškození kůže způsobené sluncem k předčasnému stárnutí. Poškozená kolagenová a elastinová vlákna mohou přispět k tvorbě celulitidy, takže si raději dejte na sebe opalovací krém.

Zhasněte tu cigaretu. Kouření je nebezpečným zdrojem toxických látek, nejznámější z nich je nikotin. Tyto toxiny přispívají k rozkladu kolagenu (podpůrného tkáně), což vede k předčasným vráskám a celulitidě. Cigaretové toxiny také velmi zatěžují "odbourávač" toxinů v těle - játra.

Pokud nemůžete vystát teplo, vyjděte z koupele. Příliš mnoho horkých lázní může poškodit pleť, což způsobí, že celulitida bude viditelnější. Pokud si jednou za čas rádi dopřejete horkou koupel, kompenzujte ztrátu pružnosti použitím krému s vitaminem E po tom, co z koupele vyjdete.

Časné ranní probuzení. Pokud si hned ráno dáte studenou sprchu, posílíte krevní oběh a pomůžete lymfatickému toku. Střídejte teplou a studenou vodu.

Oprašte svou péči o pleť. Kartáčování kůže nasucho tvrdým kartáčem s přírodními štětinami před koupelí nebo sprchou je již dlouho známé jako jeden z nejlepších způsobů, jak snížit výskyt celulitidy. Rozloží to tukovou tkáň, přičemž postupně odstraní toxiny a usměrní je do krve, potu a lymfy. Krouživými pohyby kartáčujte své tělo směrem k srdci, ale zadek kartáčujte krouživými pohyby.

Co nedělat

Nechte elektřinu tak. Moderní "vysavače" celulitidy a podivné přístroje, které do zadku pustí elektrický proud mohou pomoci zvýšit krevní oběh a vyformovat svaly, ale jsou velmi drahé a konec konců, tyto stroje nemají trvalé účinky na Váš zdravý životní styl.

Zkuste se vyhnout se používání léků proti bolesti, pokud nejsou předepsané lékařem, protože jen přidávají k přetížení toxiny ve vašem těle.

Pozor na "zázračné" léky proti celulitidě s podezřele rychlým účinkem. Dokonce ani dražší krémy a tělová mléka nejsou nutně efektivní. Nejlepší investice, kterou můžete udělat, je osvojit si zdravý životní styl. Až když to uděláte, mohou magické krémy začít pracovat.

Co užívat?

Pijte bylinkové čaje namísto čaje nebo kávy obsahujících kofein. Pampeliškový čaj pomůže detoxikaci jater, zatímco čaj z Rooibosu je známý díky svým antioxidačním vlastnostem. Mezi další látky posilující játra patří fenyklový čaj, doplněk z ostropestřce mariánského a česnek.

Doplňky: Vitaminy A, C a E obsahují antioxidanty, které bojují proti škodlivým volným radikálům nacházejících se mimo jiné v alkoholu, smažených a uzených potravinách a cigaretovém kouři. Tyto živiny naleznete také v ovoci a zelenině.

Shrnutí na závěr

Životní styl (zlepšete tyto faktory životního stylu)

 • Zvládání stresu
 • Změňte svoji stravu
 • Snižte množství toxinů
 • Začněte cvičit

Výživa (snižte množství toxinů)

 • Rafinované a zpracované potraviny.
 • Potraviny obsahující sladidla, aditiva a chemikálie.
 • Mléčné výrobky a výrobky s vysokým množstvím tuku.
 • Cukr a výrobky s vysokým množstvím cukru

Vitamíny / Minerály (dovedou pomoci při celulitidě)

 • Vitamin C
 • Vitamin E
 • Selen
 • Vitamin A

Bylinky (obvykle se používají v boji proti celulitidě)

 • Rooibos
 • Břečťan popínavý
 • Lotos indický
 • Ostropestřec mariánský

Alternativní / doplňková terapie

 • Aromaterapie
 • Akupunktura
 • Masáže
 • Reflexologie
 • Meditace
 • Bylinná medicína
Zatím bez hodnocení

Čtěte víc