Domů / / Stop celulitidě - 30 minutové...

Stop celulitidě - 30 minutové cvičení

Poslední úprava 27.02.2018
Sdílet článek

Ano, můžete zastavit celulitidu. Produkty a lektvary stranou, cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit vzhled celulitidy. Klíčem je spojit silové pohyby s pravidelnými vysoce-intenzivními intervalovými tréninky. Silový trénink zlepšuje charakter svalové tkáně, takže vaše nohy a zadek budou vypadat hladší. Vysoce-intenzivní intervaly Vám pomohou spálit hodně kalorií během tréninku a udrží Váš metabolismus zvýšený i po cvičení. Tato 30-minutová rutina prováděna tři dny v týdnu ukáže své výsledky za méně než čtyři týdny.

Jak na to

Začněte se silovou rutinou, která je určena pro spodní partie těla. Budete potřebovat sadu závaží, odolnou stuhu a schody nebo vyvýšenou podložku. Proveďte "A" cvičení jako první a pak bez odpočinku přejděte na "B" cvinčenia. Opakujte celou sekvenci ještě dvakrát, to znamená celkem tři série z každého cvičení. Jakmile tyto dokončíte, zacvičte si rychlé intervalové rutiny.

1A: Reverzní výpady Cíle: zadek, čtyřhlavý sval

- Postavte se s nohama od sebe na šířku boků, paže po stranách, držte středně těžkou činku v každé ruce. - Udělejte výpad vzad s pravou nohou, ohněte obě kolena a vytvořte 90 stupňový úhel. Vydržte 1 sekundu; Vraťte se do počáteční pozice a opakujte. - Udělejte 12-15 opakování; střídejte nohy.

2A: Rumunský mrtvý tah Cíle: zadek, podkolenní šlachy

- Postavte se s nohama od sebe na šířku boků, mírně pokrčenými koleny, držte činku v každé ruce s dlaněmi směřujícími k tělu. - Pomalu se ohněte dopředu, zadek nechte vzadu při zachování mírně ohnutých kolen. - Stáhněte zadek a vyrovnejte se. - Udělejte 8-10 opakování.

1B: Zvednutí lýtka ve stoje Cíle: lýtka

- Postavte se na schody nebo na vyvýšenou podložku tak, že obě nohy budou viset přes okraj. - Pomalu se zvedněte na bříškách chodidel. Podržte po dobu 1 sekundy, pak snižte chodidla dokud jsou paty jen těsně pod úrovní podložky. - Udělejte 8-10 opakování. Výzva: Udělejte daný pohyb jen na jedné noze.

2B: Boční krok se stuhou Cíle: hýždě, vnější stehna

- Uvažte odolnou stuhu kolem předkolení, pak se postavte s nohama dost široce na to, abyste cítili určité napětí v stuze, kolena ohněte na přibližně 45 stupňů. - Udělejte krok pravou nohou o několik centimetrů doprava, a následujte ji levou nohou. - Udělejte asi 12 až 15 kroků; změňte směr. Opakujte série mrtvého tahu / bočního kroku.

Rychlá intervalová rutina

Toto 12 až 16-minutové cvičení si můžete zacvičit doma na stacionárním kole nebo venku během nebo chůzí. Použijte svouj Míru vnímané námahy (RPE), tedy jak těžké Vám cvičení připadá na stupnici od 1 do 10.

3-5 minut: Rozcvičení, nízká intenzita (RPE 3-4). 15 sekund: Rychlost nebo výbuch odporu; zvýšení rychlosti nebo odporu od středně těžkého až těžkého (RPE 7-8). 45 sekund: Obnova při nízké až střední intenzitě (4-5). Opakované intervaly 15 vteřin cvičení / 45 sekund zotavení, celkem 6 opakování (cvičit až 8 krát). 3-5 minut: Vychlazení.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc