Domů / / Otázky o celulitidě? Zde najde...

Otázky o celulitidě? Zde najdete odpovědi!

Poslední úprava 01.03.2018
Sdílet článek

Odhalili jsme pro Vás mýty a dekódovali vědu stojící za jednou z nejčastějších tělesných vad. V tomto článku najdete fakta stojící za boulemi a hrboly na zadku - a to, co opravdu funguje na odstranění celulitidy nadobro.

Základní informace

Co přesně znamená celulitida?

Jde v podstatě o kapsy přebytečného tuku, které jsou stlačené mezi pásmy tkání, které spojují svaly s kůží. Bohužel, nevíme, co je příčinou jejich vzniku, ani jako jejich vzniku předejít.

Proč mají ženy celulitidu častěji než muži?

Estrogen hraje svoji roli a také fakt, že ženy mají obvykle více tělesného tuku než muži. Ale hlavním důvodem je to, že pásy, které spojují kůži a svaly se u mužů a žen liší. Muži mají tyto pásy silnější a také ve větším počtu. Také je důležité, že dokáží vytvořit křížový vzor (na rozdíl od vertikálního vzoru u žen). To udržuje tuk na jednom místě, takže se nezvrásni.

Proč ji dokonce mají i hubené ženy?

Bohužel, nepotřebujete hodně tělesného tuku na to, abyste měli celulitidu. Dokonce i nejštíhlejší ženy mají nějakou vrstvu tuku mezi svými svaly a kůží a každá žena má pásy, přes které se tuk může protlačit.

Proč je celulitida většinou na nohou a zadku?

To jsou místa, kde si většina žen ukládá nejvíce tuku!

Genetika

Zvětšuje se celulitida s věkem?

Ne nutně. Kdokoliv může získat celulitidu po pubertě. Ale s přibývajícím věkem pleť ztrácí elasticitu a roste i pravděpodobnost snížení svalové hmoty a zvýšení tuku, a to vše ovlivňuje zvýšení celulitidy.

Pokud má Vaše máma celulitidu, jste odsouzena mít ji také?

Genetika určitě hraje roli a to v tom, jak umí vaše tělo ukládat tuk, jakož i jako velmi dokáží pásy tkání odbourávat tuk. Pokud zůstanete fit, máte větší pravděpodobnost, že máte méně tuku ve vašem těle a více svalů, což znamená, že se na Vás projeví méně celulitidy.

Jak se zbavit celulitidy

Mohou mít potraviny, které jíte, vliv na snížení nebo zvýšení celulitidy?

Strava hraje roli jen v ovlivnění toho, kolik tuku v sobě nosíte, takže vyhýbání se vysoce kalorickým potravinám zabrání zvýšení tělesné hmotnosti, což znamená, že budete mít méně tělesného tuku a tedy méně celulitidy. Ale nejsou žádné magické potraviny, které odstraní celulitidu jakmile ji už máte.

Pokud zhubnete, automaticky i ztratíte celulitidu?

Pokles Vašich kilo způsobí zmenšování tukových buněk, ale celulitida nezmizí. Takže zatímco vaše celulitida může vypadat lépe, neztratí se úplně. A pokud získáte váhu zpět, očekávejte, že se tyto prohlubně objeví na stejném místě.

Redukuje doplněk CLA (konjugovaná kyselina linolová) celulitidu tak, jak tvrdí?

Ne. I když některé studie na zvířatech ukázaly, že CLA-doplněk, odvozený z transformovaných tuků nacházejících se v hovězím mase a mléčných výrobcích, může minimalizovat tělesný tuk a pravděpodobně celulitidu, jediná věc, která opravdu zhubne, bude Vaše peněženka. Studie na lidech ukázaly nepřesvědčivé výsledky Mnoho lidí nejen vidělo malý nebo žádný úbytek tělesné hmotnosti, ale také hlásilo nežádoucí účinky na zdraví, jako je například rezistence na inzulín, systémový zánět, a snížení HDL (dobrého) cholesterolu. Nebezpečí: CLA ničí tuk-zajišťuje skladování buňky, to může způsobit, že kapičky tuku budou cirkulovat v krvi, a skončí v životně důležitých orgánech, jako je srdce a játra. Nicméně, nový výzkum ukazuje, že strava s vysokým obsahem sojového proteinu a aminokyseliny L-leucin může hrát klíčovou roli v boji proti celulitidě tím, že stimuluje spalování tuků a udržuje svalovou hmotu při hubnutí. Mnohem lepší je dostat tyto živiny přes potraviny, jako je tofu, libové maso, fazole a ořechy, než v pilulce. A samozřejmě, musíte jíst zdravou stravu a pravidelně cvičit, abyste dosáhli trvalé výsledky.

Co opravdu funguje?

Produkty a lektvary stranou, cvičení je nejúčinnější způsob, jak snížit výskyt celulitidy.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc