Domů / / Suché kartáčování - Jak kartáč...

Suché kartáčování - Jak kartáčovat nasucho a proč je to tak účinné?

Poslední úprava 20.04.2022
Sdílet článek

Suché kartáčování kůže primárně slouží k detoxikaci těla. Je pravdou, že suché kartáčování kůže jednou až dvakrát denně s jemným avšak pevným kartáčem je běžnější během detoxu, no běžní uživatelé a fanoušci hlásí více pozitivních účinků, když se suché kartáčování kůže stane permanentním zvykem - a to od odstraňování odumřelých kožních buněk až po podporu vzhledu pokožky a podporu trávení.

Stimulace lymfatického systému je jádrem všech pozitivních účinků suchého kartáčování. Lymfatický systém je zodpovědný za sběr a transport odpadu do krve. Suché kartáčování dokáže stimulovat lymfatický systém, protože stimuluje a posiluje pokožku.

Dlouhé kartáče vám umožní dostat se k obtížně dosažitelným místům těla jako je střední část zad a naopak malé kartáče vám přesně sednou do dlaně, čímž se vám budou snadno používat.

Kartáčování nasucho je jednou z těch neobvyklých věcí, které jsou stejně příjemné když je provádíte sami a snadno to můžete zařadit do vaší rutiny. Mnoho expertů doporučuje kartáčovat nasucho spíš ráno než před spaním, protože vás to dokáže nabudit. Někteří lidé používají pouze samotný kartáč, jiní na kartáč před použitím aplikují trochu tělového oleje. Pokud budete na kartáč aplikovat tělový olej, před kartáčováním kůže se osprchujte. Pokud se před kartáčováním kůže neosprchujete, osprchujte se pak a následně na pokožku aplikujte olej nebo krém. Kartáčování na sucho je také skvělé v kombinaci s klasickou nebo parní saunou.

Pokud se do toho rozhodnete pustit sami, začněte od chodidel a pokračujte až směrem k hrudi. Podobně, pokud začnete na rukou, směřujte od dlaní a výše. Zvolte pevné, krátké tahy směrem nahoru nebo kruhové pohyby. Na břiše zvolte pohyb v protisměru hodinových ručiček. Drsná exfoliace nemá nikdy smysl. Ujistěte se, že na pokožku nebudete příliš tlačit a nebudete používat příliš tvrdý kartáč. Každý typ kartáčování či exfoliace by měl být jemný a neměl by poškodit pokožku. Jsou kartáče, které jsou natolik tvrdé, že se na pokožku používat prostě nemohou, protože pleti škodí. Zvolte kartáč se středně měkkými kaktusovými štětinami pro jemnost; pokožka by nikdy neměla být sedřená a poškozována.

Obětujte kartáčování nasucho 3 až 5 minut. Zvýšená cirkulace a exfoliace, které jsou stimulovány pravidelným kartáčováním také pomáhají zjemnit vzhled celulitidy.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Krém na strie Slimcode

    Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc

Blízke témy