Domů / / Co způsobuje celulitidu?

Co způsobuje celulitidu?

Poslední úprava 27.02.2018
Sdílet článek

Existuje mnoho možných vysvětlení celulitidy. Někteří odborníci na celulitidu tvrdí, že celulitida je způsobena genetickým faktorem, který určuje počet septa pásů nacházejících se v kůži. Podle nich je celulitida dědičná. Náznaky toho, kdo ji dostane, a do jaké míry jsou přítomny téměř od narození. Jiní tvrdí, že celulitida je výsledkem procesu stárnutí, nebo že je to normální součást bytí ženou.

U žen se rozvíjí celulitida, protože ženské septa pásy jsou uspořádány do odlišného vzoru než u mužů. Když tyto septa pásy ztrácejí přirozenou elasticitu, tvoří se celulitida. Proč se u některých žen rozvine celulitida, zatímco u jiných ne? Pokud je genetická, proč míra celulitidy během života ženy kolísá? Proč se může snížit změnou stravy nebo cvičením? Proč se může zvýšit, když žena přibere nebo zhubne? A pokud se celulitida dědí z generace na generaci, proč se výskyt celulitidy v několika posledních desetiletích tak dramaticky zvýšil? Tradiční názory na celulitidu neposkytují dostatečné odpovědi na tyto otázky. Další teorií je, že celulitida je moderní onemocnění, co mohou dokazovat staré fotografie žen bez známek celulitidy.

Proč mám celulitidu?

Doktoři na návštěvě neindustrializovaných společností v Amazonii zdokumentovaly, že ženy v těchto komunitách nemají celulitidu. Domorodé ženy, které potkali, byly šokované, když uviděli fotky žen s celulitidou. Nikdy předtím ji neviděli.

Tyto informace jsou podloženy zprávami zdravotníků, kteří cestovali po světě na počátku dvacátého století. Zdokumentovali absenci některých chorob v neindustrializovaných společnostech. Tyto nemoci se staly známými jako "civilizační nemoci".

V té době neexistovalo slovo na celulitidu (což o něčem svědčí), ale tito cestovatelé často uváděli, že křečové žíly jsou jedním z onemocnění, které neovlivňuje ženy, které žijí tradičním životním stylem. Je možné, že celulitida je také způsobena faktory, které jsou specifické pro moderní dobu?

Měli bychom se také sami sebe zeptat, proč se naše společnost tak zdráhá přiznat, že je to možné.

Cesta bludištěm Proč

Jako dítě, které se opakuje slovo "proč" po každém vysvětlení, i nadále se můžeme ptát tuto jednoduchou otázku týkající se příčin (y) celulitidy. Jak se lymfatický systém může porušit? Což způsobuje jeho přetížení?

  • Jednou z možností je, že celulitida je způsobena přítomností něčeho, což přispívá k přetížení lymfatického systému, například "toxiny", nezdravé hormony, nebo trans-tuky.
  • Další možnost je, že celulitida je způsobena nedostatkem něčeho, co zabraňuje lymfatickému přetížení, jako jsou určité živiny, přiměřený odpočinek, dostatek pohybu, atd.
  • Třetí možnost je, že celulitida je způsobena oběma.

Tato možnost přidává další vrstvu složitosti na již tak složitou téma, ale také odhaluje nesčetné množství možností léčby této obávané pohromy. Je ale jednodušší zůstat motivovaný s plánem léčby celulitidy, pokud jste si jisti, že bude produkovat výsledky. Jak můžeme vědět, že je možné se zbavit celulitidy?

Co způsobuje celulitidu? Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc