Domů / / Fakty o celulitidě

Fakty o celulitidě

Poslední úprava 27.02.2018
Sdílet článek

Můžete být hubení a můžete mít vyformované svaly. Pokud jste ale žena, pravděpodobně řešíte fakt, že jak se blížíte třicítce, pomerančovou kůži je stále obtížnější udržet pod kontrolou. Celulitida se zdá být realitou, ale zabývá se jí jen málo lékařských učebnic a časopisů. To ať nás ale neodradí od toho, abychom posoudili, jaké faktory "celulitidu" způsobují a jak proti ní můžeme bojovat.

Faktory, které způsobují celulitidu

Celulitida se vyskytuje v těch částech těla, kde se ukládá tuk. Když se tyto zásoby tuku zvětší, vzhled kůže se změní a stane se jamkovitou a neatraktivní.

Pohlaví hraje důležitou roli při určování, kde se tuk uloží. Ženy mají tendenci k ukládání tuku na bocích, stehnech, hýždích, pažích a prsou. Na druhé straně, u mužů se tuk zvykne ukládat na zadní straně krku a břiše (známý pivní soudek).

Aby se zabránilo celulitidě je v prvé řadě nezbytné nepřibrat na váze. Pokud jste relativně zdraví, netrpíte žádnou hormonální nerovnováhou a Váš příjem energie převyšuje její výdej, pak budete přibírat na váze a přebytečný tuk se uloží v těchto spižírnách tuku. Jakmile se zásoby tuku začnou zvětšovat, kůže pokrývající tyto oblasti se stane svraštělá a objeví se celulitida.

Strava a životní styl

Vzhledem k tomu, že většina odborníků, kteří by s tím měli něco dělat nepovažuje celulitidu za "skutečnou", není překvapující, že víme velmi málo o tom, jak lze proti celulitidě účinně bojovat.

Jako preventivní opatření, je nezbytné, aby se zabránilo zvýšení tělesné hmotnosti a zvětšení zásob tuku konzumací vyvážené stravy, která je bohatá na vitamíny, minerály, antioxidanty, bioflavonoidy a vlákninu a má nízký obsah tuku.

Nadbytečnou energii pomáhá spálit i pravidelné cvičení. Cvičení zvyšuje průtok krve do všech částí těla a může stimulovat metabolismus tak, že zmobilizuje zásoby uloženého tuku.

Anti-celulitidní produkty

Na trhu jsou stovky produktů, které slibují redukci celulitidy. Některé z nich jsou ve formě anti-celulitidní tabletek a kapek. Určitě se mezi nimi najdou i takové, které jsou do určité míry účinné.

Jiné proti-celulitidní produkty jsou prodávány ve formě krémů, které se vmasírovávají do postižených oblastí. Některé z těchto krémů a pleťové vody mohou pomoci, protože jejich účinné látky, v kombinaci s aktivními, pravidelnými masážemi, budou stimulovat a zvýší průtok krve do oblastí, kde vzniká celulitida.

Nové procedury

V poslední době se hodně mluví o účinnosti Endermologie při léčbě celulitidy.

Technika zahrnuje strojem vykonávaný masážní systém, který se skládá z přímého tlaku válení - jinými slovy, stlačování kůže a tukové tkáně těsně pod kůží - ve spojení s aplikováním negativního tlaku ("nasávání").

Tato léčba má údajně postupně vyhladit jamky a přispívá ke snížení obvodu léčené oblasti. Podle výrobců zařízení, je tato technika úspěšná u více než 80% pacientů jako alternativa k a po liposukci.

Některé výzkumné studie skutečně ukazují, že tato technika má mírné účinky při snižování výskytu celulitidy.

Chorvatští vědci také nedávno přednesli hypotézu, že lék sildenafil (Viagra) smíchaný s hydratačními přípravky může pomoci při léčbě celulitidy. Výzkum však nepotvrdil, zda je navrhovaná lokální léčba opravdu účinná. Držme tomu palce!

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc