Domů / / Jak na celulitidu - 3 možnosti...

Jak na celulitidu - 3 možnosti odstranění celulitidy

Poslední úprava 13.12.2016
Sdílet článek

Pojmem celulitida se označují jamky nebo nerovnosti na kůži. Existují dražší i levnější, úspěšnější i méně úspěšné způsoby jak na celulitidu. Než však investujete do drahých krémů, zkuste pár tipů, které můžete vyzkoušet doma.

Výskyt celulitidy můžete zmírnit třemi jednoduchými a lehkými způsoby.

1) Exfoliace

Exfoliace kůže je výborný způsob, jak na celulitidu. Začněte kávovým peelingem. Můžete si ho vyrobit i doma, bez utrácení velkého množství peněz. Peeling kůži pročistí, současně zlepší cirkulaci a pomůže vám zbavit se toxinů.

2) Masáž

Smíchejte čistý ricinový olej a éterické oleje a směs zahřejte. Jako éterické oleje můžete zvolit grep, citron nebo levanduli. Teplý olej vetřete do postižené oblasti, masírujte přibližně 10 až 15 minut. Krouživými pohyby zvýšíte proudění krve v oblasti a odbouráte zásoby tuku. Ricinový olej hydratuje kůži a obohatí ji zevnitř. Jde o efektivní řešení zmírnění výskytu celulitidy.

3) Suché kartáčování

Pravidelné kartáčování a tření nasucho pomůže napnout pokožku. Suché kartáčování zvyšuje cirkulaci krve, odstraňuje odumřelé kožní buňky, pokožka je jemnější a hladší. Vetřete do postižené oblasti kokosový olej a pak použijte suchý kartáč, abyste kokosový olej vmasírovali do pokožky. Stačí 10 minut denně a můžete odstranit celulitidu přirozeně.

Upozorňujeme, že pokud hledáte rady jako na celulitidu, musíte brát ohled i na stupeň závažnosti vašeho problému. Přečtěte si také odpovědi na časté otázky o celulitidě. A nezapomínejte, že prevence je důležitá i v případě celulitidy.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc