Domů / / Zbavte sa celulitídy rychle a...

Zbavte sa celulitídy rychle a přirozeně

Poslední úprava 05.05.2017
Sdílet článek

Téměř všechny ženy mají na některé části těla celulitidu. Bez ohledu na hmotnost nebo pravidelné cvičení, zhruba 9 z 10 žen mají hrudkovitou hrbolatou oblast. Dobrou zprávou je, že i přes jejího výskytu, se celulitidy můžete zbavit i pomocí domácích prostředků.

Jak se ukazuje, všechny případy celulitidy jsou spojeny se ztrátou elasticity kůže a sníženým průtokem krve. Z tohoto důvodu je tedy možné cokoliv, co zlepšuje jeden z těchto dvou faktorů a pomáhá zbavit se celulitidy. Hromadění toxinů v těle může být také významným přispěvatelem ke špatnému zdraví a nevzhledné celulitíde.

Mnoho žen hledá možnosti jak se zbavit celulitidy rychle a dělí se o své poznatky. Vyzkoušejte snížit celulitidu po dobu nejméně 30 dní, aby se ukázalo zlepšení a pro dosažení nejlepších výsledků zkombinujte více technik dohromady.

Zde jsou některé z nejlepších tipů, jak se rychle a jednoduše zbavit celulitidy:

Vyzkoušejte krok za krokem, jak můžete odstranit celulitidu během několika týdnů!

Masáž kůže suchým kartáčem

Dokonce i když netrpíte celulitidou, masáž kůže kartáčem je nutností! Denní mini masáž je osvěžující a dělá pokožku hebkou a zářivou. Stimuluje omlazení kožních buněk a pomáhá zlepšit lymfatický oběh. Tento systém je součástí cesty pro přirozené odplavení toxinů z těla, což pomáhá zbavit se i celulitidy.

Rady, jak začít s kartáčováním kůže:

 • Zobstarajte si přírodní kartáč určenou na kůži s dlouhou rukojetí, což Vám umožní dosáhnout každou část těla.
 • Před sprchováním, proveďte pevné a krouživé tahy kartáčem po celém těle
 • Pracujte vždy směrem k srdci, protože to je místo, kudy musí lymfa proudit.
 • Po sprchování, natřete kůži kokosovým olejem
 • Opakujte denně

Zatímco si kůže na tuto anticelulitidovú proceduru zvykne, může to trvat i několik dní, proto se na začátku snažte o trochu jemnější dotek. Nedělejte si starosti, pokud Vaše pokožka mírně zčervená, buďte k ní šetrnější a ona se bude adaptovat postupně. Prostě ať děláte cokoli, jen tak dále: výsledky jsou fenomenální!

Kávový peeling

Káva nás osvěžuje, když jsme unavený, ale je také dobrým stimulantem pro naši pokožku, během tření zlepšuje průtok krve. Nejlepší na tom je, že je to neuvěřitelně snadný způsob jak udělat Vaši pokožku krásnou.

Zde je ještě jeden skvělý způsob, jak vychutnat ranní šálek kávy:

 • Při vyprazdňování kávovaru, umístěte filtr plný usazeniny do šálku nebo sklenice a postavte jej v blízkosti sprchy pro použití na další den.
 • Po masáži suchým kartáčem, vejděte do sprchy a pár minut masírujte s kávovou sedlinou nohy a oblasti s celulitidou.
 • Osprchujte a zakončete aplikováním kokosového oleje na pokožku.

I když to vypadá jako kúra, budete se cítit, jako byste strávili příliš mnoho času v kavárně, pocítíte mravenčení po celé noze. Ten pocit je opravdu povzbuzující a výsledky jsou okamžitě viditelné v redukci celulitidy.

Olivový a Jalovcový olej

Masážní oleje jsou vynikající způsob jak zároveň relaxovat a zlepšit krevní oběh. Přidáním několika olejů můžete docílit zredukování celulitidy.

Zde jsou další rady, jak dosáhnout co nejlepší výsledky z této techniky:

 • Přidejte jednu kapku jalovcového esenciálního oleje na každé dvě polévkové lžíce olivového oleje
 • Vmasírujte do pokožky postižené celulitidou a krouživými pohyby pracujte směrem k srdci
 • Opakujte několikrát za týden, nejlépe po cvičení nebo ráno

Je to skvělá přírodní léčba celulitidy. Vezměte však na vědomí, že jalovce mohou být povzbuzující, takže není nejlepší nápad zkusit to těsně před spaním!

Citronová šťáva a Kajenský pepř

Zlepšení pružnosti a detoxifikace je nejefektivnější provést zevnitř. Účinnou metodou jak se můžete zbavit celulitidy je pít třikrát denně koktejl z citronové šťávy a kajenského pepře. Přidejte trochu koření na sklenici čerstvě vylisované šťávy a užívejte si výsledky.

Volné oblečení

Pamatujte si, že dobrá cirkulace je zásadou, jak se zbavit celulitidy. Těsné oblečení může pracovat proti vám. Pokud Vaše kalhoty nebo spodní prádlo na konci dne zanechávají hluboké stopy ve Vaší kůži, může to být známkou toho, že průtok krve je v těchto oblastech narušen. Zkuste trochu volnější střih a sledujte zda se celulitida (a úroveň komfortu) zlepšuje.

Cvičení

Zdá se, že cvičení je lék na všechno. Celulitida není výjimkou, ale nebojte se, není třeba získat členství v tělocvičně nebo nové přístroje na cvičení. Ženy, které mají sedavé zaměstnání jsou nejvíce náchylné na vznik celulitidy, protože sezení brání dostatečnému průtoku krve do hýždí a stehen.

Vyhraďte si několik minut každý den, vstaňte a projděte se. Je to jednoduché a díky tomu docílíte, že krev teče pravidelněji prostřednictvím těchto problémových oblastí. Efektivní způsob jak se zbavit celulitidy.

Po cvičení se natřete krémem nebo masážním olejem do oblastí postižených celulitidou. Zlepšený průtok krve způsobený cvičením pomáhá krémy absorbovat ještě lépe, aby bylo dosaženo pozitivní výsledky pro odstranění celulitidy.

Zatím bez hodnocení