Domů / / 7 největších mýtů o celulitidě

7 největších mýtů o celulitidě

Poslední úprava 01.03.2018
Sdílet článek

Mýtus 1: celulitida je pouze nadbytečný tuk

Celulitida se týká tuku, protože vypouklé tukové buňky jsou tukové ... Ve skutečnosti ale jde o pojivová vlákna mezi kůží a svaly, které vytvářejí boule a jamky. Prameny kolagenových vláken, které připojují kůži ke svalům, vytvářejí pod kůží váčky. To, co je vidět, je normální tuk, který má každý. Při celulitidě ho však vidíte, protože některé oblasti kůže jsou staženy dolů.

Mýtus 2: celulitidu má jen pár nešťastlivců

Netrapte se, pokud máte celulitidu, patříte ke stovkám milionů žen, které si nesou toto prokletí. Většina žen má na svém těle některou z forem celulitidy. Lze sem zařadit údajně až 80-98% žen!

Přestože muži trpí na celulitidu mnohem vzácněji, minimálně 10% ji má také. Muži mají svalové svazky, které běží více paralelně s povrchem kůže. Ženy mají svalové svazky, které probíhají kolmo, což způsobuje odpovídající jamky.

Mýtus 3: celulitida postihuje pouze starší lidi

Přestože se celulitida s přibývajícím věkem zhoršuje, dokonce i mladí lidé mohou vykazovat příznaky obávaných jamek a prohlubní. Věk nedělá žádnou výjimku. Genetika, hormony a stavba těla, tedy to, kde uchováváte nadměrný tuk, určují formování celulitidy.

Starších žen se týká několik faktorů, které pracují proti nim, pokud jde o hladkou pokožku. Ztráta integrity a pevnosti pokožky, zvýšené kumulativní poškození sluncem, ovislá kůže a nárůst tělesného tuku, to vše hraje svou roli. Navíc existují důkazy, že se svalová vlákna věkem stávají hrubšími a tužšími.

Mýtus 4: hubnutím celulitidu odstraníte

Pokud si neformujete svaly, nestravujete se zdravě, s nízkým poměrem zpracovaných sacharidů a cukru, nejste dostatečně hydratovaná, může hubnutí celulitidu zhoršit. Většina odborníků souhlasí, že nejlepší způsob jak snížit výskyt celulitidy nebo jako jamky a prohlubně na podkožním tuku odstranit je aerobní cvičení a silový trénink. Posílením vláknité pojivové tkáně pod kůží pomáhá znovu nabýt elasticitu a pružnost, což vzhled celulitidy výraznější zmírňuje a zjemňuje.

Hlavně se neobraťte na liposukci. Pokud byste i měli bezedný účet, tato tuk odstraňující procedura může celulitidu dokonce zhoršit. Problémem je to, že pokud se i zbavíte hlouběji položeného tuku, nedostanete se k jeho vrchní části. Liposukce pomerančovou kůži nevyřeší.

Mýtus 5: zpevňující krémy a mléka mohou redukovat celulitidu

Bohužel nelze věřit mnohým společnostem, které se vám snaží prodat ověřené celulitidu odstraňující tělová mléka s obsahem antioxidantů či kofeinu. Žádné studie neprokázaly, že by po používání krémů došlo ke zlepšení celulitidy. V některých případech dokonce složky v těchto produktech způsobují kožní reakce nebo vyrážky.

Jediné lokální produkty, které podle klinických studií pomáhají, jsou ty na předpis s obsahem retinolu. Tehdy dochází k mírnému zlepšení. Retinolové krémy kůži zahušťují a to může snížit výskyt celulitidy. Abyste viděli výsledky, musíte počkat přibližně 30 dní.

Mýtus 6: s opálením celulitida vymizí

Opalování celulitidu pouze zhorší. UV paprsky poškozují kůži tím, že narušují kolagenovou a elastinovou síť a celulitida se tak stává mnohem viditelnější.

Je však třeba podotknout, že samoopalovací produkty jako spreje a krémy pomáhají snížit výskyt celulitidy. Fungují jako kamufláž. Pokud se dáte na samoopalovací přípravky, můžete zmírnit barevné rozdíly, v závislosti na tom, jakou máte světlou pokožku. Opticky pak celulitidu natolik vidět nemusíte.

Mýtus 7: celulitidu můžete odstranit posilováním určitých částí těla

Cvičení zaměřené na celulitidu jsou fikce ... ale je pravda, že celkovým posílením svalů můžete zmírnit efekt tvarohové kůže. Pokud si budete pěstovat svaly například pouze na stehnech, sval napuchne a celulitidu o něco zredukujete. Tělo ale spaluje tuk po celém těle stejnou rychlostí. To znamená, že celulitida nebo tuk se na vašich stehnech spaluje stejně rychle jako na břiše. Takže, zatímco pomáháte určité části těla, aby byla více formována, nespálí tuk o nic rychleji než na zbytku těla. Čím jste fyzicky více fit, tím méně budete náchylná na objevení celulitidy.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc