Domů / / Jak odstranit celulitidu

Jak odstranit celulitidu

Poslední úprava 28.02.2018
Sdílet článek

Vysvětlili jsme si, co celulitida je, co ji způsobuje, a jak víme, že je možné se jí zbavit, můžeme konečně řešit nejdůležitější otázku ohledně celulitidy: Jak se zbavit celulitidy. Mohlo by se zdát, že je to skličující úkol, ale cesta k vyléčení celulitidy je příjemná a obohacující.

Jedna z teorií příčiny vzniku celulitidy říká, že celulitida je způsobena poruchou lymfatického oběhu. Léčení celulitidy proto znamená péči o Váš lymfatický systém. Tato podstatná část těla je v západní medicíně historicky zanedbávána, ne proto, že není důležitá, ale proto, že je ještě stále poměrně záhadná. Lymfatické cévy jsou popisované jako "další hranice při objevování chorob. Dlouho přehlížena, kvůli své rafinovanosti a složitosti… „

Naštěstí nemusíme čekat, dokud západní medicína začne celulitidu brát vážně, abychom mohli zjistit, jak zlepšit náš lymfatický oběh. Tradiční společnosti studovali lymfatické zdraví po tisíciletí. Mnoho druhů léčby, které jsme odkryli, mají své kořeny v této tradiční moudrosti. Ženy v těchto společnostech netrpěli celulitidou, takže tím, že jejich znalosti aplikujeme na toto moderní onemocnění se dostáváme na nezmapované území. Přidejte se k nám v tomto dobrodružství!

Neškoďte si

Vzhledem k tomu, že celulitida je způsobena přetížením lymfatického systému, první krok při léčení celulitidy je snížit jeho zatížení. Tento systém je často popisován jako systém odvozu odpadků z Vašich buněk. Snížení množství "odpadu", které přichází do těla bude mít za následek snížení množství práce, kterou musí lymfatický systém provést a tedy zlepšení lymfatického zdraví. Je mnohem jednodušší vysypat odpadkový koš, když není přeplněný.

Ale co považuje tělo za odpad? Cokoliv, co uzná za již nepotřebné bude pro něj odpadem a může skončit v lymfatické tekutině jako například viry, bakterie, částice částečně stráveného jídla. Nakonec tělo odpad vyloučí přes trávicí systém, ledviny, kůži (také známou jako "třetí ledvina"), nebo plíce, když vydechujeme. Také může nasměrovat odpad do určitých tukových zásob, kde ho uskladní mimo celkového oběhu. Všechny tyto systémy pracují společně na ochraně a detoxikaci těla a to nejen před náporem průmyslových chemikálií, kterým čelíme každý den, ale i před metabolickým odpadem, který zdravé živé buňky přirozeně produkují.

Prvním krokem v účinném proticelulitidnim plánu je zmírnit zátěž kladenou na lymfatický systém snížením množství odpadu, který má náš lymfatický systém za úkol zpracovat. Tento krok se bude lišit v závislosti na každého jednotlivce, jeho minulosti a typu těla. Vaše celulitida je možná způsobena jedním z obvyklých "podezřelých", jako jsou cukr nebo trans-tuky. Ale pokud je to něco záhadnější, budete muset poslouchat své tělo lépe než kdykoliv předtím abyste přišli na to, jakým látkám se vyhnout.

Každý hrbolek, každá vyrážka, každá bolest má svou příčinu. Je vaší prací jako vyšetřovatele celulitidy najít jejich příčiny. Možná Vám pomůže, pokud si budete zapisovat vše, co jíte abyste zjistili jaké jídlo vám škodí. Můžete zkusit přestat jíst určitý druh potravin a zjistit jak tělo zareaguje. Budete si muset být vědomi všech látek, které přicházejí do Vašeho těla a věnovat pozornost tomu, jak tělo reaguje.

Nezpůsobit škodu je nejdůležitějším krokem pro vyléčení celulitidy. Pokud neodstraníte příčinu lymfatického přetížení, nebudete v budoucnu schopni zabránit rozvoji celulitidy.

Proticelulitidní dieta

Nejprve vylučte ze stravy potravinu, která způsobuje Vaši celulitidu. Dalším krokem pak je, že dodáte tělu suroviny, kterou potřebuje k tomu, aby opravilo oblasti, kde je celulitida již přítomna.

Vzhledem k tomu, že celulitida se formuje v tučné pojivové tkáni těsně pod kůží, musíme se zaměřit na dodávání správných živin do těchto bunek. Nejprve musíte potřebné živiny zařadit do své stravy. Za druhé, musí být řádně strávené. Za třetí, musí se dostat i do těch nejvzdálenějších buněk v těle. Pokud se kterýkoli z těchto tří kroků chybí, celulitida nezmizí.

Takže, jaké jsou ty správné živiny pro opravu celulitidy? Celulitida je způsobena poškozením pojivové tkáně. Abyste celulitidu spravili, vaše tělo potřebuje dostatečné množství glukosaminu a dalších stopových prvků, které slouží jako základní stavební kameny pojivové tkáně. Některé další doplňky obsahují chondroitin, ale i kolagen, kyselinu hyaluronovou a další stopové prvky.

Namísto užívání doplňků, tradiční strava obsahovala jako primární zdroj glukosaminu a podobných živin vývary z kostí. Udělat si domácí bujón je snazší, než si myslíte. Stačí dát kosti (nebo mušle) a jiné části bohaté na kolagen do hrnce, zalít vodou, a začít vařit. Přidání malého množství octa pomůže uvolnit živiny. Je nezbytné, abyste použili kosti ze zdravých zvířat. Stejně jako u lidí, i u drůbeže a hospodářských zvířat se toxiny hromadí v kostech a pojivové tkáni.

Dalším druhem živin důležitých pro vyléčení se z celulitidy jsou esenciální mastné kyseliny. To znamená jíst tuk. Je dobré začít s kokosovým olejem, protože obsahuje středně dlouhé řetězce mastných kyselin, které jsou snadněji stravitelné. Jiné zdroje zdravých tuků jsou sýr, jogurt, máslo a maso z přežvýkavců, které se pasou na pastvinách (nikoliv z masokombinátů). Dokonce i hovězí lůj a vepřové sádlo, jsou zdravé zdroje EFA. Tuky, kterým se vyhněte, jsou trans-tuky - ty nalezené v komerčních rostlinných olejích.

Když už tato správné živiny konzumujete ve stravě, musí být řádně strávené, aby se vstřebaly do těla. Léčení zažívacích problémů, je důležitým krokem na cestě k vyléčení celulitidy. To znamená identifikaci jakékoli citlivosti na potraviny a obnovu střevní flóry. Spoléhat se na to, že vláknina bude "regulovat" trávicí systém není dlouhodobé řešení zažívacích potíží. Namísto toho se musíme zaměřit na obnovu ekosystému zdravých bakterií ve střevech. Tradiční společnosti jedli stravu bohatou na fermentované potraviny.

Detoxikace

Dalším způsobem, jak zlepšit lymfatické zdraví je posílit přirozenou schopnost těla eliminovat odpad.

Čištění tlustého střeva a půst jsou extrémní způsoby, jak pomoci detoxikovat tělo, takže je nejlepší, pokud jsou prováděny pod vedením zkušeného poskytovatele zdravotní péče. Takové extrémy jsou zbytečné a mohou být dokonce škodlivé. Je účinnější zvyšovat přirozené detoxikační schopnosti těla malými kroky každý den.

Existuje mnoho různých věcí, které můžete udělat, abyste detoxikovali své tělo. Doporučujeme začít s kartáčováním kůže nasucho, protože má zvláštní schopnost stimulovat lymfatický oběh. Také můžete využít parní lázně s éterickými oleji, minerálními solemi a bylinami. Masáž je další účinný způsob, jak zvýšit schopnost těla eliminovat buněčný odpad. Starověký zvyk hloubení oleje z kůže je oblíbená metoda pro udržování kožních vylučovacích kanálů čistých a v optimálním stavu pro detoxikaci.

Odborníci se domnívají, že starověké pohybové tradice, jako je jóga a tai chi byly speciálně navrženy pro zvýšení lymfatického oběhu. Lymfatický systém nemá v těle žádnou pumpu na pohánění lymfy. Namísto toho je lymfa vedena přes lymfatické cévy sérií stejnosměrných ventilů. Lymfa obíhá v důsledku kosterního pohybu v kombinaci s dechem. To je důvod, proč se v tradiční čínské medicíně říká, že plíce regulují průtok vody.

Zlepšení stravovacích návyků je další způsob, kterým můžete zlepšit detoxikaci. Jsme teprve na začátku zkoumání tajemných, ale silných účinků minerálů, fytochemikálií a dalších stopových prvků na lidské tělo. Fytochemikálie například v brusinkové šťávě jsou dobře známé pro svůj čistící efekt na močové cesty. Potraviny bohaté na vitamíny A, C, E a obsahují antioxidanty, které pomáhají z těla eliminovat volné radikály. Dokonce i některé bylinky jako je oregano a koriandr jsou široce známé pro své detoxikační vlastnosti.

Na této planetě je tolik zdravých, životodárných potravin. Jděte do toho a začněte je zkoumat!

Hormonální stránka celulitidy

Spojení mezi celulitidou a hormony není dobře pochopeno. Někteří odborníci tvrdí, že celulitidu způsobuje přebytek estrogenu, zatímco jiní argumentují, že celulitida je způsobena jeho nedostatkem. To, na čem se shodují, je jasné propojení mezi celulitidou a hormonální nerovnováhou.

Podle některých odborníků se celulitida zřídka vyvine u mužů, pokud nejsou ve stavu, při kterém v jejich těle převládá estrogen, jako jsou určité genetické poruchy nebo léčba estrogenem při rakovině prostaty. Ví se, že hormony v antikoncepčních tabletách mají negativní vliv na oběh, což je jeden z faktorů způsobujících celulitidu.

Kromě estrogenu, se soustřeďme i na hormony související se štítnou žlázou. Miliony žen trpí sníženou funkcí štítné žlázy, mnohé z nich, aniž by o tom věděli. Zajímá nás také důležitá úloha, kterou má jód při udržování zdravé štítné žlázy a jak mohou jiné toxické halogeny narušit její funkci.

Komplexní plán léčby celulitidy by měl obsahovat snahu zaměřenou na vyvážení hormonálního systému. Dobrým místem pro start je mapovat svůj měsíční cyklus, především Vaši tělesnou teplotu po probuzení abyste si lépe uvědomili, co se děje ve Vašem těle.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc