Domů / / 7 tipů proti celulitidě

7 tipů proti celulitidě

Poslední úprava 27.02.2018
Sdílet článek

Vyzkoušejte tyto přírodní tipy jako prevenci a zmírnění proti nežádoucím jamkám a pomerančové kůře - celulitidě.

Odbornice na výživu doporučuje následující rady, jak snížit celulitidu a mít hedvábně hladkou pokožku.

1. Zaměřte se na antioxidanty

Přijímejte dostatek potravin na antioxidanty ve vaší stravě, jako je Acai a jiné bobule, červené a oranžové ovoce, zelenina a citrusové plody. Antioxidanty jsou číslo jedna v obraně proti volným radikálům, které způsobují poškození buněk pokožky a přispívají k tvorbě celulitidy.

2. Přejděte na zelenou

Pitím zeleného čaje pomůžete snížit příznaky celulitidy. Zelený čaj je účinný pro zvýšení výdeje energie a pomáhá i při hubnutí. Také je silný antioxidant, který pomáhá předcházet poškození volnými radikály. Vypijte asi tři šálky zeleného čaje denně.

3. Zdravé tuky

Nahraďte nasycené tuky zdravými omega3 mastnými kyselinami, jako jsou olejnaté ryby, lněné semínko, rybí olej a ořechy. Ty pomáhají s krevním oběhem. Špatný krevní oběh snižuje schopnost těla dodávat živiny do kožních buněk, čímž je nutí aby se seskupovaly, co dává šanci problému s celulitidou.

4. Cvičení

Pravidelné cvičení je velmi důležité. Spaluje kalorie snižuje obsah tuku, zvyšuje cirkulaci a pomáhá odstranit celulitidu tím, že zvyšuje svalový tonus pod kůží. Také zlepšuje lymfatickou drenáž, která odvádí toxiny z buněk. Pokud je toto odplavování toxinů pomalé, přispívá k celulitidě.

5. Odstraňte toxiny

Hromadění toxinů v těle ovlivňuje i pokožku a přispívá ke vzniku celulitidy. Odstraňte nebo omezte toxiny, jako tabák, alkohol, kávu a zpracované potraviny, které obsahují vysoké hladiny cukru a chemických přísad. Ujistěte se, že budete pít i dostatečné množství vody.

6. Používejte bylinky

Vyzkoušejte proti celulitidě byliny. Čaj z lístků pampelišky pomáhá snížit zadržování tekutin a přispívá tak k vypláchnutí toxinů z těla. Pampeliškové listy můžete také použít do salátů nebo čerstvých džusů. Ginkgo biloba, rostlinný přípravek ze sušených listů ginkgo stromu, také pomáhá zlepšit krevní oběh.

7. Péče o pleť

Vnější procedury jako je například kávový peeling, mohou zlepšit krevní oběh a snižují příznaky celulitidy. Použijte tento peeling dvakrát týdně. Navlhčete pokožku pod sprchou, vypněte vodu a vtírejte kávovou sedlinu do postižených oblastí po dobu několika minut, na závěr opláchněte.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Acai Berry tablety 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Pomáhá udržovat zdraví oběhového systému i zažívacího traktu, podporuje proces hubnutí, vynikajících v boji proti stárnutí

Čtěte víc