Domů / / / HGH hormon a růst prsou

HGH hormon a růst prsou

Poslední úprava 06.12.2017
Sdílet článek

HGH: Proč má tenhle hormon zásadní význam pro růst prsou a jak z něj získat co nejvíce

Ženy, které mají problémy s rozházenými hormony, mohou být obdařeny malými prsy kvůli nízkým hladinám estrogenu a jiných pohlavních hormonů. Pokud se však tato nerovnováha upraví, je velmi pravděpodobné, že za správných podmínek může dojít k úspěšnému růstu prsů. V některých případech však nejde o problém s pohlavními hormony, ale o nedostatek růstových hormonů. Tehdy moc nefungují ani bylinky na zvětšení prsou, příliš nepomůže ani nastolení hormonální rovnováhy.

Lidský růstový hormon (HGH), lépe řečeno hladiny lidského růstového hormonu, jsou podmíněny řadou faktorů - genetika, stres, stravování, spánkové návyky, věk. Výraznější a vyšší jsou v mládí. Jsou zodpovědné za růst, kterým procházíte v dětském období, i za růst v dobách puberty. HGH je přínosný pro chod a zdraví těla během celého života. Jak již ale bylo zmíněno výše, stav HGH je podmíněn mnoha věcmi. A pokud jsou nějak vážněji narušeny nebo jsou s nimi nějaké problémy, nebudou hladiny HGH efektivní ani při růstu prsů.

Genetika

Hladiny HGH se liší od člověka k člověku. Částečnou příčinou tohoto stavu je genetika. Nižší lidé (kteří jsou nižšího vzrůstu kvůli genetice) měli nižší hladiny HGH během růstu dlouhých kostí, kdy dochází k nejvýraznějšímu "růstu do výšky". Na tom sice není nic špatného. Ale lidé s přirozeně nízkými hladinami HGH mohou mít kvůli tomu i malá prsa. Genetika však není jediný faktor při produkci HGH.

Stres a spánek

Všichni víme, jaký neblahý vliv může mít stres na spánek, obzvláště spánek, při kterém si potřebujeme řádně odpočinout. Je téměř nemožné dosáhnout klidný, hluboký spánek, pokud nás přemáhá stres. A kdy zažívá člověk velké stresy? Během puberty. Možná si dnes s úsměvem vzpomenete na všechny ty věci, kvůli kterým jste byli v pubertě vystresovaný. Ale tehdy, v mládí, jste byli skutečně ve stresu. Možná vás trápily bezesné noci, právě kvůli věcem, které vás tehdy mořili.

Přitom většina tvorby HGH se děje během hlubokého spánku. Možná si vzpomenete na rodiče, kteří se smáli při vyprávění příběhů z vašeho dětství. Například, jak jste během noci narostly snad o pět centimetrů. Možná to nebylo až tak dramatické, ale podstatné množství výšky jste skutečně vyrostli během hlubokého spánku. Právě tehdy, když se tvořil HGH.

Ztráta tohoto hlubokého spánku a stres, který vás potkal v pubertě, mohl mít vliv na nedostatečný růst prsů v pubertě. Právě kvůli "ztrátě" HGH.

Stravování

Je to jednoduché. Pokud se o tělo staráte a poskytujete mu potřebné živiny na tvorbu HGH, máte docela dobré šance, že ho dokáže vytvořit dostatečné množství na aktuální růst. Viz také zdravá strava v pubertě.

Věk

S přibývajícím věkem se množství přirozeně tvořeného HGH snižuje, až se vyčerpá téměř na nulu. To je také jeden z důvodů, proč je růst prsů ve vyšším věku ztížený. Snížení HGH je způsobeno navýšením hormonu zvaného somatostatin, ten blokuje tvorbu HGH. A čím je člověk starší, tím více somatostatinu se tvoří. Blokátory somatostatinu, například některé aminokyseliny, mohou pomoci při udržování přirozených hladin HGH.

Všechny tyto faktory platí pro muže i pro ženy. Muži, kteří by se rozhodli pro růst prsů, jsou schopni zablokovat androgeny v těle. Ale vyblokování androgenů a tvorba většího množství estrogenů neznamená ještě růst. Potřebné jsou také faktory, které způsobují samotný růst.

Je však třeba poznamenat, že estrogeny mohou způsobit to, že se tvoří více HGH. Proto může dojít k růstu u lidí užívajících léčbu nastavenou přesně pro ně či užívajících bylinné přípravky. U některých však produkce HGH způsobena estrogenem nemusí být dostatečná na to, aby spustila růst.

Jak si zvýšit úroveň HGH

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro zvýšení produkce tohoto růstového hormonu. Například, začít od základů.

Denně cvičte ...

To neznamená, že se nyní máte trávit své dny v tělocvičně pro zvýšení hladiny HGH - studie ukazují, že krátké, ale intenzivní záchvaty cvičení jsou nejlepší pro spuštění HGH - usilujte o vysokou intenzitu cvičení po dobu alespoň 10 minut denně.

Mějte dostatek spánku ...

Spánek je v tomto případě jedna z nejdůležitějších věcí. Uvolňování HGH je nejvyšší během první části noci, proto je rozhodující ujistit se, že půjdete spát v přiměřeném čase, abyste z toho měli užitek.

Hluboký spánek je také klíčem - většina produkce HGH v těle se děje během REM spánku, který může být ovlivněn stresem. Starat se o sebe a snažit se co nejvíce vést život bez stresu, může pomoci vaší hladině HGH stoupat během hlubokého spánku.

Estrogen pomáhá ...

Zajímavé je, že ženy přirozeně produkují více růstového hormonu než muži - takže většina z nás už má na začátek tuto výhodu. Ale, co je ještě zajímavější je, že hladiny estrogenů jsou v pozitivní korelaci (vazbě) s úrovní lidského růstového hormonu. Ano, je to pravda - čím více estrogenu cirkuluje v našem těle, tím více růstového hormonu naše tělo produkuje.

Takže, to je dobrá zpráva pro ty který užívají fytoestrogeny bylinky jako pískavice a Pueraria Mirifica.

Přidejte aminokyseliny ...

Víte, jak jsme se vždy snažili zařadit více bílkovin do své stravy? Další skvělý, přirozený způsob, jak zvýšit ve svých orgánech produkci růstového hormonu je s aminokyselinami.

Proč je to tak, ptáte se? Protože bílkoviny jsou základními stavebními kameny hormonů - včetně lidského růstového hormonu. A proteiny jsou tvořeny z aminokyselin, takže pokud přidáte určité aminokyseliny do svého těla, může to výrazně zvýšit vaši produkci růstového hormonu, čímž se zvýší šance na opětovný růst prsou.

Podle odborníků - ty nejlepší aminokyseliny, které můžete pro to použít jsou glutamin, ornitin, arginin a lysin. Poukazují na novou studii, která ukazuje, že konkrétní tyto čtyři aminokyseliny mají nejlepší potenciál lidské hladiny růstového hormonu o více než 600%, - to je v současné době nejlepší kombinace aminokyselin a celkem snadné si to uvědomit, pod zkratkou G-O-A- L:

  • Glycerin umožňuje ukládat více energie a podporuje dobrý spánek.
  • Ornitin pomáhá odstranit toxiny z těla, které mohou jinak napadnout vaši energii.
  • Arginin udržuje hladinu vaší energie tím, že pomáhá regulovat krevní tlak, takže vaše srdce nemusí pracovat tak tvrdě. Tato aminokyselina může také pomoci při snížení tělesného tuku, což je další vypuštění energie.
  • Lysin pomáhá přeměnit tučná jídla na energii.

Chcete-li zde jsou příklady, jaké potraviny by mohly obsahovat tyto aminokyseliny, jablka mají vysoké množství lysinu, zatímco ostružiny a borůvky obsahují vrchovatě arginin.

Top 4 způsoby jsou poměrně jednoduché, efektivní způsoby, jak zvýšit hladinu HGH s cílem podpořit růst poprsí. I když jsou jednoduché, nezapomeňte, že klíčem je postupovat podle nich každý den!

HGH hormon a růst prsou Průměrné hodnocení: 4 (3 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Pilulky na zvětšení prsou MammaMia

    Pouze dnes: Využite slevový kupón -10%

    Pilulky na zvětšení prsou z extraktů z více rostlin speciálně vytvořeny na zvětšení objemu prsů a denní péči o prsa. Účinkuje na pozvednutí, zpevnění a zvětšení prsou.

Čtěte víc

Blízke témy