Domů / / / Má antikoncepce vliv na zvětše...

Má antikoncepce vliv na zvětšení poprsí?

Poslední úprava 05.08.2022
Sdílet článek

Mnoho mladých žen, které chtějí začít užívat antikoncepci, bývá zvědavých či tabletky ovlivní i velikost prsů. Antikoncepce může zvětšit prsy. O kolik, to se mění od člověka k člověku. Netřeba zapomínat, že při užívání antikoncepčních pilulek můžete přibrat na váze, zároveň se upraví perioda.

Proč se ale prsa zvětší, jestliže s tabletkami začnete? Odpověď je jednoduchá - antikoncepce obsahuje ženský hormon známý jako "estrogen", který je přímo zodpovědný za velikost prsů - jestli jsou malé nebo velké. Pokud tedy začnete užívat antikoncepci, popletete tělo. To si bude myslet, že jste těhotná. Výsledkem je, že už nebudete ovulovat. A je známo, že během těhotenství se prsy zvětšují.

Ve většině případů užívají ženy antikoncepci z důvodu zabránění nechtěnému těhotenství. U mnohých se díky obsaženému estrogenu může zvětšit číslo košíčků. U některých však dojde pouze k minimálnímu nebo nedojde k žádnému zvětšení prsů. Záleží od reakce těla na navýšení estrogenu.

I značka antikoncepce má vliv na to, jak moc nebo jak málo se prsa zvětší. Pokud zvolíte antikoncepci obsahující estrogen i progesteron, spatříte kromě zvětšení prsou i další vedlejší účinky.

Patří mezi ně například zadržování vody či zvýšení citlivosti prsů. Pokud se bavíme o zadržování vody, je v některých případech za nárůst prsů zodpovědné právě toto. Také nárůst množství tělesného tuku či tělesné hmotnosti.

Pokud se tedy rozhodnete pro antikoncepci, můžete počítat ve většině případů s nárůstem prsů. Pokud ale pilulky užívat přestanete, vrátí se prsa po několika měsících, případně hned po vysazení tablet, do původní velikosti.

Antikoncepce v minulosti a dnes

V začátcích, kdy byly antikoncepční pilulky vynalezeny, měli extrémně vysoké dávky estrogenu a zvětšení velikosti prsou bylo velmi výrazné. Dnes většina antikoncepčních pilulek obsahuje asi jednu pětinu původní dávky, takže to je důvod, proč účinek není takový masivní.

Vedlejší účinky při užívání antikoncepce

Je jasné, že hormonální antikoncepce má množství pozitivních účinků na tělo. Některé ženy však mohou zažívat i několik negativních účinků, patří k nim například:

 1. bolesti hlavy
 2. srážení krve
 3. nadýmání
 4. nevolnost
 5. nadměrné přibývání na váze
 6. krvácení mezi periodami
Má antikoncepce vliv na zvětšení poprsí? Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

 • Pilulky na zvětšení prsou MammaMia

  Pouze dnes: Využite slevový kupón -10%

  Pilulky na zvětšení prsou z extraktů z více rostlin speciálně vytvořeny na zvětšení objemu prsů a denní péči o prsa. Účinkuje na pozvednutí, zpevnění a zvětšení prsou.

Čtěte víc