Domů / / Diagnostika poruch erekce

Diagnostika poruch erekce

Poslední úprava 18.01.2018
Sdílet článek

Poruchy s erekcí Vám často může diagnostikovat i Váš praktický lékař. Ten se s Vámi probere situaci a vyšetří Vás.

Váš lékař se vás může ptát na:

 • příznaky
 • Vaše celkové fyzické a duševní zdraví
 • konzumaci alkoholu
 • to, zda užíváte drogy
 • to, zda v současné době užíváte nějaké léky

Pokud o poruchách erekce nechcete hovořit se svým praktickým lékařem, můžete navštívit urologickou kliniku.

Sexuální život

Váš praktický lékař se Vás bude muset zeptat na Váš sexuální život. Nemusíte být v rozpacích, protože problém s erekcí je u mužů častý. Také Vám může pomoci promluvit si s lékařem - mužem.

Praktický lékař se může ptát na:

 • Vaše předchozí a současné sexuální vztahy
 • Vaši sexuální orientaci
 • jak dlouho již trpíte poruchami erekce
 • to, zda víte dosáhnout jakoukoli erekci, ať už se svým partnerem, sám, nebo když se ráno vzbudíte
 • to, zda jste schopen ejakulovat nebo dosáhnout orgasmu
 • vaše libido (vaši úroveň sexuální touhy)

Pokud k nedostatečné erekci dochází po celou dobu, může poukazovat na fyzickou příčinu. Pokud k slabé erekci dochází pouze při pokusu mít sex se svým partnerem, může to naznačovat, že existující problém je psychologický.

Vaše kardiovaskulární zdraví

Důležitá příčina poruch erekce jsou zúžené cévy. Ty jsou také spojeny s kardiovaskulárními onemocněními (onemocněními, které mají vliv na srdce a krevní oběh). Váš praktický lékař proto může zhodnotit Vaše kardiovaskulární zdraví tím, že zjistí, zda máte některý z příznaků kardiovaskulárních onemocnění. Pokud ano, je pravděpodobné, že bude příčinou snížené erekce právě to.

Praktický lékař může:

 • změřit krevní tlak a zjistit, zda máte vysoký krevní tlak (hypertenzi)
 • zkontrolovat vaši srdeční frekvenci
 • změřit vaši výšku, hmotnost a obvod pasu, aby zjistil, zda máte při své výšce zdravou váhu
 • ptát se vás na vaše stravování a celkový životní styl, například to, kolik cvičíte
 • zjistit hladinu glukózy (cukru) a tuků v krvi, protože jejich vysoké hladiny mohou poukazovat na onemocnění srdce a cév

Vyšetření a testy

Váš praktický lékař může provést fyzikální vyšetření penisu, aby vyloučil anatomické příčiny problémů s erekcí. (Onemocnění, které mají vliv na fyzickou strukturu vašeho penisu).

Pokud máte nad 50 let, praktický lékař Vám může navrhnout provedení digitálního rektálního vyšetření. Navlékne si rukavice a vloží prst do vašeho análního otvoru (konečníku). Digitální rektální vyšetření může být užitečné pro diagnostiku problémů s prostatou (malou žlázou mezi penisem a močovým měchýřem), jako je například rakovina prostaty.

Krevní testy mohou být použity pro kontrolu možných skrytých onemocnění. Například, měření hladiny hormonů jako je testosteron, může vyloučit hormonální onemocnění jako je například hypogonadismus (abnormálně nízká hladina testosteronu).

Další vyšetření

V některých případech Vám může být doporučena návštěva odborného lékaře a provedení dalších testů, ačkoli toto je obvykle nutné, pouze pokud jste příliš mladý na to, abyste trpěli poruchami erekce. Je to proto, že slabá erekce je poměrně vzácná u mužů, kteří jsou mladší 40 let.

Pokud se má za to, že poruchy erekce jsou spojeny s kardiovaskulárními chorobami, tyto testy obvykle nejsou nezbytné.

Intrakavernózní injekční test

Intrakavernózní injekční test zahrnuje vstříknutí umělého (syntetického) hormonu do penisu na zvýšení průtoku krve. Tento test může být použit k posouzení jakékoliv abnormality penisu a může pomoct naplánovat operaci.

V případě, že injekce nevyvolá erekci, může to znamenat, že problém je v prokrvení penisu. Avšak i když během intrakavernózním injekčního testu dostanete erekci, je možné, že problém souvisí s cévami. Může být tedy nutné i ultrazvukové vyšetření.

Arteriografie a dynamická infuzní kavernózometrie nebo kavernozografie

Jedná se o specializované testy, které zahrnují vstříknutí barviva, které je možné vidět na skeneru do cév penisu. Toto vyšetření bude provedeno, pouze pokud se uvažuje o chirurgickém výkonu, nebo pokud bylo zjištěno problémy s cévami.

Psychologické vyšetření

Pokud může být příčina slabé erekce psychologickou, praktický lékař může doporučit psychologické vyšetření. To může provést:

 • psycholog - zdravotnický pracovník, který se specializuje na určování a léčbě duševních chorob
 • psychiatr - kvalifikovaný lékař, který se specializuje na léčbu duševních chorob
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Pilulky na erekci Viafil

  Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc