Domů / / Jak minimalizovat hluboké vrás...

Jak minimalizovat hluboké vrásky v oblasti dekoltu

Poslední úprava 13.11.2017
Sdílet článek

O svou pleť se vzorně staráte a dozor nad obličejovými vráskami a vráskami na krku je na vašem denním pořádku. V určitém bodě si ale možná všimnete, že pokožka na vašem dekoltu stejně podlehla stárnutí a poškození od slunce, což může způsobit tvorbu linií a jemných vrásek. Zjistěte jaké produkty a procedury znovu nastartují vaši pokožku na hrudi, vyhladí vrásky a ochrání vás před vznikem nových, pro zvodně vypadající dekolt v každém věku.

Krok č. 1 - Aplikujte krém proti vráskám na hrudník každý den

I když krémy nemusí hned nutně odstranit vrásky z oblasti vašeho dekoltu, rozhlédněte se po produktech, které jsou vyráběny s aktivními ingrediencemi alfa-hydroxy kyselinami, retinolem, vitamínem C, kinetinem, peptidy mědi nebo koenzymem Q10, na redukování objevených linií a vrásek. Zkuste kosmetické nálepky na dekolt pro ještě intenzivnější léčbu. Aplikací těchto samolepicích pásků, obvykle používaných na hojení ran a jizev, na jednu hodinu, pomůže stimulaci kolagenu podél vašeho krku.

Krok č. 2 - Na hluboké vrásky zkuste použít botox

Zatímco botox je obvykle používán na obličejové vrásky a linie, může pomoci zmenšit vzhled vrásek i na vašem hrudníku. Kliniky tvrdí, že botox pracuje tak, že zabraňuje kontrakcím svalů. Botox by měl být injekčně podávaný licencovaným profesionálem a poskytuje mladistvější vzhled, který trvá něco mezi třemi až čtyřmi měsíci.

Krok č. 3 - Zvážit můžete i výplně měkkých tkání

Výplně měkkých tkání vyplňují hluboké linie a vrásky, vpichováním kolagenu nebo tuku pod kůži. Podobně jako botox, je často vyhrazen pro obličejové nedokonalosti, ale měl by pomoci odstranit vrásky i z oblasti dekoltu. Vyberte si doktora nebo dermatologa vyučeného provádět tyto procedury a můžete očekávat, že výsledky vám vydrží alespoň 6 měsíců.

Krok č. 4 - Podkožní resurfacing pokožky

Další možností je podkožní resurfacing pokožky v oblasti dekoltu. Kožní resurfacing je prováděn licencovanými profesionály, jsou to procedury dermabraze nebo chemického peelingu. Obě ošetření šetrně odstraňují vrchní část pokožky, buď s jemně drátěným kartáčem, nebo s chemickým činidlem. Když je pokožka odstraněna, může se tvořit nová pokožka, která je zdravější a často obsahuje méně vrásek.

Krok č. 5 - Promluvte si s vaším dermatologem o laserovém resurfacingu

V tomto typu ošetření pokožky, je laser používaný na odstranění epidermální vrstvy pokožky na hrudi její ohříváním. Tento dvojí proces neposkytuje jen zdravější vypadající pokožku, ale také stimuluje k produkci kolagenu a elastinu. Když se pod pokožkou začnou tvořit kolagen a elastin, fungují jako jemné výplně měkkých tkání, vyplňováním hlubokých vrásek a linií.

Varování

Kožní resurfacing může způsobovat zarudnutí, popálení a někdy i jizvy na tváři. Poraďte se s vaším doktorem i o odstranění potenciálních vedlejších efektů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc