Domů / / / Kyselina hyaluronová a její úč...

Kyselina hyaluronová a její účinek

Poslední úprava 09.10.2017
Sdílet článek

Kyselina hyaluronová (HA) patří mezi glykosaminoglykany. Je to složený uhlovodík, který je nezbytný pro naše zdraví. Kyselina hyaluronová se naváže na náš kolagen a elastin a vytváří chrupavky. Nachází se v každém tkáni těla a je zodpovědná za provádění řady důležitých funkcí.

Význam

Kyselina hyaluronová pomáhá při distribuci živin do buněk, které nedisponují přísunem krve. Příkladem takových buněk je chrupavka. Přítomnost HA v těchto buňkách udržuje mazání kloubů a umožňuje zadržování vody pro jiné tkáně. Pokud si naše klouby udrží dostatečné množství vody, je méně pravděpodobné, že budou křehké a slabé. HA také pomáhá při obnově kůže tím, že udržuje její elastin a kolagen, což podporuje zdravý vzhled. Kromě toho, HA odnáší z buněk odpad a řídí jejich pohyb. To má za následek aktivaci našich bílých krvinek, což aktivuje náš imunitní systém, který úspěšně sníží množství a bude bojovat proti nechtěným bakteriím.

Funkce

Kyselina hyaluronová se stala populární především v medicíně a kosmetickém průmyslu. Lékaři používají HA ke zmírnění onemocnění jako je artritida, chronický únavový syndrom, fibromyalgie, syndrom suchého oka a bolesti spojené s poškozením kloubů. HA se také ukázala jako efektivní při zvyšování mobility, bdělosti, kvality spánku, svalové síly, sexuální potence, hojení ran a hustoty kostí. Většina druhů léčby používá HA získanou z kohoutích Hřeben. Kohoutí hřebeny mají obsahovat nejsilnější druh HA a podávají se injekčně.

Typy

V kosmetickém průmyslu se léčba kyselinou hyaluronovou používá ke snížení výskytu vrásek, linek na obličeji, povislé kůže, jizev a ztráty barvy kůže po akné. Většina z nich spadá do kategorie ošetření proti stárnutí. Hyaluronová kyselina se aplikuje do kůže injekčně nebo pro ty, kteří odmítají injekční zákrok, existují i ​​doplňky výživy s obsahem této látky. Cílem těchto výrobků je rehydratace kůže, takže kůže bude vypadat pružná a hladká.

Vezměte v úvahu

Kyselina hyaluronová je k dispozici ve formě injekcí a perorálně užívaných doplňků výživy. HA doplňky lze obvykle nalézt v obchodech se zdravou výživou, lékárnách a obchodech s vitamíny au on-line distributorů. Vedlejší účinky kyseliny hyaluronové se vyskytují pouze zřídka, při injekční aplikaci, a jsou mírně. Mezi hlášené nežádoucí účinky patří podráždění kůže a vyrážky.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy