Domů / / Zdraví nehtů – 10 chyb, které...

Zdraví nehtů – 10 chyb, které ničí vaše nehty

Poslední úprava 20.10.2016
Sdílet článek

S větším množstvím laků, než dokážete spočítat, se vaše nehty mohou těšit na dobré dny. Jsou ale skutečně tak silné a pevné, jak by mohly být? Nechcete přece, aby vaše nehezké nehty zničily váš outfit, s kterým jste se trápila minimálně půl hodiny. Zde je několik tipů, po kterých nebudou vaše nehty pouze výborně vypadat, ale budou zároveň zdravé. Protože ani na zdraví nehtů byste neměli zapomínat.

Okusování nehtů

Na stupnici od jedné po nechutné je okusování nehtů dost nevkusné, přímo nepřípustné. Pokud si myslíte, že nejhorší věc, která se vám může přihodit je to, že budete mít krátké malé pahýlky, mýlíte se. Tento zlozvyk podporuje přenos bakterií z nehtů do úst, takže můžete velmi onemocnět. Dokonce mohou být nehty kvůli otevřeným ranám zranitelné, to může vést k ošklivým infekcím. Chcete se tohoto zlozvyku zbavit? Dobrý způsob, jak s tím přestat, je namalovat si nehty. S čistě namalovanými pěknými nehty budete více váhat, jestli je začnete okusovat a ničit tak svou nebo manikérkinu práci.

Odlakování prsty

Odlupuje si lak? Přestaňte s tím. Přestaňte hned teď. Oloupáváním laku na nehty si vaše nehty ničíte. Nestrháváte pouze lak, ale i vrchní vrstvu nehtu. Představte si to jako nepovedený peeling obličeje. Vzhledem k tomu, že nikdo nemá rád slabé, křehké nehty, snažte se vždy používat odlakovač. Odlupování laku z nehtů je drsné, noste proto s sebou vždy ubrousky na odlakování. Existuje několik značek a jsou ideální pro sbalení do kabelky.

Zastřihávání nehtové kůžičky

Nikdo nechce mít neupravenou vyčuhující nehtovou kůžičku, která hyzdí krásnou manikúru. Ale ohryzování nebo zastřihování není správným řešením. Místo zastřihávání můžete aplikovat olej na kutikuly. Olej je změkčí, takže budou pěkné a poddajné, a vy je můžete zatlačit. Pokud s výsledkem stále nejste spokojená, můžete vyzkoušet odstraňovač kůžičky. V kombinaci s pomerančovou paličkou půjde o jemný proces a vy se zbavíte nepěkných hrubých kousků kůže.

Nezdravé stravování

Odložte preclík a vezměte si raději mrkev. Vaše nehty jsou vyživovány krví. Pokud je tedy v těle nepořádek, vidět to i venku. Vše, co dostanete do těla, má vliv na vzhled nehtů, kůže a vlasů. Pitím hektolitrů slazených sycených nápojů a alkoholu můžete zruinovat vaše do té doby krásné nehty. Doporučenými potravinami jsou listová zelenina - čím tmavší, tím lepší. Stále nedokážete dosáhnout výsledků, po kterých toužíte? Vyzkoušejte magnézium, kalcium nebo biotinový výživové doplňky a zapijte je vždy množstvím vody.

Používání gelu a akrylu

Ačkoliv nelze popřít, že klepání gelových nebo akrylových nehtů je zábavné, jsou pro vaše nehty přímo hrůzostrašné. Aby gel a akryl na nehtech držel, technici je musí obrousit. Drsné obrušování nehty extrémně ztenčuje, takže se stávají náchylnými k lámání. Když si pak dáte lak dolů, sbohem, krásné nehty! Plus, když chcete gel nebo akryl odstranit, musíte si namáčet nehty v acetonu. Pokud tedy nechcete, aby vaše nehty vypadaly jako dřevěná prkna, vzdejte se těchto výletů po salonech.

Nepoužívání podkladového laku

Divíte se, proč mají vaše nehty stejnou barvu jako poslední lak, kterým jste je měli nalakované? Pravděpodobně proto, že nepoužíváte podkladový lak. Existují stovky různých základních laků, které nehty posilují nebo dokonce dovolují sloupnout lak. Nehty vám svou barvou prozrazují co to o zdraví. Pokud jsou žluté, měli byste přestat s cigaretami. Pokud jsou černé, měli byste pravděpodobně navštívit lékaře, aby vyloučil melanom. Omlouváme se všem hypochondrům, ale dávejte pozor na to, co vám říká vlastní tělo.

Neustálé namáčení nehtů

Chcete-li, aby lak na nehty držel, měli byste se držet dál od vody, která je nabobtná. Neradíme vám, abyste se přestali mýt. Každopádně ale můžete například nádobí mýt v rukavicích. Existují v různých vzorech, možná pro vás budou pak lákavější. Jak říkají dermatologové, voda se neustále absorbuje a znovu vylučuje nehty. Toto oslabuje nehty, protože křehké nehtové buňky jsou v neustálém stavu stahování a expandování. Pokud jsou vaše nehty suché, můžete jim pomoci jojobovým olejem po celé kůžičce. Takto jim znovu navrátíte vlhkost a hydrataci. Existují i speciální olejíčky na nehtovou kůžičku. Olej potřebuje na vstřebání do nehtového lůžka delší dobu (údajně až tři dny). Ale jsou mnohem hydratujícejší, než voda. Pokud potřebujete rychlé osvěžení mezi lakováním, nechte ho působit dvě hodiny, pak si otřete nehty roztokem lihu a budete připravena na manikúru.

Používání nehtů na otevírání věcí či zvedání těžkých břemen

Tak, jak byste se měli vyhnout se umývání nádobí bez gumových rukavic, pokuste se přestat používat nehty na otevírání či tahání těžkých věcí. Ať už chcete otevřít plechovku s nápojem nebo dokonce si jen zapnout zip na kalhotách, používejte prsty a ne nehty. Nehty se snadno ohýbají a praskají, takže pokud je nechcete mít jako cimbuří na hradě, snažte se nepoužívat je na zachycování nebo oddělování věcí.

Lakování škodlivými chemickými látkami

Nechceme vás plašit, ale přísady v lahvičkách laku na nehty mohou být dost odstrašující. Formaldehyd (kterým balzamují mrtvé) se nachází v mnoha z nich! Samozřejmě, existují výjimky, některé značky podnikly kroky k odstranění těchto nevhodných chemických látek.

Neustálé používání acetonu

S velkým arzenálem laků na nehty je samozřejmě velmi lákavé, vybrat si na každý den v týdnu jinou barvu. Pokud používáte laky bez škodlivých přísad, neuškodí vám. Problém je, že aceton, který používáte na odlakování vám už škodí. Odlakovač není vaším přítelem. Možná pomůže odstranit narušenou manikúru, ale jeho složky, silná rozpouštědla (zejména aceton), vaše nehty vysušují.

Buďte rozumná a rozvážná, pokud jde o zdraví nehtů

Pokud byste si měli odnést jediný poznatek z tohoto článku o zdraví nehtů, měl by to být fakt, že olej na nehtovou kůžičku je úžasný. A měli byste ho nosit v kabelce. Ostatní tipy jsou jednoduché způsoby jak si zlepšit a uhlídat zdraví nehtů. Vyhněte se chemickým látkám, kontrolujte štítky. Nehty nic neotvírejte. Vyhýbejte se akrylovým nehtům. Jezte zdravě. Pokud se budete řídit těmito radami, zaznamenáte drastické zlepšení vzhledu a celkového dojmu z vašich nehtů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro zdravé nehty

    Vitaminový komplex na nehty dodá potřebné výživné látky potřebné pro růst zdravých a pevných nehtů .

Čtěte víc