Domů / / Co se stane 10 hodin po aplika...

Co se stane 10 hodin po aplikaci laku na nehty

Poslední úprava 30.03.2017
Sdílet článek

Velká většina žen si alespoň někdy lakuje nehty. Víte však, že laky na nehty obsahují látky, které jsou toxické a mohou škodit tělu? Nejen na povrchu ale i uvnitř těla. Pokud tedy chcete vědět, jak mohou laky na nehty ovlivnit vaše tělo a zdraví nehtů, čtěte dál.

Podle nové studie jsou mnohé z nejpopulárnějších značek laků na nehty mnohem škodlivější, než o sobě tvrdí. A to samozřejmě není nic pozitivní pro zdraví nehtů.

Odborníci testovali 24 žen, které si pravidelně lakovali nehty, aby odhalili příznaky chemických toxinů v jejich tělech. Toxiny objevili u každé. A příčina? Laky na nehty.

Výsledky ukázaly u 100% účastnic přítomnost trifenylfosfát pouhých 10 hodin po aplikaci laku na nehty.

V pokračující studii stejní vědci testovali deset rozdílných laků na nehty a zjistili, že 8 z nich tuto chemickou látku obsahovalo. Navíc 2 laky na nehty, které byly pozitivně testovány na trifenylfosfát ho neuvádělo ve složení na štítku. To může znamenat, že až 20% prodávaných laků na nehty obsahuje nebezpečnou látku, která však není na laku uvedena.

Co je trifenylfosfát?

Hlavním problémem trifenylfosfátu je, že narušuje nejen zdraví nehtů, ale celý endokrinní systém člověka. Může mít vliv na regulaci hormonů, metabolismus, reprodukci a vývoj.

Je obzvlášť škodlivý pro dívky, které používají laky na nehty pravidelně, protože zdravý hormonální vývoj je důležitá součást jejich růstu. Trifenylfosfát je však seriózním rizikem pro zdraví každého, kdo je mu vystaven.

Je také známý jako:

  • neurotoxin
  • endokrinní toxin
  • reprodukční toxin
  • dráždí pokožku
  • alergen

Jiné nebezpečné složky v lacích na nehty

Formaldehyd

Formaldehyd je dobře známý karcinogen, který se rozpouští ve vodě i ve vzduchu. Vystavování se této látce může také vytvářet příznaky jako astma a dušnost. Lidé s chronickými onemocněními jsou obzvláště náchylní na otravu formaldehydem.

Toluen

Tato látka je známý tím, že brání vývoji u dětí. Někteří vědci dokonce našli jeho stopy v mateřském mléce. Kromě toho může dráždit při styku pokožku.

Přírodní alternativy k lakům na nehty

Naštěstí existují i laky na nehty, které jsou přírodními alternativami. Eliminují riziko vzniku alergie, rakoviny a hormonálních poruch.

Tyto laky na nehty jsou vyráběny z vody a neobsahují žádné stopy různých chemikálií a karcinogenů. Existují dokonce veganské laky nehty.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro zdravé nehty

    Vitaminový komplex na nehty dodá potřebné výživné látky potřebné pro růst zdravých a pevných nehtů .

Čtěte víc