Domů / / Péče o pleť podle věku - které...

Péče o pleť podle věku - které přírodní přísady jsou vhodné pro vaši pleť

Poslední úprava 07.06.2017
Sdílet článek

Dosáhnout perfektní rutinu v péči o pleť není jednoduché. Výrobek, díky kterému vaše přítelkyně září, může u vás vyvolat nepěknou reakci a způsobit vyrážky. A to, co fungovalo minulý týden, tento nemusí. Projde deset let a potřeby vaší pleti se zcela změní.

Níže jsou uvedeny přírodní ingredience, které podporují péči o pleť. Řazeny jsou podle věku člověka a jsou určeny k jídlu, pití nebo topikální použití (tedy použití lokálně na kůži). Samozřejmě, vhodnost přísad závisí také na typu vaší pleti. Proto volte podle toho, co by mělo být vhodné právě pro vás. Zde je návod s přísadami pro přírodní péči o pleť podle věku.

Péče o pleť pro náctileté

Když začnou působit hormony, stává se pleť méně harmonickou než byla dříve. Puberta s sebou může přinést i mastnou pleť a ucpané póry. V tomto věku je důležité zvyknout si obličej ráno i večer pravidelně mýt. Reklama vám může namlouvat, že se musíte za každou cenu vyhýbat olejům. Ale drsné přípravky na čištění pleti, které z pokožky vytahují všechen přirozený olej, věci pouze zhoršují.

Jídlo: potraviny bohaté na chrom, například brokolice a oves, zabrání choutkám na sladké. Konzumace přílišného množství cukru je pro zdraví celkově špatná a může ještě zhoršit mastnou pleť a způsobit ucpávání pórů.

Pití: voda pomáhá hydratovat, pleť díky ní vypadá výborně.

Olej: olej z lískových oříšků pročišťuje a může pomoci s mastnou pletí, přičemž udržuje pleť hydratovanou. Přidejte několik kapek levandulového oleje, který také podporuje čistou pleť.

Maska na obličej: rozmačkejte hrozny a naneste na obličej. Nechte obsažené alfa hydroxykyseliny, aby odstranily z pleti nečistoty a oleje, a to do hloubky.

Péče o pleť pro dvacetileté

Ochrana před sluncem je důležitá, v tomto na věku vůbec nezáleží. Ve dvaceti letech byste se ale měli zaměřit na prevenci poškození pokožky a s tím související stárnutí. Vážně dbejte na používání ochrany před sluncem, a to denně. Nezapomínejte i na krk. Pokud nosíte make-up, nezapomeňte si ho každý večer z obličeje odstranit.

Pro ty, kteří pijí alkohol a bývají dlouho vzhůru, se stává obzvláště důležitou hydratace. Staráte se tak o dobrý stav pokožky, ale přispíváte i k celkovému zdraví. Dokonce i pro ty, kteří nejsou natolik "divocí", může být období kolem dvacítky časem s nepravidelným rozvrhem. Mohou proto přidružit i nedostatek spánku a stres.

Můžete začít pozorovat první příznaky stárnutí. Důležitá je preventivní péče. Také dbejte na to, aby byly vaše póry čisté. Buďte ke své pleti milá. Ačkoli nemusí pleť vykazovat poškození teď, můžete být patrné později.

Jídlo: okurky obsahují B vitamíny. Ty pomáhají tělu bojovat se stresem. Magnézium je přirozeně uvolňující. Nyní, když už se o sebe staráte sami, měli byste dodržovat zdravé stravovací návyky. Nakrájejte okurku na plátky, vezměte si ji do práce nebo do školy, abyste ji mohli jíst během celého dne. Je křupavá, což je při občerstvení dost důležité. Navíc pomáhá udržovat hydrataci.

Pití: kořen pampelišky jako čaj nebo šťáva posiluje játra a pokožku. Zkuste směs z pampelišky jako alternativu ke kávě.

Olej: olej z hroznů je dostatečně lehký pro lidi s mastnou pletí. Také dostatečně hydratující na to, aby pomohl zmírnit vrásky a jemné linie. Pokud je vaše pokožka sušší a není náchylná na ucpané póry, můžete použít jojobový olej. Ten se podobá olejům, které tvoří pokožka a poskytuje vynikající hydrataci. Přidejte i neroli olej, který působí dobře při většině typů pokožky a příjemně pleť zklidňuje.

Maska na obličej: rozmačkejte banán a naneste na pleť. Vyživí citlivou, suchou nebo normální pleť. Přidejte i med, dosáhnete větší čistící sílu. Pleť tak lehce zbavíte nečistot.

Péče o pleť pro třicetileté

Hormonální změny mohou mít za následek i velké změny na pleti. Můžete objevit ucpané póry na místech, kde předtím nikdy nebyli. Případně nové vrásky a pleť, která baží po hydrataci. Může být ten správný čas, abyste začali používat hydratační přípravek na obličej.

Když se obnovování buněk zpomalí, může začít pokožka vypadat o trochu méně zářivě než dosud. Pravidelnější exfoliace je už nyní důležitá. Může být na vás vidět více známek únavy, jako například tmavé kruhy pod očima.

Jídlo: mrkev, sladké brambory a jiné potraviny s vysokým obsahem vitamínu A zlepší váš vzhled a může pomoci i v prevenci ucpaných pórů.

Pití: irský mech je mořská řasa, která je pro vaši pleť dobrá. Sušený irský mech připravený jak čaj může pomoci proti příznakům stárnutí a se suchou pokožkou.

Olej: arganový olej je bohatý na omega mastné kyseliny, a to pro hlubokou, vyživující hydrataci. Mohlo by to být vaše nové tajemství v péči o pleť, když se začnete vážně zabývat zmírněním výskytu vrásek.

Maska na obličej: meruňky bohaté na vitaminy oživují unavenou pleť. Rozmačkejte několik meruněk na pyré a přidejte pár kapek oleje. Tato maska na obličej bojuje proti příznakům stárnutí a je vhodná pro všechny typy pleti.

Péče o pleť pro čtyřicetileté

V rámci postupného poklesu obnovy buněk a tvorby kolagenu se může objevovat stále více vrásek, pokožka se stává méně pevnou. Udržujte svou pleť hydratovanou, používejte přísady proti příznakům stárnutí. To pomůže, aby vaše pleť vypadala zdravě.

Jelikož vaše pleť tvoří méně mazu, stáváte se náchylnější vůči znečištění životního prostředí. Dávejte proto pozor, abyste se mu zbytečně nevystavovali. Pomáhejte tělu s detoxikací, pijte zeleninové šťávy, pravidelně cvičte a pijte hodně čisté vody.

Také byste měli pravidelněji exfoliovat, aby mohla vaše pleť vstřebávat úžasné oleje a bylinky, které použijete.

Jídlo: avokádo obsahuje velké množství vitamínu E, který pomáhá kůži napnout a vyhladit. Je také jediným potravinovým zdrojem 5-HTP, prekurzorem tryptofanu, serotoninu a melatoninu, které vám pomáhají dobře spát a cítit se šťastně.

Pití: pijte šťávu z aloe vera nebo si kupte přímo rostlinu. Gel přidávejte do smoothie (vnější listy obsahují projímavé složky, takže záleží na vás, kolik ho použijete).

Olej: jojobový olej se podobá olejům naší vlastní kůže. Jak stárneme, schopnost pokožky zadržet vláhu v kůži se snižuje. Proto přísady jako jojoba pomohou pokožce zůstat hydratovanou.

Maska na obličej: dýně je bohatá na vitamin E a enzymy, které exfoliují pokožku.

Péče o pleť pro padesátileté a starší

Poškození pleti způsobené slunečním zářením se naplno projeví po padesátce, ačkoli patrné může být již dříve. Můžete vidět tmavé skvrny na obličeji a na rukou. Když se vaše pokožka začne uvolňovat, mohou se vám zvětšit i póry. Pokračujte ve vyživování pokožky, naneste večer na pokožku vydatnější krémy, abyste se vzbudili svěžejší.

Vaše fyzická aktivita bude přirozeně klesat, přes výživové potřeby ale ne. Ve skutečnosti se míra absorpce živin může snížit. Proto je pro vaši vitalitu velmi důležité jíst výživnou stravu.

Jídlo: tmavá listová zelenina by se měla stát výraznou součástí stravy. Obsahuje totiž málo kalorií a mnoho vitamínů a minerálů.

Pití: přeslička rolní obsahuje mnoho minerálů, hlavně silice. Díky ní vypadá pokožka úžasně. Navíc je výborná pro vlasy a nehty. Můžete si koupit sušenou přesličku a přidávat ji do čajů.

Olej: olej z plodů šipky obsahuje hodně vitamínu A, E a C, také esenciální mastné kyseliny. Tento olej dělá při stárnoucí pokožce zázraky.

Pára: v tomto věku si zasloužíte parní zábal obličeje. Uvařte růže v čisté vodě, namočte ručník do louhu. Položte si ho na obličej, aby se vám uvolnily póry a ulevili jste suché pokožce.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc