Domů / / / Transplantace vlasů u žen

Transplantace vlasů u žen

Poslední úprava 18.11.2020
Sdílet článek

Vzhledem k tomu, že transplantace vlasů je dobrou volbou pro téměř 90 procent mužů trpících vypadáváním vlasů, ženy si myslí, že i ony budou vhodnými kandidátkami na transplantaci vlasů, ale obvykle to není tak. (Women´s...) Jen velmi málo žen trpí tím typem vypadávání vlasů, které by z nich dělalo vhodné kandidátky na operaci a to proto, že většina žen trpí takzvaným difúzním vypadáváním vlasů. To znamená, že ženám vypadávají vlasy ve všech oblastech hlavy, včetně boků a zadní části hlavy, což jsou u mužů dárcovské oblasti. Vlasy použity pro transplantaci se odebírají z těchto oblastí hlavy. U mužů se dárcovské oblasti volají stabilní oblasti, což znamená, že vlasy a folikuly v těchto oblastech nejsou ovlivněny DHT, který u lidí trpících androgenní alopecií, nebo takzvaným vzorovým vypadáváním vlasů, smršťuje folikuly. Při ženském vypadávání vlasů jsou však tyto dárcovské obvykle nestabilní. Vlasy z nich vypadávají stejně z ostatních oblasti hlavy. Dárcovské oblasti u žen jsou ovlivněny folikuly-zabíjejícím DHT. To znamená, že pokud odstraníte vlasy a příslušející folikuly z těchto dárcovských oblastí u žen a přemístěte je do jiných oblastí, pouze vypadnou. Každý lékař, který se pokusí transplantovat vlasy z nestabilního odběrového místa je neetický a jen se snaží na pacientovi vydělat.

Další rozdíl mezi mužským a ženským dedičným (vzorovým) vypadáváním vlasů je přední vlasová linie. Na rozdíl od mužů, ženy, které trpí vypadáváním vlasů si zvyknou zachovat přední linii vlasů. Transplantaci vlasů nepotřebují na to aby si orámovaly obličej a více je trápí ztráta objemu z vrchu a zadní části hlavy. Transplantace vlasů ale velmi se zvětšením objemu vlasů nepomůže. Vlasy se při ní pouze přesunou z jednoho místa na druhé.

Které ženy jsou vhodnými kandidátkami na transplantaci vlasů?

Podle odborníků je vhodným kandidátem na transplantaci vlasů velmi malé procento žen - takový zákrok pomůže přibližně 2-5 % žen. (Women´s...) Jediné ženy, které jsou potenciálními kandidáty na chirurgickou obnovu vlasů jsou :

  • Ženy, které utrpěly vypadávání vlasů v důsledku mechanické nebo trakční ( nehormonální) alopecie.
  • Ženy, které měly předchozí kosmetické nebo plastické operace a obávají se ztráty vlasů na místech, kde se jim vytvořili jizvy.
  • Ženy, které trpí vzorovým vypadáváním vlasů podobným jako u mužů. To znamená ústup vlasové linie, řídnutí vlasů na temeni hlavy a dárcovské oblasti, které nejsou zasaženy androgenní alopecií.
  • Ženy, které trpí vypadáváním vlasů v důsledku traumatu jako jsou popáleniny, dopravní nehody nebo chemické popáleniny.
  • Ženy trpící onemocněním alopecia marginalis, které vypadá velmi podobně jako trakční alopecie.

Vzhledem k tomu, že dárcovské oblasti u žen nejsou velmi stabilní, ženy nejsou vhodné kandidátky na transplantaci vlasů. Pokud je však jejich vypadávání vlasů způsobené některým z výše uvedených důvodů, tento zákrok jim může pomoci.

Zdroje

Transplantace vlasů u žen Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy